Vrána

Vrána https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121199/bmid_vrana-54P-121199.png 5 477 83

Vrána série

Tohle je Vrána, jak jste ji ještě neviděli — neuvěřitelnou pouť anděla pomsty a zároveň oslavu opravdové lásky... konečně tak krutou, inteligentní a zároveň nezapomenutelnou, takovou jaká byla původně zamýšlena. James O'Barr vytvořil přetavením utrpení a bolesti osobní tragédie do kreseb Vránu. Silně očistný příběh Erika – který se navrátil ze záhrobí, aby se pomstil pouličnímu gangu za svoji smrt a smrt své snoubenky – zaujal čtenáře po celém světě. Věhlas získal díky filmové adaptaci, při jejímž natáčení nešťastnou náhodou zemřel herec Brandon Lee. Nyní tento román v obrazech vychází konečně kompletní v rozšířené verzi, tak jak ho původně autor zamýšlel. Kniha obsahuje navíc: - Třicet stran nikdy nezveřejněných kreseb včetně nového závěru „Jiskrný kůň“ a emotivní pasáže „O vánocích v srpnu“ - Novou předmluvu od Jamese O'Barra - Ztracené pasáže zrekonstruované za použití původních výtvarných technik... celý text

Horory Komiksy Thrillery
Vydáno: , Comics Centrum

The Crow , 1989

Rockwood
30.03.2011 4 z 5

Když se nad tím člověk zamyslí (a teď mne nekamenujte) tak si řekne: A co je na tom toliko úžasného? :D Když se na to dívám takhle tak mne skutečně nic moc nenapadá, jenom prostě talentovaný člověk dal na papír to, co si každý druhý ublížený člověk představuje den co den ve své hlavince... nic nového to nepřináší, nic to nevzkazuje...

Ale teď se na to podívám jinak. Důležitým faktorem zde je to, že tohle vlastně nebylo původně psáno pro veřejnost, ale jenom jakýsi druh terapie. No ostatně proč ne, musel to ze sebe nějak dostat a povedlo se mu to opravdu obdivuhodně.

A teď k samotnému hodnocení. Dílo je perfektně zpracováno, malby jsou opravdu velice zdařilé, příběh nemastný neslaný, nic co bychom nemohli vidět v každém druhém akčním filmu. Jasný, beru v úvahu stále druhý bod, a sice že to je jenom jakýsi druh terapie a jak jsem již říkal, tohle se mu povedlo obdivuhodně jako terapie (akorát už nevím, jestli to mělo stejně tak obdivuhodný výsledek ta terapie), ale že bych z toho byl na větvi? A proč bych měl. Nic nového to není po příběhové stránce… ale nový náhled na komix a jeho zpracování to asi ano. Neznám a nepohybuji se v prostředí komixů takže ani nevím, jak moc originální to tehdy bylo. Takže prozatím bych to viděl na tři až čtyři hvězdičky… Přidáme cynismus a ironii... vlastnosti, které jsou mi milé... pět hvězdiček :D. Ale bohužel zůstaneme pouze u těch čtyř s tím, že to nemá daleko od tří. Dávat tři hvězdičky tomuhle by asi byl kulturní zločin, barbarství a bůhví co ještě. Čtyři místo pěti dávám kvůli tomu, že přeslazenost to opět úplně podělala. Pro mého čtenářského ducha ano.

Jako ty scénky kde myslí na tu svou milovanou… to je zase na mě moc. Já jsem asi fakt romantický barbar, necita, kámen… ale já prostě nejsem schopný akceptovat takový druh lásky, páč sám vím, že tohle nemá s láskou vůbec nic společného. To jejich chování a podobně na mě prostě působí jako přehnané prvotní city, ona zamilovanost, akorát v přehnaném měřítku. To je takový ten druh "lásky" (uvozovky, hlavně ty uvozovky) který je strašně pomíjivý. No nebudu to dál rozpatlávat, tohle mi zmrvilo celkový úsudek knihy. Škoda.

Addie
27.03.2011 4 z 5

Znám nespočet lidí, co byli nadšeni stejnojmenným filmem, o mně to však neplatí.
Komiksová podoba mě však totálně odrovnala (a to se nevnímám jako slabou povahu), chvílemi ve mně vyvolávala neuvěřitelné stavy úzkosti, že jsem se obávala, že ji nedočtu. Ani plakat jsem nemohla, což by bylo jednodušší než snášet drásavé pocity v takovém rozměru.
Upřímně, tohle dílo mohu doporučit jen na vlastní nebezpečí.

Andrejka Myers
11.12.2010 5 z 5

Když jsem poprvé viděla film, byla jsem unesena.... avšak s knihou se nedá srovnávat... Kniha je opravdovým skvostem doprovázená mistrovskými malbami. Děj je skvělý: od romantiky přes hnus, nechybí sarkasmus, cynismus..... Vnitřní bolest O'barra je zde zkutečně znát.

smrt zfilmováno nenávist komiksy pomsta emoce, pocity vrány

James O’Barr
americká, 1960