Volání rodu

Koupit

Dobrodružný příběh z doby bronzové o životě rodu Kotojedů, Čechů a popelnicového lidu. Vhodné pro starší děti. Rod Čechů sedí kolem ohně a dobírá si vzdálený rod Kotojedů. Z klidu je vytrhne matka se dvěma dětmi, ve kterých praotec Čech poznává svá vnoučata. Je neuvěřitelné, že dokázali v zimě putovat takovou dálku. Rod je totiž před svou poutí opustil z důvodu nemoci. Příběh vypráví i o rodech popelnicového lidu, kteří spalovali své mrtvé na hranicích dříví a pak popel sebrali a pochovali v hliněných nádobách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258/big_volani-rodu-lJg-258.jpg 4.3315

Kniha Volání rodu

Prateri

Eduard Štorch, Zdeněk Burian - úžasné, luxusní knihy. V těchto knihách se spojilo vypravěčské mistrovství s mistrovstvím malíře-ilustrátora.

Jave

Další kniha z nesmrtelné tvorby Eduarda Štorcha.

Kontryhelka

Hodně známá dobrodružná kniha výborného spisovatele a odborníka na tento druh literatury. Jeho knihy byly pro nás jako zjevení, když jsme měli možnost si přečíst o lidech z doby bronzové. Neuvěřitelně nostalgické a krásné dílo.

Pebra

Možná to tak nějak bylo? :) Kdo ví.

Meda77
22.11.2021

Štorcha opět není nutno komentovat ani hodnotit. Autor klasik v oboru a díla těžce nadprůměrná. Umí psát a to se ukazuje v každé knize. Vemte jakoukoliv a pokud vám styl sedne budou se vám líbit všechny. K autorovi respekt.

Teclaireddy
05.09.2021

Pro děti to musí být docela krutá knížka - samá zima, hlad, nebezpečí, stačí si přečíst názvy kapitol. Já jsem četla až v dospělosti, takže jsem věděla, že všechno dobře dopadne :). Ale je hezké ponořit se jednou za čas do kvalitního dětského příběhu, zvlášť z pravěku.
Jednu hvězdu ubírám za přehnanou heroizaci Vlčka, zvlášť poslední kapitola působí až trochu úsměvně.

nicolettkaa
29.05.2021

Poprvé jsem četla někdy v dětství, tenkrát se mi hodně líbila. Po letech jsem si nyní dala opáčko a musím říct, že se mi líbila pořád stejně. Dokonce jsem zvýšila hodnocení na plný počet. Navíc skvělé ilustrace pana Buriana. Pro děti a mládež skvělá knížka.

MilackovaN
19.04.2021

Knihu jsem četla do seznamu literatury pro děti a mládež na vysoké škole. Ačkoliv mě téma pravěku nikdy moc nezajímalo, kniha se četla překvapivě dobře a bylo tam i jakési napětí, díky kterému jsem knihu chtěla co nejdříve dočíst.