Všeobecný kurs zámečnictví

Všeobecný kurs zámečnictví https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292477/bmid_vseobecny-kurs-zamecnictvi-NnF-292477.jpg 5 2 2

Kniha probírá hlavní práce při ručním obrábění, používané nástroje a přípravky. Mimo to podává potřebné základní znalosti o měřidlech a měření, lícování a technologickém postupu. Je určena pro školení zámečníků. Publikace je určena pro dělníky, žáky závodních škol a pro zvyšování kvalifikace ostatních nižších kádrů.... celý text

Literatura naučná Technika a elektro Učebnice a slovníky
Vydáno: , SNTL - Státní nakladatelství technické literatury

Общий курс слесарного дела , 1956

Jassem
27.12.2021 4 z 5

Nejsem sice zámečník a nemohu tedy bohužel zcela posoudit odbornou stránku knihy, ale z toho s čím jsem se v životě setkal mám za to, že v dnešní době tahle kniha obsahuje skutečně dobrý souhrn základních informací a postupů pro domácí kutily amatéry. Dnes má začínajicí kutil doma právě tu výbavu, která v padesátých letech tvořila základ průmyslových továren pro jejichž zaměstnance byla tato kniha připravena a je lepší ty domácí práce dělat alespoň trochu odborně a alespoň nedělat úplně základní chyby. K tomu je tato kniha (při přehlédnutí ideologických pasáží) platná i po sedmdesáti letech od svého vzniku. Jako bonus pak zmíním, že mě vždy fascinovalo to, že na konci padesátých let prošla na obalu zrovna takové knihy celkem solidní mánička.

draka
05.08.2020 5 z 5

Už jsme samozřejmě pokročili o kus dál, ale principy zámečnické práce zůstaly stejné.
A nevyučený neznalý začínající domácí kutil zde najde základní informace i dnes. Já jsem si připomenul dobu, když jsem zaškrabával ojniční ložiska na motorech vozidel Škoda 706 RT a RTO.

učebnice příručky zámečnictví

Autorovy knížky