Vrah andělů

Vrah andělů
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535748/bmid_vrah-andelu-660ffe9924f6a.jpg 4 347 347

Jessica Blackwood série

Hacker, který si říká „Čaroděj“, se nabourá do webových stránek FBI a umístí na ně šifru odkazující na hřbitov v Michiganu, kde je objevena mrtvá dívka vylézající ze země jako kdyby se snažila vydrápat z vlastního hrobu. Jessica Blackwoodová se má stát nastupující hvězdou dynastie iluzionistů, ke své problémové rodině se však otočí zády a rozhodne se začít nový život jako policistka. Když však poradce FBI, doktor Jeffrey Ailes, objeví jistý starý kouzelnický časopis, obrátí se Jessice svět vzhůru nohama. Tváří v tvář zločinu, který se na pohled vzpírá jakémukoliv vysvětlení, nemá Ailes co ztratit – ale může mnohé získat – jestliže zariskuje a vsadí na agentku vychovanou v prostředí, kde je i zdánlivě nemožné běžnou věcí. Mrtvola na hřbitově představuje teprve první z Čarodějovy série temných zázraků. Dokáže se Jessica, vržená do středu mediální pozornosti a tlačená časem zbývajícím do dalšího zločinu, vypořádat s vlastní minulostí a zarazit řádění zvráceného vraha? Pokud ne, může se sama stát jeho další obětí... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Angel Killer , 2014

Interpreti: Jana Stryková

P3_tis
19.07.2023 3 z 5

Určitě zajímavý námět, ale příběh mi přišel celkově dost slabý. Knihu jsem dočetla kvůli rozuzlení, ale ani to mě neohromilo.

Gindolfin
16.07.2023 2 z 5

Nejslabsi kniha od autora.

Kekik
13.07.2023 5 z 5

Magie, kouzla, triky. To mě od malička fascinuje. Proto jsem si zdejší popisy užívala mnohem více než u série Šelma, kde mě spíše nudily. Pokaždé, když Jessica odhalila nějaký trik, potěšilo mě to.
U Chloe jsem hned věděla, která bije. Přeci jenom mám již něco načteno.
Natrefit na originální příběh v záplavě thrillerů je téměř nemožné, a proto mě vždy potěší, když se to někomu podaří. Andrew Mayne to dokázal. Tedy dle mého názoru.
Kniha má spád po celou dobu. Jsem spokojená i s koncem. Samozřejmě, že doufám, že v dalším díle dojde ještě k posunu, ale i kdyby ne, já se zlobit nebudu.
Agentka Jessica je velmi zajímavou postavou, a já si ji oblíbila. Veškerou pozornost však na sebe strhává záhadná postava Damiana. Na toho se těším ještě více. Už aby tu byl druhý díl.

Zlatinka.Emilly
08.07.2023 1 z 5

Nevím, nevím. Bylo tam spousta zbytečností. Zajímalo by mě, jak jsou na tom psychicky spisovatelé píšící o násilí, protože tohle asi zdravý člověk nevyplodí. Proč nás stále někdo krmí brutalitou!!

Jaruš7
23.06.2023 4 z 5

Nadmíru perfektní, až to jaksi škodí.
Zločinec je stratég a scénickými triky svá vražedná poselství uvádí společnost v úžas.

Autor specialista v kouzelnickém umění si dokonale vyhrál s představou soupeřících rivalů na straně zla a spravedlnosti na poli záhadné zločinnosti.

Citace:" Jdeš na smrt." Neříkám ji to z bezcitnosti, ale že soucitu. Tím, co nám drásá duši, je neurčitost věcí příštích. Ona ještě žije v domnění, že je to celé sen, ale v očích jí už svítá. Moje slova se jí vykrádají do zlomené mysli.

Neodložitelné, napínavé superčtivo.

Dvorik
21.06.2023 5 z 5

Dej ma skvely spad jako knihy od Jo Nesboho. Skvela volba!

Duchoslp
19.06.2023 4 z 5

Dlouho mi trvalo než jsem se rozhodla začít číst další knihu od A. Mayna. Z posledního dílu série Naturalisty jsem byla zklamaná, ale tohle je úplně jiné a svěží čtení. Jessica je chytrá a vynalézavá agentka FBI. Děj vás vtáhne a nemůžete se odtrhnout

Dumicek
18.06.2023 4 z 5

Mayne má svůj podpis..jejo knihy prostě poznáte. Jsou blaznivější,nápaditější,někdy až moc neuvěřitelné,ale prostě on ty knihy píše tak strhující,že si jeho styl prostě nelze nezamilovat a i tato je tím příkladem. Super nápad,neotřelé téma,kouzla a triky,sympatická hlavní postava,takže za mě opět ano.

Arwen777
14.06.2023 3 z 5

Knihy Andrew Mayneho stále zkouším, protože mě kdysi nadchla Šelma, pak mě bohužel odradila Teorie vraždy. Dívka pod hladinou se mi líbila a to především díky nápadu a prostředí. To je vlastně to nej, co si na knihách tohoto spisovatele cením. Má neotřelé nápady, nezvyklá prostředí, neobvyklé vyšetřovatele. Člověk se dozví spoustu informací o různých oborech. Až se divím, jak široký záběr Mayne má.
Co je ale slabinou jeho příběhů, je logika a propracovanost. A to bych mu vytkla i v této sérii. K některým stopám a důkazům se vyšetřovatelé dostanou záhadnou náhodou, navíc jim Damian (tajuplná postava, o které toho moc nevíme a která zasáhne vždy, když policie neví kudy kam) statečně pomáhá, nejspíš je to jasnovidec.
Ale přesto to nevzdávám. Andrew Mayne mě vždy překvapí a tak jsem se zájmem poslouchala o pozadí magie a tricích, o komunitě kouzelníků a o způsobu jejich myšlení.
Knihu jsem bohužel poslouchala jako audioknihu a musím říct, že mi interpretace Jany Strykové vůbec nesedla a za mě úplně zabila potenciál knihy...

Janík511
13.06.2023 4 z 5

Začátek hodně akční, ale konec takový nemastný. Čekala jsem pořádný rozuzleni a to tu opravdu chybělo. Škoda, knize to spíše škodí.

Dandulka
07.06.2023 5 z 5

Opět skvělá kniha. Hezky napsaná, téma samotné je moc hezky rozpracované a dobře zvládnuté. Samotný děj je velmi strhující, má spád. Mohu jen doporučit.

TeriLoch
27.05.2023 5 z 5

Mayne prostě nezklame. Skvělý příběh, vrah, který tu ještě nebyl, sympatická hlavní hrdinka, děj napínavý a čtivý od začátku až do konce. Četlo se samo. Těším se na další díl a tuhle knihu rozhodně doporučuji ! :)

Iva095
26.05.2023 5 z 5

Andrew Mayne to prostě umí. Do knihy jsem se za četla hned. Čtivý, zajímaví příběh. Originální hlavní hrdinka, skvělá zapletka. Nemám co vytknout. Jsem zvědavá na druhý díl.

intelektuálka
25.05.2023 4 z 5

Věřte - anebo nevěřte Andrewu Mayne .... rozhodněte se sami ....

Zajímavý souboj Čarodějka versus Čaroděj .... a kdo z koho ....

Už začátek - nález dívky na hřbitově - mne zaujal .... co je to za kouzelnické kousky ?

A v pokračování další kouzelnická čísla - na podkladě přírodních živlů ....

Ovšem závěr ve stylu " vyšetřování skončilo, zapomeňte " nám možná napovídá pokračování ?

Dobře zpracované téma iluzionismu i postava Jessicy se líbily - doporučím.

Shardlake
13.05.2023 4 z 5

Děj mne od začátku vtáhl a kniha se velmi dobře četla. Bylo zde pro pátrání po vrahovi použito netradiční kouzelnictví a iluze. Co mne mrzelo byl nedotažený konec. Přišlo mi, že knize chybí pořádný závěr.

postrach
09.05.2023 3 z 5

První kniha nové séri.První kniha od tohoto autora,kterou jsem přečetla.Čekala jsem víc akce,víc napětí.Budu číst i další nový díl i dřív vydané knihy a uvidím.

lucakuca
30.04.2023 5 z 5

Paráda!
Andrewa prostě žeru!
Vždycky vymyslí originální hrdinku/hrdinu a neméně famózní zápletku. A fakt mu to teda jde.

emilieselden
25.04.2023 4 z 5

Skvělý začátek nové série. Kniha je velmi čivá, ani chvíli se nenudíte. Námět originální, Jessica je sympaťačka. A konečně tady pojicajti nepůsobí jako úplní idioti.

jjanca
21.04.2023 4 z 5

Kniha sa mi páčila. Hlavná postava bola sympatická, jej minulosť nezvyčajná. Príbeh rýchlo plynul, dobre sa to čítalo. Ku koncu som sa od knihy nevedela odtrhnúť a čítala do noci. Dúfam, že sa čoskoro preložia aj ďalšie časti.

bobík123
17.04.2023 3 z 5

hlavní postava byla zajímavá, docela zajímavý a různorodý děj, i když někdy byl až moc sci-fi a nereálný, konec nic moc, očekával jsem něco velkého ale vůbec nic...poslední strany byly napínavé škoda že to skončilo tak odseknuté...