Všechny cesty vedou do Santiaga

Všechny cesty vedou do Santiaga https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520296/bmid_vsechny-cesty-vedou-do-santiaga-64ca775241449.jpg 5 447 110

Příběh o cestě, která mění lidem životy. Už více než tisíc let míří lidé ze všech koutů Evropy do Santiaga de Compostela. Ladislav Zibura tam poprvé putoval v osmnácti letech a teď se do Španělska vydává znovu – za vzpomínkami, dobrodružstvím a příběhy poutníků z celého světa. Přidejte se k nim a ponořte se do vyprávění plného humoru a přátelství mezi lidmi, kteří se nikdy neviděli. Dozvíte se, jak poutnictví hýbalo evropskými dějinami, a taky načerpáte tipy pro vlastní cestu. Budou se vám hodit – možná totiž zjistíte, že camino volá i vás.... celý text

KarolK.
17.01.2024 5 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem pode mnou. Mám přečtené všechny knihy od prince Ládíka a jsem i pravidelnou účastnicí jeho přednášek. Tahle kniha pro mě ale byla i něčím víc než jedinečným humorem a když pouť došla svému konci, byla jsem naprosto ztotožněná s jeho pocity. Pouť do Santiaga mám na bucket listu už dýl, ale po přečtení knihy jsem ji dvakrát podtrhla! :-)

janka84
14.01.2024 5 z 5

Za mně zatím nejlepší autorova kniha z těch čtyř, které jsem přečetla. Těším se na další!
Hodí se do ČV 7/2024.

Bustedka
14.01.2024 4 z 5

Zibura píše takové čtivé mainstreamové cestopisy. A já jsem zjistila, že mě to stále baví.
V tomhle díle se Zibura vydává na pouť do Santiaga. Jak sám píše, je tahle kniha výrazně jiná, než předešlé. Narozdíl od cest minulých totiž cestuje celou dobu se stejnými lidmi, a proto je to mnohem víc o hlubokých i povrchních rozhovorech s cizinci, o poznávání vlastního já, víc než o poznávání cizí země.

Bavilo mě to moc.

Marketplace
13.01.2024 5 z 5

Opět parádní čtení. Sposta příběhů, myšlenek, vtipu a návrat k pěšímu putování. Těším se na přednášky a snad další knihy od Ládíka.

jessie01
13.01.2024 5 z 5

Láďovy knížky jsou pro mě vždycky jako pohlazení po duši, ale tato nejspíše všem kraluje. Tolik krásných autorových myšlenek, popisů přírody, zajímavých příběhů lidí z celého světa, které na své cestě potká. To vše doplněné o nádherné ilustrace. No upřímně je mi líto, že jsem knížku už dočetla, a nemohu prožívat další dny na cestě do Santiaga.

Elea
12.01.2024 5 z 5

Nemohu se zbavit dojmu, že jsem cestu do Santiaga absolvovala spolu s autorem, obdivovala krásné kamenné budovy, přírodu, seznamovala se s lidmi, zajímavými, zábavnými i nepříjemnými, perfektní kniha, podle mne nejlepší od autora.

čef
10.01.2024 5 z 5

Také jsem si to užil a do Santiaga došel, i když kratší cestou než autor. Také jsem zhlédl v knize zmiňovaný film Pouť a četl Úterní ženy. Takže jsem už skoro expert a jako takový mohu zodpovědně hodnotiti tuto knihu jako velmi dobrou a inspirující pro další potenciální poutníky. Dozvíte se jak praktické věci např. jaké boty si vybrat, tak i něco o duchu tohoto putování. Chci jít ještě jednou a moc lituji, že autor apky Camino Ninja zemřel mladý na cestě - RIP.

fruitbueno
08.01.2024 5 z 5

Obrovské překvapení v tom nejlepším slova smyslu! Ladislav Zibura mě během dvou dní provedl nádherným krajem, který ve mně zanechal hluboký dojem a zájem o putování v těchto končinách. Navíc nabídl velmi sympatický mix historie, historek i vlastní motivace, které dohromady bavily, zaujaly i dojímaly. Děkuji, klaním se, autora si odteď načtu celého.

Ctenaricek4
08.01.2024 5 z 5

Nádherné putování do Santiaga de Compostela. Myslím, že by to rozhodně prospělo každému, zažít tuto cestu, a ujasnit si jisté věci ve svém životě. Toto je má první kniha od autora, a moc se mi líbí styl jeho psaní. Chvilkami jsem měla i slzu v oku. Některé příběhy mě skutečně dojaly. Řekla bych, že cesta je skutečně důležitější než její cíl...protože cesta bez překážek nikam nevede.

IHT
07.01.2024 5 z 5

Princ Ladik, alias poutnik Larry opet chyta druhy dech. Po ponekud bezzube a prvoplanove agitacni ceste po nasi vlasti tu mame opet pribeh plny laskaveho humoru, sebereflexe a emoci.
V urcite chvili uz jsem skoro balil batoh, abych ve finale uznale uznal, ze podobna cesta asi neni uplne pro me. (Radeji bych klasicky trek.) O to vdecnejsi jsem za moznost nakouknuti do duse a beznych dni poutnika na svate pouti. Krasne postrehy, trefna prirovnani, hluboke vhledy a prijemny zazitek. To mi autor opet poskytl a ja opet smekam a dekuji.

PPardinio
07.01.2024 5 z 5

Moc rád čtu cestopisy a úplně nejraději mám knížky od Ladislava Zibury. Líbí se mi autorův humor, přiblížení zajímavostí z cest, doplnění děje o nějaký ten faktografický poznatek a hlavně seznámení s cestovateli a obyvateli, které na cestě potkává. U camina do Santiaga de Compostela jsem si při čtení říkal, že bych rád jednou něco podobného zažil. Tak uvidíme, třeba se to někdy povede. Ale díky knížce vím, že každý si svou cestu užije a prožije podle svého a jde to vlastně v jakémkoli věku.

iceVS
04.01.2024 5 z 5

Z prince Ládíka se stal přemýšlivý Larry...

A já jsem v tichém úžasu, jak je ten kluk lepší a lepší...
Tak mě dostal, že další knihy už budu kupovat nejen do městské knihovny, ale i do té své domácí :-)
Skvělý, nádherný, chytrý...
Boží ilustrace.
Prostě krása a spokojenost. Blaho.

PastorMal13
03.01.2024 5 z 5

Ziburovy knihy mi mnoho lidí doporučovalo a chválilo si je a nyní chápu proč. Larry píše poutavě, zábavně, čas od času také filozofuje či dojimá nad osudy jiných poutníků. Asi nejsem jediným čtenářem, který má po dočtení chuť se na pouť vydat.

dagmar7365
03.01.2024 5 z 5

Není nutné se moc rozepisovat, protože vše už bylo řečeno níže. Skvěle zachycená cesta, i ten rytmus knihy tomu odpovídal a "Ládík" (jak mu doma familiérně říkáme) zraje jako víno. Kdyby to šlo, dám klidně i 6 hvězd.

PremekZizin
29.12.2023 5 z 5

Chvilku mi trvalo se začíst, ale pak jsem knihu nemohl dát z ruky.
Moje třetí kniha od Ládi a zatím úplně nejlepší. Autor, stejně jako cesta, postupně odkrývá jednotlivá tajemství a motivace své i ostatních poutníků.

MartaPear
28.12.2023 2 z 5

Naprosté zklamání... Předchozí knihy jsem přečetla jedním dechem, ale tuhle jsem nakonec jen prolistovala... Navíc mi velice připomínala podobnou knihu o putování několika žen (Úterní ženy od Moniky Peetzové.)

jadunka
26.12.2023 5 z 5

Už to tady zaznělo a já souhlasím. Tahle kniha je úplně jiná, než ty předchozí. První, u které jsem měla na konci slzy v očích. Je skvělé pozorovat, jak se Zibura osobnostně posouvá.

Jediné, s čím mám za sebe "problém", je to množství vypitého alkoholu ve všech jeho knihách. Tohle je věc, která mě od těch pěších poutí docela spolehlivě odrazuje. :D

Kackac77
25.12.2023 5 z 5

Tohle se opravdu povedlo. Četla jsem i jiné knížky od Zibury, ale tato je, aspoň pro mě, nejlepší.
Já jsem čím dál větší minimalista, a knížky už nekupuji, chodím do knihovny, a občas utratím něco za audioknihy. Tuto knížku jsem koupila na přednášce, trošku jsem do toho byla vmanipulovaná kamarádkou, a víte co... vůbec nelituji, asi si ji i nechám. A to opravdu pečlivě vybírám, co zůstane v mojí knihovně. Takže Ziburo, važ si toho :-).
Na knize je vidět posun oproti starším knihám autora. Ani ne tak literárně, ale tak nějak cítím posun v jeho vnímání. Zatímco ty starší knihy byly hlavně o legraci (a on to Ládík umí vidět tu srandu v každodennosti života), tato je hlubší. Ne že by v této nebyla sranda, je tam ten jeho typický smysl pro humor. Ale zároveň je tam nějaký přesah. Je vidět jak ho baví lidi, jak ho baví ta různobarevnost povah.
Asi je to pro mě i trošku srdeční záležitost - to téma, Svatojakubská cesta - Camino. Šla jsem dvakrát zatím jenom tu kratší portugalskou trasu, ale na camino nedám dopustit. Ty příběhy, které tam člověk zažije!!! A na to mi přesně tato knížka brnkala, vyvolávalo to ve mě nostalgii. Na tuto francouzskou trasu, o které je kniha, se chystám příští rok. Ale spoustu už mám o tom načteno, a znám jak to chodí na cestě a znám ty města o kterých píše, aspoň z vyprávění nebo z knížek a tak mě to moc bavilo, že už něco vím... a culila jsem se u čtení... A taky mě dokázal i dojmout a skoro rozplakat (příhěh s dědečkem), a rozesmát (příběh s obtěžováním Richarda),.... a další a další příklady bych mohla uvést, ale radši si to přečtěte sami.
O cestě do Santiaga de Compostela už bylo napsáno spousta knížek a cestopisů, tak by si člověk řekl, že nic nového už nikdo napsat nemůže. Ládikovi alias Larrymu se to povedlo. Super čtení. Díky za to.

honza0876
22.12.2023 5 z 5

Další bezvadná Knížka o pouti do Santiaga s úžasnými ilustracemi. Tak jako Coelhův poutník před více než 20 lety vybízí vydat se na cestu a mě napadají další možnosti jak to udělat od prahu domu. Asi ale budu ještě 20 let snít a pak to v důchodu udělám.

Miliarda
21.12.2023 5 z 5

Láďa Zibura se literárně zlepšuje každou další napsanou knihou. Jeho poslední kniha vykreslující pouť do Santiaga je směsicí lidského humoru, popisu silných osobních prožitků, zajímavých setkání s inspirativními lidmi, to vše prošpikováno řadou historických zajímavostí. Všechny předchozí knihy z pera tohoto autora mě velmi bavily, nicméně toto jeho knižní dílo považuji za nejzdařilejší. Pro všechny milovníky tohoto autora lze rozhodně s nadšením doporučit.