Temný tanec

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Horor hitchcockovského ražení o mladé samotářské dívce, která se ocitá v bizarním domě na samotě u svých prastarých příbuzných. Originální a známá britská autorka, píšící knihy různých žánrů, sci-fi, fantasy i fantasy pro děti, se zde vydává do temného světa hrůzy a zvrácenosti přicházející nenápadně a ústící do drastické tragedie. Máme před sebou dokonalé literární dílo, jehož obsahem je jakési zlovolné napětí, osudovost, svět viděný jako děsivé místo lidí buď zvrhlých nebo lhostejných. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36933/temny-tanec-36933.jpg 3.722
Žánr
Literatura světová, Horory
Vydáno, Laser-books (Laser)
Orig. název

Dark Dance, 1992

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Temný tanec

Přidat komentář
ludek.n
26.03.2018

Tanith Lee si vždy vybírá zajímavá témata, ke kterým pak přistupuje hodně neortodoxním způsobem. Temný tanec je toho zářným příkladem. Už od prvního seznámení s hlavní postavou Ráchel Dayovou musí být každému jasné, že tohle bude tak trochu jiný příběh, než na jaký je normálně zvyklý. Autorka bourá zažité žánrové představy, a vytváří si svá vlastní pravidla, které mohou jednoho ohromit stejně silně jako druhého znechutit. Líbila se mi atmosféra, postavy, méně už struktura děje a příběh samotný. Hodnotil bych 3,5 hvězdami.

minimonisek
17.08.2016

Tato kniha má zajímavou zápletku, bavilo mě dozvídat se dál a dál o Scarabových. Určitě si jí někdy zase přečtu.


Finn69
06.02.2016

Je to hodně temný příběh, o dívce která do světa jaksi nezapadá a je jí lhostejný - a ona je lhostejná jemu. Jediný, kdo se o ni zajímá, je záhadná rodina jejího otce, žijící v podivném starém domě v pustině. A jak Ráchel časem zjistí, ten zájem není zdaleka nezištný...
Pokud čekáte od upírského horroru Draculu měnícího se na vlka či netopýra, kolíky v srdci či hroby na křižovatce, nejste tak úplně na správné adrese. Nic z toho vám ale v téhle knize chybět nebude, rodina Scarabů je nádherně zvrhlá a jakmile vás obklopí temná atmosféra jejich rodinného sídla, nepustíte knihu z ruky.

adavilka

Tento žánr moc nemusím a přesto se autorce podařilo mě zaujmout natolik, abych ji přečetla velmi rychle a se zájmem. Trochu mi - jako u víc děl - vadí otevřený konec, ale věřím, že spoustu čtenářů právě toto baví..

Autor a jeho další knihy

Tanith Lee
britská, 1947 - 2015

Kniha Temný tanec je v

Přečtených34x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce13x
Chystám se číst5x
Chci si koupit3x
dalších seznamech1x