Volání rodu

Koupit

Dobrodružný příběh z doby bronzové o životě rodu Kotojedů, Čechů a popelnicového lidu. Vhodné pro starší děti. Rod Čechů sedí kolem ohně a dobírá si vzdálený rod Kotojedů. Z klidu je vytrhne matka se dvěma dětmi, ve kterých praotec Čech poznává svá vnoučata. Je neuvěřitelné, že dokázali v zimě putovat takovou dálku. Rod je totiž před svou poutí opustil z důvodu nemoci. Příběh vypráví i o rodech popelnicového lidu, kteří spalovali své mrtvé na hranicích dříví a pak popel sebrali a pochovali v hliněných nádobách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258/volani-rodu-yWW-258.png 4.2263
Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Volání rodu

Luigi1

Štorch je Štorch a když je doplněný krásnou ilustrací pana Buriana,prostě super.

FilipV77

Nejsilnější volání je volání rodu. Vlček - jeden z našich odvážných předků.
Nedobře snáším realitu tehdejší doby ve vztahu ke zvířatům. Smrt byla tak samozřejmá.

Andrea81

Krásně popsaný drsný život v době bronzové. Úplně jsem se přenesla v čase. A ty ilustrace! Mám ráda pana Buriana a děkuji také panu Štorchovi.

jhnatek
14.12.2019

Nádherné dobrodružství z doby bronzové. Autorův styl vyprávění je docela stručný až úsporný a některé slovní obraty jsou již mírně archaické - nic z toho ovšem nebrání prožít krásný a napínavý příběh. Úplně mě dostaly popisné pasáže, v nichž Eduard Štorch vykresluje sněhové bouře a úpění lesa pod prudkými údery větru. Kniha je výborným příkladem, jak popularizovat historii (nejen) pro děti.

jindrich7442
22.01.2019

Nemůžu si odpustit, že jsem sám sobě upíral potěšení z tak nádherných příběhů. Hltám každé slovo, větu, stránku, kapitolu... a teď? Vrhám se po hlavě na další knihu.

žanda545
02.01.2019

Tato kniha je z mého pohledu velice pěkná a zajímavá. Nejdřív jsem myslela že mě nebude bavit, už proto že jsme to měli za povinou četbu ( ta první byla nudná), ale nakonec byla dobrá.

fiki64
07.11.2018

Tato kniha je velice zajímavá, napínavá ale pro ty kteří mají rádi psi i docela smutná. Je to kniha o pravěku.
Celá kniha mě velice zaujala a bavila.
Tuto knihu rozhodně doporučuji, pro ty co mají rádi pravěk. Tato kniha mě zaujala tím ze celý příběh dopadl dobře.

Ran
25.06.2018

Příběh mě nebavil a byla jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Eduard Štorch sice umí psát, ale mě knížka prostě neoslovila.

Když Duben přichází
Když Duben přichází