Vše temné a nebezpečné

Vše temné a nebezpečné https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515189/bmid_vse-temne-a-nebezpecne-yOA-515189.jpg 4 101 27

Před rokem se Isabellin život navždy změnil: jejího synka Masona kdosi vzal z postýlky, zatímco ona a její muž spali ve vedlejším pokoji. Policie našla jen málo stop, a tak případ odložila. Isabelle však nedokáže najít klid, kromě občasného zdřímnutí či upadnutí do zvláštního stavu, kdy ztratí pojem o čase, nespala už rok. Celé její bytí se točí kolem hledání syna, ale ví, že takhle nelze žít. V naději, že se objeví nový svědek či stopa, souhlasí s rozhovorem do true-crimi podcastu, ale moderátorův podivný zájem o Isabellinu minulost ji zneklidňuje. Jeho neustálé vyptávání spolu s její těžkou nespavostí v ní probouzí nepříjemné vzpomínky na dětství, až začíná pochybovat o tom, co si pamatuje z noci, kdy Mason zmizel. Začíná pochybovat i o tom, komu vůbec věřit, včetně sebe samé. Je však odhodlaná zjistit pravdu za každou cenu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

All The Dangerous Things , 2023

HollyUndead
29.09.2023 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Začátek byl sice trochu pomalejší, ale přesto jsem našel opravdu hodně zajímavých myšlenek a pocitů ohledně ztráty milovaného člověka. Jakmile jsem se do děje dostal, hltal jsem stránku za stránkou, kapitolu za kapitolou a příběhem jsem proplul, ani jsem si neuvědomil, jak moc rychle. Čtení plné zajímavých myšlenek, zvratů a napětí. Hlavně po psychologické stránce, což hodně oceňuji. Vřele doporučuji k přečtení!

ArwenAragorn
29.09.2023 4 z 5

80%

Psychologický thriller, do kterého jsem se nejdřív nemohla začíst a pak už jsem ho jenom nerada odkládala, protože byl čím dál víc napínavější. Příběh o zoufalé matce, které někdo unesl z postýlky jejího syna. Už je to rok a ona nepřestává doufat, že ho najde.
Zjistím tady překvapivou skutečnost, co se vlastně stalo Isabelle v dětství, pak je tu několik neočekávaných zvratů, následuje šokující rozuzlení a nečekaný konec.

Doporučuji

Pípasek
16.09.2023 5 z 5

Pomalý rozjezd o to větší překvapení v dalším pokračování ,., konec velmi překvapil, nedalo se odložit. Vřele doporučuji.

Vatter83
13.09.2023 4 z 5

Začátek velmi liknavý, opakující se pasáže, kdy hlavní hrdinka líčí pořád to samé dokola. Zlom nastal až kolem stránky 100, kdy dej začal mít velmi rychlý spád. Závěr byl překvapivý. Určitě stojí za přečtení.

DK197
12.09.2023 5 z 5

KNIHA: O tomhle románu jsem si myslela, že vím, co budu číst. Čekala jsem průměr, který mě nijak nepřekvapí. Jenže náznaků, že není vše jak se zdá, jsem si zpočátku vůbec nevšímala. A čtení je to čím dál temnější, nebezpečnější a zamotanější. Konec mi doslova vyrazil dech. A to se mi zas tak často nestává. Rozhodně doporučuji k přečtení. Je to kniha o nedokonalých ženách, šedých charakterech a chybách, které ničí život. Ať už jsme chtěli udělat, nebo ne. Nevynechejte ani poznámku autorky na konci, prohloubí to váš zážitek ze čtení.

Paja1709
08.09.2023 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se do knihy zacetla. Ale pak už se to pěkně rozjelo. Jen konec mi přišel takový rychlý.

TVer
22.08.2023 4 z 5

kniha se mi moc líbila, některé události byly opravdu nečekané. Konec byl velkým překvapením a během toku dějě vzniká víc otázek, než je zodpovězeno. Moc napínavé.

zmizení dětí

2022  79%Záblesk ve tmě