Vražedná investícia

Vražedná investícia https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418251/bmid_vrazedna-investicia-hrD-418251.jpg 4 9 1

nightlybird
20.05.2011 3 z 5

I v této knize se Ridpath nepustil daleko od své původní profese. Hlavní nosnou linii románu tvoří opět problematika investičního bankéřství - financování firem za účelem shrábnutí balíku, popisovaná jednoduchým a srozumitelným způsobem a aplikovaná na další dva zajímavé obory IT a biotechnologie. Aby to autor učinil stravitelnější a zajímavější pro čtenáře, zabalil to celé do kabátu thrilleru. Na mne to celé ale nijak zvlášť jako thriller nepůsobilo - konec konců jsem tušil, že vrahem bude nakonec přes různé dějové zvraty stejně zahradník - spíš mne zaujala psychologie jak jednotlivých postav, tak i vlastně profesí o kterých je v knize řeč a možná, že i sám autor navozoval v knize kritické momenty, aby svoje postavy donutil reagovat pod tlakem a ukázat tak, co v nich vězí. Takže pokud nebudete očekávat drasťák s haldou mrtvol a kbelíky krve, můžete se na chvíli příjemně pobavit a odreagovat se. Kniha se navíc docela dobře a bezproblémově čte.