Volání rodu

Dobrodružný příběh z doby bronzové o životě rodu Kotojedů, Čechů a popelnicového lidu. Vhodné pro starší děti. Rod Čechů sedí kolem ohně a dobírá si vzdálený rod Kotojedů. Z klidu je vytrhne matka se dvěma dětmi, ve kterých praotec Čech poznává svá vnoučata. Je neuvěřitelné, že dokázali v zimě putovat takovou dálku. Rod ... celý text

Rod Čechů sedí kolem ohně a dobírá si vzdálený rod Kotojedů. Z klidu je vytrhne matka se dvěma dětmi, ve kterých praotec Čech poznává svá vnoučata. Je neuvěřitelné, že dokázali v zimě putovat takovou dálku. Rod je totiž před svou poutí opustil z důvodu nemoci. Příběh vypráví i o rodech popelnicového lidu, kteří spalovali své mrtvé na hranicích dříví a pak popel sebrali a pochovali v hliněných nádobách. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/258/volani-rodu-eHj-258.jpg 4.2186
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Viki0
18.12.2016

Na první dojem jsem z knihy nebyla nadšená.Začala jsem ji číst pouze proto,že jsme si měli vybrat nějakou knihu že školní knihovny.Začátek mě moc nebavil.Už jsem to chtěla vzdát a knihu si vyměnit,ale rozhodla jsem se jí dát ještě jednu šanci.Najednou jsem se do ní začetla a šlo to samo.Děj neplynul rychle,ale ani pomalu.Byla to ideální kniha.Na můj vkus byla oddechová.Sice tam nějaké to napětí bylo,ale rozhodně jsem to do sebe nemusela hltat celý den.Na závěr bych chtěla říct,že knihu mohu s radostí doporučit ;)

Adell-ka
01.04.2016

Očekávala jsem, že mě knížka nebude bavit, ale příjemně mě překvapila. Příběh se mi líbil, dobře se četl a dle mého názoru je knížka skvělým nástrojem, jak dětem přiblížit život dávných dob.

marcela6183
07.07.2015

Aspoň už konečně chápu, kam na to chodí Ringo Čech. Stačí se začíst tady a přidat k tomu ironii a podívat se na Báru... a inspirace se dostaví sama! Ale už stačí rejpání a pojďme ku knize. Četla jsem v době, kdy největším šlágrem PC her byl Prehistorik. Ta paralela mi dodneška vždycky vyskočí v hlavě. Pro mne vede Havranpírko, ale motiv putování se mi moc líbil. Od středu šplháme vzhůru k tři a půl.
Nečtu tu trilogii náhodou pozpátku? Njn :-)

DejnaDee
15.09.2014

Jak už jsem psala u Lovců mamutů, kniha mého krásného dětství - doby kdy jsme my děti, místo her v tabletech a mobilech hltaly tajemné příběhy a napětí z knih.

matesatan
17.05.2014

zajímavá kniha štorcha mam rád hodnř sem o něj přecetl a nekterý knihy nemuzu sehnat to je škoda nejvic se mi asi libil hrdina nik a zastaveny příval

Ladys
13.04.2014

Největší paráda byla, že jsem si přečetl, jak Čech a jeho rod vylezli na Říp. Což je česká klasika. A Vlček, jak zabodoval u lovců cizího kmene. Jeho pes Divoš, vůle být s rodinou a najít svůj kmen.. Ale Havranpírko je pro mě lepší

puplik
24.09.2013

Pěkná kniha :)

vincek1
07.10.2012

Můj komentář je asi takový, že knihu jsem četl asi před 50 lety a silný zážitek z četby, nejen této knihy mého oblíbeného spisovatele je ve mě dosud.

canis
05.11.2011

Krásná dobrodružná kniha, čtená jedním dechem ve věku cca 12 let.

Eduard Štorch

Eduard Štorch