Navždy s láskou, Lara Jean

Navždy s láskou, Lara Jean https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335034/bmid_navzdy-s-laskou-lara-jean-c9u-335034.jpg 4 739 164

Lara Jean zažívá ten nejlepší maturitní ročník, který si dívka může přát. Je bláznivě zamilovaná do svého přítele Petera, její táta se znovu žení a Margot se vrátila na léto domů z vysoké. Ale i když je tak šťastná, něco se bude muset změnit… Zatímco Lara připravuje otcovu svatbu, nemůže již přehlížet velká rozhodnutí, která bude muset udělat. Kam půjde na vysokou a co to bude znamenat pro její vztah s Peterem? Už viděla, jak se kvůli tomu trápila její sestra, a nechce zažít totéž. Nyní by měla jít na vysokou i Lara a opustit nejen svou rodinu, ale možná i přítele, kterého miluje. Když jí ale srdce a rozum radí něco jiného, pro co by se měla rozhodnout?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Always and Forever, Lara Jean , 2017

Luccik7
14.01.2018 5 z 5

Sérii o Lare Jean zbožňuju takže mi nedělalo problém jí přečíst během jednoho víkendu, prostě přečteno jedním dechem.
Dokonalý příběh.

warca
30.12.2017 5 z 5

Knížky mě většinou nerozpláčou...(Výjimkou bylo Hvězdy nám nepřály).
Ale přesto teď brečím jak želva. Přestože mě maturita ještě nečeká, je mi z celého příběhu tak strašně teskno. Jsem dočista naměkko. (Nečtěte to :D )
Je to tak dojemné zakončení celé série! Lehkým humorem autorka přikryla tak smutný přelomový rok. Vážně mě to překvapilo a úplně rozložilo...

Lucinka007
30.12.2017 5 z 5

Nemůžu dát jinak než za 5 hvězdiček. Jako vždycky úžasnej a strhující příběh. Miluju číst o Lare Jean a Peretovi (omlouvám se za "počeštění"). Je to tak povzbudivé a plné lásky. Pro mě je to dokonalý příběh. Krásná kniha :-)

Patri123
30.12.2017 5 z 5

Přečetla jsem ji jedním dechem, stejně jako předchozí díly. Jenny prostě umí psát. Povahově mi sedly všechny postavy. Teď budu mít na kluky větší nároky, protože Peter je asi bůh. Jenom mě mrzí, že je toto poslední díl, protože by se příběh mohl ještě natáhnout do další knihy. Ale ne nadarmo se říká, že v nejlepším se má přestat.

Clarrisa
17.12.2017 5 z 5

Krásné zakončení trilogie!

Etule
08.12.2017 3 z 5

V tomhle díle se z teenagerů pomalu stávají mladí dospělí a řeší úplně jiné problémy než doposud. Kniha se opět četla rychle, stejně jako předchozí díly. Trochu mě mrzí, že jsem poslední kapitolky dočítala v práci o přestávkách, tudíž jsem si je nemohla úplně vychutnat, ale i tak to stálo za to. :) Občas to sice bylo přitažené za vlasy, ale beru, že potřebovali nějaké drama. A krom toho, jsou to mláďátka. :) V jejich věku jsem byla určitě taky taková.
Uvidím, jestli se vrhnu i na další sérii autorky.

PotterBara
30.11.2017 5 z 5

Neskutečně čtivý, zábavný, nemám vůbec co vytknout. Jenny to prostě umí. Miluju její příběhy.

Marthas
27.11.2017 3 z 5

Tento díl se mi jednoznačně líbil nejvíc. Nevím, čím to bylo. Možné je, že jsem měla právě romantickou náladu, ale též je možné, že autorka prostě odvedla lepší práci než v předchozích dílech. Nakonec jsem ráda, že jsem si sérii přečetla. Přeci jen se čte přímo jedním dechem.-) Díky, Laro Jean, že jsem si zase mohla zavzpomínat na svou střední školu a nemusela se za to stydět.-)
Hodnocení: 3,5/5

Pedruska01
26.11.2017 4 z 5

Na poslední díl téhle série jsem se moc těšila, jelikož předchozí dva díly byly vážně dobré a moc se mi líbily. Nejen, že to čekání bylo delší než bylo nutné, ale hlavně - fakt nevím, co se stalo, ale nelíbilo se mi to tolik jako knihy předešlé. Bylo to naivní. Hodně. Nepamatuju si, že by to bylo až tak i v předchozích setkáních s Larou Jean. Řešila naprostý krávoviny a až moc je hrotila. Dokonalé sušenky? Nějaký šmuky na svatbu? Vážně? -_- Možná až přehnané reakce byly i u tématu vysoká škola. Ano, chápu to, ale...? Nechci tvrdit, že bych byla zklamaná, to rozhodně ne, ani jsem nečekala něco víc. Jen... asi možná něco jiného? Nevím. Četla jsem ji delší dobu, než bych čekala. Nejspíš mě tak moc nechytla, což je škoda. Hodnotila bych ji tak 3,5*, ale končí to přeci jen happyendovsky, takže ty 4 hvězdy si to nejspíš zaslouží.
Pro shrnutí, celá série byla příjemná a jsem ráda, že jsem mohla mít tu čest si ji přečíst. :)

alice18
29.10.2017 5 z 5

Závěrečný díl mě rozhodně nezklamal! A i když mi přišlo, že už tam není tolik společných scén s Peterem a Larou Jean jako v předchozích dílech, tak mě kniha stejně úplně dostala. Tentokrát byl však mnohem napínavější děj, hlavně ke konci. Opravdu vypjaté emoční situace. A hlavně zásadní otázka : Zůstanou ti dva spolu nebo je budoucnost vážně rozdělí? A nesmím zapomenout na jejich první společnou noc - bude či nebude? ;) Autorka mě napínala až do samotného konce. Opravdu vřele doporučuji!

TerraNova
27.10.2017 4 z 5

Opravdu nejlepší zakončení celé téhle dopisové série.

Ze začátku jsem měla problém se začíst a vrátit do světa Lary Jean, ale po prvním dni (cca padesáti stranách) jsem se do toho vžila a knihu přečetla celkem za sedm dní. Ze začátku mi bylo pár věcí jasné. Konkrétně od toho, co jí přišel první dopis z vysoké školy. A pak podle chování jednotlivých postav se dalo odvodit, co se stane a co ne. Že něco nebude úplně fungovat hladce, a že se postavy mění. Peter byl jeden z nich. Ale to bylo spíše chvilkové - čistě z toho, že něco končí, něco začíná, čas plyne a věci se mění. Chvílemi mi chyběla stará Kitty, ale všichni dospíváme. Lara Jean mi taky přišla chvilkami až moc sebevědomá ohledně toho, jak si myslela, že někoho může člověk znát stoprocentně, ale v realitě? Nikoho nikdy neznáte úplně. Vždycky je tam minimálně jedno procento, co o něm nevíte.
Nakonec jsme ráda, jak to skončilo, i když to vypadalo chvílemi... ne moc dobře.

Lara Jean, Peter, Margot, Kitty i všichni ostatní mi budou vážně chybět. Ale myslím, že to skončilo, jak mělo. Poslední věta to ukončila tak, jak měla a jak se to hodí k celé sérii. :)

TimetoStyle
17.10.2017 5 z 5

Poslední díl této série je jako třešnička na dortu. Moc se mi líbí :-) Klidně bych si ráda přečetla i 4. díl. kdyby tedy nějaký vyšel. Dávám jí *****

LadyMichelle
08.10.2017 3 z 5

Nemůžu se ubránit pocitu zklamání, čekala jsem od posledního dílu mnohem více... :-(

LilianaFalcon
05.10.2017 4 z 5

Krasne zakonceni serie. I kdyz mi bylo furt tak nejak smutno. A hrozne me stvalo, jak do toho vseho neustale zasahovala Peterova mamka.

Daisy16
27.09.2017 5 z 5

Sérii jsem četla s drobnými přestávkami, když jsem čekala na další díly. A přestože má většina sérií sestupnou tendenci v kvalitě, tady se to rozhodně nestalo. Rozhodně chválím autorku za nápady a originální hlavní hrdinku (pořád víc a víc jsem v ní nacházela samu sebe), kterou si prostě nejde nezamilovat.
Vydržela jsem nebrečet u Titaniku i u knížky Tisíc polibků, tady jsem však měla slzy na krajíčku a opatrně osušovala kapesníkem, abych si neponičila makeup. Možná je to tím, že jsem sama v maturitním ročníku, tudíž jsou mi všechny jejich starosti důvěrně blízké a přestože jsem si myslela, že nejsem zase až tak sentimentální, musím si připustit, že tato knížka mě naprosto dostala.
Varování!!! Nečtěte v případě, že jste právě v maturitním ročníku, čeká vás výběr vysoké školy a maturita, stužkovací večírek a loučení se vším, co znáte. Jinak dostanete děsnou chuť, kouknout se na všechny filmy/seriály, které mají s maturitou něco společného. Papírovými městy počínaje a Gilmorkami společně s Glee konče. A taky že to uděláte. Tak jako právě teď já. :) Za mě 5*

salča
23.09.2017 5 z 5

Příjemné,pohové,odpočinkové čtení.
Zakončení celé série se mi moc líbilo.

sd1992
09.09.2017 5 z 5

I slza mi ukápla :D Krásný zakončení krásné trilogie.. :-) Řekla bych, že to byl asi nejpovedenější díl ze všech! V případě Jenny Hanové jsem na Humbook dokonale připravena.. :D Ale strááášně mě mrzelo, že tam prostě nebyl Josh... chyběl mi už v druhém díle. Pořád jsem nějak doufala, že k němu autorka zatoulá a alespoň se dozvíme něco bližšího o jeho univerzitním životě a jeho nové lásce a ono nic... :-( ale jinak to bylo naprosto dokonalé... :-)

Maja256
07.09.2017 5 z 5

Dokonalé zakončení. Opravdu doporučuji. I když ukončene to moc nebylo a šíleně jsem nenáviděla Margot. Ale jinak úžasná oddechovka. :)

Kitty18
02.09.2017 5 z 5

Podle mě hezky ukončená série :)
Trochu jsem se u tohoto dílu bála že to bude okecávačka, ale i přesto Jenny nezklamala a i tento díl je stejně úžasný jako předchozí díly :)
V tomto dílu je hlavní zápletka vysoká škola a rozhodnutí okolo ní. Celkem se mi líbilo, že ne úplně všechno vyšlo podle jejího očekávání, ale i přesto všechno dopadlo dobře.
Jediné na co si musím postěžovat je Margot, protože se skoro celý díl chovala hnusně (i když občas za to nemohla..)
Za mě nejlepší dívčí série, kterou jsem zatím četla :)

kalinkacz
02.09.2017 3 z 5

Musím říct, že tato série pro mě byla takovým letním odpočinkem, četla jsem ji v angličtině a vždy jsem z ní měla na konci úsměv na tváři... I přes to, nevím čím to bylo, ale nějak jsem z posledního dílu čekala více.. První polovina mi přišla hodně pomalá a i když druhá byla víc akční, tak už mi to nevynahradila... Stejně ale budu mít tuhle sérii navždy ráda...