Volkhavaar, služebník Černého Boha

Volkhavaar, služebník Černého Boha https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36934/bmid_volkhavaar-sluzebnik-cerneho-boha-Ohi-36934.jpg 4 14 4

Příběh o boji krásné dívky s čarodějem, který se zasvětil bohu zla. Po různých útrapách se vypracuje na čaroděje Volkhavaara. Jeho protihráčkou je krásná otrokyně, zamilovaná do potulného herce, jemuž Volkhavaar uloupil duši a změnil ho v poslušnou loutku. Dívka riskuje svůj život, aby zachránila muže, kterého miluje.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Svoboda

Volkhavaar , 1977

Alena_S
28.06.2023 4 z 5

No nebylo to zlé. Snad chvílemi jalové, ale pohádkové a uklidňující. Atmoška připomíná knihy Karolíny Francové. A je tam kočička (mňau yes!) Autorka prý ráda takové snové světy, škoda, že jich zatím nepřeložili víc.

RomanTilcer
29.10.2022 5 z 5

Podmanivá pohádková fantasy, kterou jsem nechtěl odložit. V závěru se teda všechno vyřešilo celkem snadno, ale to tomuhle kousku na kvalitě ubírá jen pramálo. I překlad byl vynikající (až na pár úletů, který se do toho světa nehodily, například že něco „dostalo zelenou“). Moc jsem si to užil.

cziss
30.12.2020 3 z 5

Dobrá fantasy, spíše pro dívky. Kdyby to nebylo tak rozplizlé, tak by to bylo lepší.

Nailo
29.02.2020 4 z 5

Tenká a čtivá knížečka s vcelku příjemnými postavami. Velmi se líbil autorčin styl psaní a barvité téměř poetické slovní obraty. Za mínus považuji klišé ve smyslu hlavní dějové linky, kterou je odvěký boj mezi světlem a temnotou. Naopak zpracování tématu magie a kouzel mi přišlo velmi povedené. Kniha se mi dostala do rukou náhodou při návštěvě antikvariátu a rozhodně jejího nákupu nelituji.

kočky upíři láska magie anglická literatura čarodějnictví bohové rituály a obřady dobro a zlo

Tanith Lee
britská, 1947 - 2015