Všechny touhy vedou do Říma

Všechny touhy vedou do Říma https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452052/bmid_vsechny-touhy-vedou-do-rima-nJQ-452052.png 4 176 41

Trojice lidí riskuje všechno, aby si každý z nich splnil svůj velký sen. Sirotek Pietro chce změnit svět s kamerou v ruce. Marta, dívka od cirkusu, se snaží poznat tajemství, jež hýbou světem, hraběnka Silvia zase touží získat pro jiné svobodu. Tři lidé, které okolnosti zavedou ve stejnou chvíli do města, kde probíhají boje o vznik nového národního státu. Zdá se, že v tomto zářivém a Věčném městě je jim předurčen dramatický život. Ocitají se uprostřed událostí, které otřesou celou zemí, a hrozí, že přijdou o všechno, co pro ně mělo velkou cenu. Poznávají sílu velké lásky, ale především touží po světě, který by byl pro všechny bezpečný.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

La ballata della Città Eterna , 2020

Anavi8912
30.05.2022 4 z 5

Poutavě a barvitě vylíčený příběh mladých lidí. Příběh plný napětí, dobrodružství, romantiky , lásky a odvahy. Stojí za přečtení. Mě ale více zaujal román pana Lucy De Fulvia , který jsem četla jako první, Sen, který se naplnil.

JJJ007
15.05.2022 5 z 5

Opět skvěle napsaný román tohoto autora. Takové knihy je radost číst, úplně mě přenesou daleko od reality.
Doporučuji.

Alexxxka
10.05.2022 5 z 5

Paráda! Pan Di Fulvio prostě umí!

Datr1
19.03.2022 5 z 5

Zase krásné, čtivé, napínavé!

Trustty
07.03.2022 5 z 5

Řekla bych, že zatím asi nejslabší kniha od autora, ale to vůůůbec nevadí. I tak skvělé čtení.
Děkuji Luco a šup sem s dalším románem :))

Ulrika
06.03.2022 5 z 5

Jako předešlé knihy Di Fulvia i tento román mě dojal místy k slzám a přečetla jsem ho jedním dechem. Už aby vyšel autorovi další román:)

5holek
21.02.2022 3 z 5

Přišlo mi to trošku naivní, prvoplánové, postavy moc dobré nebo moc zlé, nějak mi chybí třetí rozměr. Historická linka dobrá, trochu jsem se poučila, ale opakovat to asi nebudu.

Ewwe
17.02.2022 4 z 5

První kniha od autora a četla se opravdu dobře. Miluji Řím a jeho popis v knize je opravdu krásně popsán, že jsem se zase procházela uličkami v Římě a užívala si tu atmosféru. Příběh dobře uchopen, postavy reálně vykreslené ale na mne až moc tvrdé. Z některých částí mi bylo chvílemi úzko a musela jsem to číst na etapy. Ač autor píše opravdu velmi čtivě, úplně k srdci mi bohužel nepřirostl.

Kerberos
13.02.2022 3 z 5

Četla jsem všechny Di Fulviho knihy, ale tahle mě moc nechytla.

kytarka
05.02.2022 5 z 5

Luca Di Fulvio nikdy nezklame. Četla jsem všechny jeho romány a všechny se mi líbili. V knihách najdete drama, romantiku, historii.
V této knize jak už název napovídá se vydání do Říma. I když jsem tam nikdy nebyla a znám ho jen z obrázků či TV, tak jsem si ho živě představila. Krásný příběh.

BarkaS
30.01.2022 3 z 5

Tahle kniha je skvěle vyprávěná, to je bez debat. A zhruba v její polovině jsem ji nemohla odložit a radovala se z objevení nového skvělého autora. Moje nadšení ovšem postupně opadlo. Moje sympatie se přelévaly od postavy k postavě. Konec bohužel připomínal epizodu z Beverly Hills 90210. Od autora si ještě ráda něco přečtu, pokud na něj někde narazím, ale kupovat si asi nic nebudu.

Sidonka3
16.01.2022

Od Luca Di Fulvia se mi líbil román Sen, který se vyplnil. Z ostatních historických románů už mám dojem horší.
Autor sice píše o drsných událostech, přes veškeré strádání hrdinů ovšem tvoří až neuvěřitelně pohádkové světy s dobrým koncem, které se opírají o pár reálných prvků, jinak převažuje čistá fantazie. To, že lze těžko uvěřit jeho fikcím, bych mu ještě prominula, kdyby v nich zůstalo napětí a zábavnost (Dítě, které v noci našlo slunce - opravdu takhle podobně fungoval středověk? Jediné, co zní hodnověrně, je syrovost a drsnost, tato doba se s nikým nemazlila). Stejně převážně neuvěřitelný a málo promyšlený se mi jeví i jeho nejnovější román s politickým pozadím kolem revoluce a sjednocování Itálie, který mi navíc přijde i nejméně záživný.
Autor podobně zachází s postavami a příběhem a dále už nemá, čím by mě překvapil.
Jsem ráda, že jsem se seznámila v současnosti s velmi populárním autorem, jeho nové počiny už ovšem sledovat nepotřebuju. Myslím, že mi to stačilo.

intelektuálka
13.01.2022 4 z 5

Říká se, že všechny cesty vedou do Říma ....

A v tomto románu jsou to i životní touhy, které přivádějí tři sirotky do tohoto věčného města ....

I když každý z nich má jinou touhu, jejich cesty se spojují a oni se účastní historického momentu roku 1870, kdy se Řím stává součástí Itálie ....

I pro mne je to pěkná vzpomínka na toto město, plné historických památek....

" Protože to lidi dělají dějiny,
když je čas vybrat si a jít.
Zjistíš, že všichni mají oči otevřené.
A dobře ví, co mají dělat . "

Lucka.79
10.01.2022 4 z 5

Tahle kniha měla zvláštní atmosféru ... ještě v půlce jsem nevěděla, jestli chci ve čtení pokračovat, ale ve finále jsem ráda, že jsem jí neodložila

Audrina
31.12.2021 3 z 5

Autorovi se nedá upřít jeho schopnost barvitě a čtivě vyprávět své příběhy. I poměrně silné knihy tak čtenář zvládne zhltnout za několik dní. Trochu mi ale připadá, že se autor ve svých dílech začíná vykrádat a neustále používá ten stejný mustr. Tím pádem je lehko odhadnutelné, jak příběh skončí, už od samého počátku příběhu.
V každé knize se totiž objeví odhodlaná dívka a chlapec bojující za spravedlnost, kteří se do sebe zamilují. K tomu připočtěte postavu lehce vyšinutého záporáka a několik postav starších lidí, kteří mladé poučují o životě.
Do toho je vždy všechno až přespříliš pohádkové. Jako oddechové čtení to je ale dobré

prochajda
12.12.2021 5 z 5

Pecka, jsem nadšená. Úžasný, čtivý román z krásného prostředí, plný napětí, lásky a dojetí. Doporučuji přečíst.

asam
30.11.2021 5 z 5

Autor opět nezklamal. Velice čtivý román. Je tady vše, napětí, láska, dobrodružství.

Elapheg
29.11.2021 5 z 5

Historické romány Luca Di Fulvia jsou vždy sázkou na jistotu. Román Všechny touhy vedou do Říma nás zavede do roku 1870, kde se začíná sjednocovat Itálie. Příběh Pietra, Marty, hraběnky Silvie se v této knize rozjíždí pomaleji, ale cesty všech se protnou v Římě v době válčení za jednotnou Itálii. Je to román plný vášně, odhodlání položit za ideály život, nenávisti, chudoby, lásky a velké odvahy. Příběh nabírá grády hlavně v druhé polovině knihy a ten konec autor zaonačil přesně dle mého gusta. Opět pět hvězd, ale špičku pro mne zatím představuje román Dítě, které v noci našlo slunce. Romány Luca Di Fulvia jsou plné života a je radost je číst. Doporučuji všem. Pokud se chystáte na první setkání s autorem, doporučuji začít jeho knihami ze středověku, kde oproti tomuto románu je méně politiky, což by mohlo při první knize působit rušivě. On to totiž autor umí rozjet ještě lépe. :-)

zuzana2599
21.11.2021 5 z 5

Historické romány mého římského oblíbence Luca Di Fulvia jsou nádherné a velkolepé. Ano, i moje touhy vedou do Říma ! I když jsem již Řím navštívila, mé srdce po něm stále touží. Takže je zřejmé, že tento román je mojí srdcovkou. Děkuji, pane Di Fulvio, za to, že jsem se mohla spolu s Martou, Pietrem či hraběnkou toulat římskými ulicemi, cítit vůni Tibery, pokochat se Fontánou di Trevi, Koloseem, či obdivovat Forum Romanun. Pocítila jsem, že i život v tomto Věčném městě není jednoduchý a lidé stále touží po svobodě.
Všechno, co mě zavede do Říma miluji, stejně jako tento román... !!!!*****

Fidoo
26.10.2021 5 z 5

Historické romány Luca di Fulvia jsou pro mě vždy velmi příjemným rozptýlením. Nechybí v nich dramatické napětí, radost i smutek, spravedlnost i nenávist a samozřejmě také touha po lásce. Tento jeho román vás zavede do uliček a zákoutí Říma a stanete se svědky Italské revoluce a sjednocení Itálie.

Řím Itálie historické romány

Luca Di Fulvio