Volání rodu

Dobrodružný příběh z doby bronzové o životě rodu Kotojedů, Čechů a popelnicového lidu. Vhodné pro starší děti. Rod Čechů sedí kolem ohně a dobírá si vzdálený rod Kotojedů. Z klidu je vytrhne matka se dvěma dětmi, ve kterých praotec Čech poznává svá vnoučata. Je neuvěřitelné, že dokázali v zimě putovat takovou dálku. Rod je totiž před svou poutí opustil z důvodu nemoci. Příběh vypráví i o rodech popelnicového lidu, kteří spalovali své mrtvé na hranicích dříví a pak popel sebrali a pochovali v hliněných nádobách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/258/volani-rodu-eHj-258.jpg 4.3238

Volání rodu (1934)

Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Volání rodu

jindrich7442

Nemůžu si odpustit, že jsem sám sobě upíral potěšení z tak nádherných příběhů. Hltám každé slovo, větu, stránku, kapitolu... a teď? Vrhám se po hlavě na další knihu.

žanda545

Tato kniha je z mého pohledu velice pěkná a zajímavá. Nejdřív jsem myslela že mě nebude bavit, už proto že jsme to měli za povinou četbu ( ta první byla nudná), ale nakonec byla dobrá.

fiki64
07.11.2018

Tato kniha je velice zajímavá, napínavá ale pro ty kteří mají rádi psi i docela smutná. Je to kniha o pravěku.
Celá kniha mě velice zaujala a bavila.
Tuto knihu rozhodně doporučuji, pro ty co mají rádi pravěk. Tato kniha mě zaujala tím ze celý příběh dopadl dobře.

Ran
25.06.2018

Příběh mě nebavil a byla jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Eduard Štorch sice umí psát, ale mě knížka prostě neoslovila.

Viki0
18.12.2016

Na první dojem jsem z knihy nebyla nadšená.Začala jsem ji číst pouze proto,že jsme si měli vybrat nějakou knihu že školní knihovny.Začátek mě moc nebavil.Už jsem to chtěla vzdát a knihu si vyměnit,ale rozhodla jsem se jí dát ještě jednu šanci.Najednou jsem se do ní začetla a šlo to samo.Děj neplynul rychle,ale ani pomalu.Byla to ideální kniha.Na můj vkus byla oddechová.Sice tam nějaké to napětí bylo,ale rozhodně jsem to do sebe nemusela hltat celý den.Na závěr bych chtěla říct,že knihu mohu s radostí doporučit ;)

Adell-ka
01.04.2016

Očekávala jsem, že mě knížka nebude bavit, ale příjemně mě překvapila. Příběh se mi líbil, dobře se četl a dle mého názoru je knížka skvělým nástrojem, jak dětem přiblížit život dávných dob.

marcela6183
07.07.2015

Aspoň už konečně chápu, kam na to chodí Ringo Čech. Stačí se začíst tady a přidat k tomu ironii a podívat se na Báru... a inspirace se dostaví sama! Ale už stačí rejpání a pojďme ku knize. Četla jsem v době, kdy největším šlágrem PC her byl Prehistorik. Ta paralela mi dodneška vždycky vyskočí v hlavě. Pro mne vede Havranpírko, ale motiv putování se mi moc líbil. Od středu šplháme vzhůru k tři a půl.
Nečtu tu trilogii náhodou pozpátku? Njn :-)

DejnaDee
15.09.2014

Jak už jsem psala u Lovců mamutů, kniha mého krásného dětství - doby kdy jsme my děti, místo her v tabletech a mobilech hltaly tajemné příběhy a napětí z knih.

zfilmováno pravěk pouť doba bronzová vlci sníh zima

Eduard Štorch

Eduard Štorch