Vrčící naděje

Vrčící naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516070/bmid_vrcici-nadeje-6cs-516070.jpg 4 46 46

Válka skončila, ale nyní lidstvo čelí mnohem horšímu nepříteli. Takovému, který nedělá rozdíly a jde si pro nás všechny. Lidé přestávají býti lidmi a vlci už nejsou vlky. Svět se mění, živočichové postupně vymírají a ani my nezůstaneme ušetřeni. Já, Samael Hrubý, vysloužilý voják, jsem dostal nové rozkazy. Ty zahrnují důvěru, přátelství, péči, ochranu a další kraviny, kterým jednoduše nerozumím, protože jsem byl stvořen k boji a zabíjení. Podaří se mi zdánlivě nemožný úkol splnit? Neztratím se v nadpozemské záři modrých očí? Neutopím se v záplavě bělostných, načechraných a hebkých chlupů? Tahle naděje na záchranu lidstva totiž pěkně vrčí i kouše.... celý text

PetrANovA3210
22.07.2023 4 z 5

Moc jsem se těšila na další příběh této autorky a asi jsem měla příliš velká očekávání. Přitom příběh není ani trochu špatný, naopak je rychlý, dynamický a akční, vtipný i veselý i smutný, ale nebylo to úplně ono. Nebudu zapírat předešlá kniha se mi od autorky líbila víc, k té jsem se několikrát vrátila a tu bych si nesmírně ráda i koupila jako tištěnou. Asi proto jsem k tomuhle příběhu kritičtější, než bych jinak byla.

Příběh o vojákovi a vlčici se mi líbil, ale nezařadí se do mých srdcových záležitostí, asi jsem ho přečetla příliš rychle a ty dva jsem si ani nestihla zamilovat jako Mártyho s Ádrim (Táhni z mé hlavy), nebo jen mám už od této spisovatelky jiný nároky. Přesto příběh doporučuji, oceňuji české prostředí a vymyšlená budoucnost je taky úžasná, chvílemi až děsivě věrohodná. Chyběla mi jiskra jakou jsem cítila u předešlý knihy. Pocity a emoce Samaela jsem sice vnímala, šlo poznat, že autorka jindy píše zamilované příběhy, poznala jsem i hlubší myšlenku, která byla schovaná i v předešlé knize, ale přesto tohle bylo spíše akční a drsné a já jsem asi více na romantiku :),

Takže příběh pěkný, ale nebyl zcela pro mne, těším se na další knihu :)

Mon.CouCou
13.07.2023

(SPOILER) Dostalo se mi do rukou něco, co jsem absolutně nečekala. Vrrr!
Od první kapitoly, přiznám se, jsem nemohla uvěřit, že toto píše tato autorka, která se za relativně krátkou dobu vypracovala k textu světových autorů. A co víc - vymyslela příběh, s jakým jsem se ještě nesetkala.
Zprvu, i podle anotace, jsem si říkala - pche - válečné fantasy. Pak jsem ale samotné autorce musela napsat, protože mě to neskutečně chytlo. Ono jde totiž o velmi odvážnou, skvěle napsanou postapokalyptickou, vážně dokonale promyšlenou knihu. Dílo, na které v dnešní době moc nakladatelů nemá "koule" a to je sakra škoda. Vážně chcete věčně číst o alfa samcích převlečených do různých uniforem a pozlátka? O drzých kráskách v nesnázích, co nakonec spasí svět? Pakliže máte odvahu, tak vážně doporučuji koupit si tuto knihu, kterou v tištěné formě na stránkách canc.cz získáte i s autogramem zdarma. A věřte mi, tuto knihu si zamilujete!

Ke knize. Představte si budoucnost. Po světové válce. Dnešní zbraně by už k planetě nebyly tak "lichotivé", jako při 1.a 2.světové válce. Svět by se změnil, toto Lenka bezvadně vykreslila. Samael Hrubý, oddaný a silný voják, plnicí rozkazy nadřízených. Chlap jak hora, stvořený k zabíjení, má chránit Jolu. Ani žena, ani pes. Vrčí. Kouše. A na dlouhý rozhovor odpoví jen vrrr. Děj je hodně akční, nenechá čtenáře vydechnout. Samozřejmě přichází šoky a dokonalý zvraty i romantika.
Lenko, spisovatelko, toto bylo naprosto skvělý a já chci od Tebe další takové pecky! Klobouček a smekám.
A upřímně-ta obálka, kterou prý někteří hejtí, se k příběhu vážně hodí!
Protože dámy a pánové, toto si musíte koupit a přečíst :-)

Matri
02.07.2023 4 z 5

Pri tejto knihe som sa vlastne parádne zabavila. Je to tak trošku bizár, ale veľmi vkusný a rozprávanie Samaela som si veľmi užila! Je to asi jediný vzťah, kde rozpráva viac muž, nie žena haha ;-)
Samotný dej je veľmi akčný, Samael tomu dodáva istú dávku vtipu - jeho postavu som si veľmi obľúbila - aj keď v niektorých situáciách mu to až žalostne nedochádzalo!
Tento posapokaliptický príbeh až hrozivo naznačuje kam by mohlo ľudstvo dospieť, samozrejme odhliadnuc od hafanov (tých vnímam ako jasnú fikciu). Kniha veľmi svižná a pútavá. Za mňa určite veľká spokojnosť!
Od autorky to bola moja prvotina a veľmi sa mi páči jej štýl, takže sa snáď vrhnem aj na ďalšie diela ;-)

Lenka Hnátová
česká, 1990