Vražedná diagnóza

Vražedná diagnóza https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327476/bmid_vrazedna-diagnoza-MZx-327476.jpg 3 38 11

Astrid Sammilsová série

1. díl

Jedné listopadové neděle roku 1978 poslala matka svého třináctiletého syna přes dvůr do dřevníku pro koš dřeva, protože potřebovala rychle přiložit. Jenže Mikael se už nikdy nevrátil. O třicet let později se diplomatka Astrid Sammilsová vrátila do venkovského domu svých předků, který zdědila po osamělém strýci Larsovi. V jeho věcech našla čepici, která podle toho, co jí utkvělo v paměti, patřila nezvěstnému chlapci. Okamžitě v ní vzklíčilo podezření, že dobrácký podivín Lars měl možná s Mikaelovým zmizením něco společného. Nebo by si to alespoň lidé i policie mohli myslet. Pustila se tedy do pátrání na vlastní pěst a kolem ní najednou začali umírat lidé. Objevila nepředstavitelné a hrozné zločiny, které se kdysi v okolí děly a jejichž součástí byl i její strýc. Zločiny, které sahají až k velice mocným lidem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Bortfall , 2014

Leona333
14.01.2021 2 z 5

Začátek knihy poutavý. Nápad s prolínáním určitých míst a času dobrý. Jen to autorka, dle mého nějak celé špatně uchopila a vznikl z toho kostrbatý krimi příběh, který mě po půlce přestal bavit.

povi
24.08.2018 5 z 5

Po dlouhé době severská krimi,kde mi byly hlavní postavy sympatický:-)I děj se mi líbil,dobře se to četlo:-)

JaKa1974
04.08.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla na dovolené, napínavý příběh, složitější na čtení, autorka píše ve dvou dějových liniích.

allebra
01.05.2018 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, kniha se mi četla dobře, především do první poloviny. Potom už se mi zdály některé úseky zbytečně zdlouhavé a místy i překombinované. Celkově hodnotím jako lepší průměr. Pokud vyjde, zkusila bych ještě další případ Astrid Sammilsové.

Nikka710
20.09.2017 3 z 5

Hodnotím poměrně kladně, ale podruhé bych se ke knize nevrátila. Dvě časové linie a takřka až vláčný děj dají zabrat, pokud není kniha čtena souvisleji a opravdu čtenáře tzv. nepohltí. Vcelku atraktivní severské krimi s dobrým námětem a specifickými charakterovými vlastnostmi postav.

konicekbily
21.07.2017 2 z 5

Prostorově a časově rozlehlý příběh s postupně upadajícím tempem děje mne neuchvátil. Chvílemi velká nuda.

Fazolka2017
16.07.2017 2 z 5

Pro mě průměrná detektivka. Začátek slibný, potom mne to napětí pustilo a dočetla jsem jen abych věděla jak to dopadne. Kniha na kterou rychle zapomenu, dočetla jsem před měsícem a už teď, když píši hodnocení tak si nevybavuji nic, čím by mi uvízla v paměti.

zazvorka
13.06.2017 4 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. Je to čtvrtá knížka této autorky, kterou jsem četla. A už se těším na další - bude-li někdy. Líbí se mi její styl, oceňuji také to, že v každé knížce se dozvím i nějaké informace z historie. Je pravda, že ty historické události, které knihami prolínají, bývají dost smutné, knížky jsou pak takové temnější. Nicméně - aspoň se člověk něco dozví, tak je to taková přidaná hodnota k detektivce, ne? Knížky jsem teď doporučila mamince, také ji zaujaly - takže - maminka i já doporučujeme!

Liduka
14.05.2017 4 z 5

Líbilo se mi, jak autorka propojila zdánlivě nesouvisející události v Bukurešti s těmi, co se staly ve Švédsku. Nepřišlo mi, že by tam bylo moc hluchých míst a knihu jsem jen nerada odkládala. Nicméně jsem čekala, že důvod Mikaelova zmizení nebude tak prostý. Vraha ostatních jsem každopádně neodhadla.

Danago
02.03.2017 3 z 5

Knížka začala velice zajímavě a napínavě. Bohužel mě knížka po určité době přestala bavit. Děj byl zdlouhavý, napětí se kamsi vytratilo. Musela jsem se nutit knížku dočíst. Připadala mi dost překombinovaná a na mě dost pomalá. Nenadchne, neurazí. Jsou lepší knížky.

Jana77
24.02.2017 4 z 5

Jednu hvězdu musím ubrat kvůli trochu zbytečným a zdlouhavým pasážím, ale jink docela fajn krimi.

Ingrid Hedström
švédská, 1949