Navždy s láskou, Lara Jean

Navždy s láskou, Lara Jean https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335034/bmid_navzdy-s-laskou-lara-jean-c9u-335034.jpg 4 739 164

Lara Jean zažívá ten nejlepší maturitní ročník, který si dívka může přát. Je bláznivě zamilovaná do svého přítele Petera, její táta se znovu žení a Margot se vrátila na léto domů z vysoké. Ale i když je tak šťastná, něco se bude muset změnit… Zatímco Lara připravuje otcovu svatbu, nemůže již přehlížet velká rozhodnutí, která bude muset udělat. Kam půjde na vysokou a co to bude znamenat pro její vztah s Peterem? Už viděla, jak se kvůli tomu trápila její sestra, a nechce zažít totéž. Nyní by měla jít na vysokou i Lara a opustit nejen svou rodinu, ale možná i přítele, kterého miluje. Když jí ale srdce a rozum radí něco jiného, pro co by se měla rozhodnout?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Always and Forever, Lara Jean , 2017

Christianne.K
25.06.2018 4 z 5

Miluju knihy o Jaře Jean! Celkově se mi nejvíc líbila Kitty a Peter. To byla super dvojka! Lepší než druhý díl, ale nad jedničku to nemá.

TerkaM
23.06.2018 5 z 5

Tohle bylo vážně skvělé! Líbilo se mi, že to neztratilo kvalitu těch předchozích dílů a že je to následovalo. Jasně, není to žádný duchaplný příběh, ze kterého si sednete na zadek. Zato je to ale hrozně milý romantický příběh Petera a Lary Jean a toho, jestli jejich vztah ustojí všechna úskalí, která ho čekají.

Asi bych tuhle sérii mohla číst klidně až do důchodu. Uvědomuji si, že by mi vůbec nevadilo, kdyby tahle série měla daleko víc dílů - celkem dost by mě zajímal Lařin život na univerzitě. Jsem si docela dost dobře jistá, že by mě autorka dokázala rozesmát i rozbrečet i v dalších potencionálních dílech ze série.

Já vlastně ani nečekala, že budu u této série brečet, ale nějak se to ve mně nahrnulo a já ke konci brečela jako želva. Hrozně mě mrzí, že už to nadobro skončilo a že si už žádný nový díl s Larou Jean a Peterem nepřečtu. Ale to je život. Něco končí, něco jiného začíná a já pevně věřím v to, že autorka zase přijde s nějakou takovou milou sérií, po třech dílech jsme zdá se všichni přesvědčení, že umí hodně dobře psát.

šneki
18.06.2018 3 z 5

Bavilo mě to, ne že ne, ale v knížce se vůbec nic nedělo.

evelis48
10.06.2018 3 z 5

Líbilo se mi, že se autorka pustila i do jiného tématu něž jakýsi milostný trojuhelník. Ale kniha se mi četla mnohem pomaleji, měla o dost delší kapitoly, než předchozí díly a v jistých částech mě uplně nebavila. I tak jsem si ale velmi oblíbila Laru Jean, Petera i většinu ostatních postav. Jenže... asi jsem totálně propadla kouzlu Johna Ambrose McLarena... a dokonce i během tohohle dílu jsem ho úplně nemohla vyhnat z hlavy. Hele, Johnny, nechceš místo tý svý holky mě? :D

SknihouVrukách
30.05.2018 5 z 5

Kniha sa mi veľmi páčila. Konečne sa autorka vrhla na témy, ktoré neboli v prvých dvoch dieloch. Kniha má veľmi bavila a hltala som každé slovo. Lara Jean mi tak, ako v prvých dvoch dieloch sympatická. Odporúčam hlavne mladším čitateľom.

blonďatá.luc
17.05.2018 4 z 5

Moc jsem se do tohoto dílu pouštět nechtěla - příběh byl pro mne ukončený již v předchozím díle, nakonec jsem ale neodeolala a teď nelituji. Sice mě Lara Jean neskutečným způsobem vytáčela (jak řešila vysokou i způsob, jakým se stavěla ke vztahu s Peterem), ale Peter mi to dokonale vynahradil ♥. Je prostě sladký a dokonalý - takový, jakého v takové oddechové knížce, která neřeší žádná vážná témata (i když mnoha YA knih je řeší), chci ♥. Mohu celou tuto sérii vřele doporučit na večery, kdy se vám nad ničím nechce přemýššlet, jen se chcete zasnít a zavzpomínat na svou první lásku (s touto lehce otravnou hlavní hrdinkou :D ).

Bettybook
11.05.2018 4 z 5

Díl prakticky o ničem a už mě nebavilo, jakým způsobem hlavní postavy mezi sebou komunikovali. Ale na druhou stranu to bylo až na nějaké výjimky příjemné čtení a zakončilo to sérii... Prostě tenhle díl byl nejslabší.

Janie061
23.04.2018 5 z 5

Dlouho jsem se k přečtení téhle knihy přemlouvala. Všichni tvrdili, že to číst nemám, že nic nedopadne dobře.
Mě se závěr moc líbil a s celým příběhem jsem spokojená. Samotné knížce samozřejmě můžu vytknout pár věcí, ale nemám důvod.
Celá série i s tímto zakončením se mi velice líbila a jsem spokojená.
Všem těm, kdo hledají knížky, kde jde o opravdový vztah dvou rozdílných lidí, můžu tuto sérii jen doporučit.

Lelaqu
20.04.2018 2 z 5

Moc jsem od ní ani nečekala a to co jsem si vysnila, jsem i dostala. Bylo to jednoduché, oddechové, romantické a dospívající čtení, spíš pro holčiny od 11-13+. Na to, že jsem cílová skupina mi tahle trilogie moc nesedla. Hlavní hrdinka mi moc na chuť nepřišla a celkový dojem na čtení mělo i její jméno, Lara Jean. K hrdince jméno sedlo, ale číst (Př. "Laro Jean, pojď jsem!") mi přišlo hrozně krkolomné a nepřirozené. Jenny Han píše výborným čtivým stylem, ale příběh měl spoustu muh. Věci, které bych ráda měla odůvodněné tu nebyly a některé celkem důležité etapy byly jen tak lehce nakousnuty. Hodně jsem našla podobu v trilogii Oko za oko, která byla napsána ve spolupráci se Siobhan Vivian. A to konkrétně v Lilii a Laře. Už jen to, že jsou obě asijského původu a i povahově jsou dosti podobné. Zkrátka jsem nad Lařinými rozhodnutími často kroutila hlavou. Taky doba odehrávání nebyla moc dobře propracovaná, často jsem se ztrácela. A akce tu moc také nebylo. Ze začátku se to celkem táhlo na nudnější vlně a na posledních 100 stranách to dostalo správný říz. Han se musí nechat, že konce knih píše dokonale a ukončení proběhlo v tom nejlepším slova smyslu.

Onceuponthetime
17.04.2018 4 z 5

Krásné zakončení celé série. Kniha se čte moc dobře. Nijak nezadrhává a děj plyne v příjemném tempu. Lara je opravdová holka, která řeší strasti které řeší snad všechny prvně zamilované.
A ta obálka je něco nádherného.

Torino
17.04.2018 4 z 5

Tato kniha se mi ze všech tří dílů líbila nejvíc. Nejprve jsem byla trošku naštvaná, že je děj skočil o rok dopředu, ale pak jsem si řekla, že to má své výhody. Ačkoli se v knize toho tolik nedělo, tak mě dostala. Vlastně ani nevím čím, nejspíš tím, že byl tento díl trochu "dospělejší" a už se tam tolik neřešilo, kdo s kým a koho podvádí nebo nepodvádí. Nejlepší z celé knihy mi přišlo vykreslení Lařiny nervozity před tím, než dostane výsledky přijímacích testů na VŠ, a pak její naštvanost z prvního výsledku, apatii k druhému výsledku a následné postupné nadšení z posledního výsledku. Líbí se mi to poselství, že by člověk měl myslet hlavně sám na sebe a v otázce, která nejvíc ovlivní vaši budoucnost, se nesmíte nechat ukecat ke špatné volbě ani svoji láskou. Také se mi líbilo, že ačkoli je děj posunut o rok, tak se do děje vloudili téměř všechny postavy z první dílů. Krásně to zacyklilo celou sérii.

jani.ruzicko
21.03.2018 4 z 5

Právě jsem dočetla a přemýšlím, o čem ten příběh vlastně byl. Ve finále se tam toho tolik nedělo. Moc se mi líbila pasáž, kde se Lara dozví, že jí vzali na Severokarolínskou a hned tam s Chris jedou... to bylo bezvadně spontánní, a celkově to vykreslení těch pocitů bylo vážně super, pak byl ale zase spíš útlum a až zase svatba byla fajn...=) Jako jasný, chápu čeho chtěla autorka docílit a co v nás vyvolat, ale možná bych o tom rozhodování napsala jen půlky knihy a druhou půlku třeba o 2 roky později, kde už by bylo to jak jim to s Peterem vydrželo a nebo taky třeba ne a poukázání na to, zda to rozhodnutí z první části bylo správné... =) Každopádně určitě je to stále čtivé a dávám 4* za tu "novou smlouvu" nakonec =) Peter je Bůh. ;o)

vendy6619
18.03.2018 4 z 5

Krásná, sladká a šíleně naivní knížka. Ale i tak jsem se tím ujistila jak moc mám Jenny ráda! Už od Humbooku jí naprosto zbožňuju a touhle knihou ještě víc.
Sice mi chvílemi unikali nějaké souvislosti, které jsem si nepamatovala z knihy, ale ani to mi nevadilo. Možná bych Kitty občas poslala do lesa na houby, ale nejspíš to tam muselo být.
Bavila jsem se a usmívala se nad tím jak moc mě mrzelo, že tohle končí.
4*/5*

_Žanet_
08.02.2018 5 z 5

Vážně hezké zakončení série. Dokonce jsem i několikrát slzela. Tohle je jedna z knih, ke kterým se někdy rozhodně ráda vrátím a vlastně rovnou k celé sérii, protože ty hlavní postavy, ale i vedlejší, za to stojí. :)

TakumiMisaki
08.02.2018 5 z 5

Celá série byla dokonalá. Vztah hlavní postavy k ostatním byl prostě originální.
Já spíše preferuji thrillery, horrory, psychologické, atd.. knihy. Tento žánr moc nečtu, ale ničeho nelituji!
Vůbec nelituji, že jsem si ji přečetla. Opravdu dokonalá série. Do celého příběhu jsem se vžila. Při vtipných věcech jsem se smála, a když přišli smutné chvíle, tak jedno oko nezůstalo suché. Kdybych mohla, klidně dám více jak 5 hvězdiček. Opravdu super.

l0st-g1rl
05.02.2018 4 z 5

Další skvělá oddechovka, kterou jsem měla přečtenou během jednoho dne, stejně jako předchozí dva díly. Až mě zamrzelo, že už je to poslední knížka. Prostě miluju Laru a Petera. Celou knihu jsem se bála, jak to s nimi nakonec dopadne.
Myslím, že se budu ráda k této sérii vracet. :)

verulik196
21.01.2018 4 z 5

Knížka nebyla nic světoborného, ale i tak se to příjemně četlo, a proto dávám čtyři hvězdičky.

lotofhs
20.01.2018 4 z 5

Popravdě tenhle díl byl snad nejhorší ze všech tří. Děj mě skoro vůbec nebavil pořád se točilo Lara a její vysoká škola, pečení, Peter a jeho táta, Trina a Dan, Kitty se chovala místy divně a vůbec bych neřekla, že jí je 10 v té knížce. Jsem ráda, že je to poslední díl protože jinak bych už asi nečetla dál. Došlo mi, že Lara jako postava mě někdy neskutečně vytáčela svojí slušností, řešení každého detailu. Ano chápeme, že Peter je dokonalý, ano v tomhle světle vypadá úžasně. To se tady také pořád objevovalo. Ale přesto musím dát 4 hvězdičky, protože se to četlo lehce, přes všechny ty moje námitky to dopadlo happy endem, což jsem ráda a nelituji, že jsem si tuhle sérii přečetla.

bubblebut
15.01.2018 5 z 5

Jsem ráda, že série dopadla tak, jak dopadla, doporučuju

silvinka12
15.01.2018 5 z 5

Já jsem si tuhle sérii o Laře Jean zamilovala celým srdcem a je mi teď tak líto, že to už vše skončilo. Zůstane v mém srdci na vždy a budu na ni s láskou vzpomínat.