Volání netvora

Volání netvora
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127534/bmid_volani-netvora-t3s-127534.gif 5 1316 1316

Volání netvora je pohádkový fantasy román pro mládež od amerického spisovatele Patricka Nesse napsaný na námět Siobhan Dowdové. Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu. Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám. Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor – obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají. A že naším největším nepřítelem je náš vlastní strach. Netvor chlapce ponouká, aby povyprávěl čtvrtý, poslední, příběh sám. Vlastně po něm chce tu vůbec nejtěžší věc – podívat se děsivé pravdě do očí. Dokáže to Conor?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

A Monster Calls , 2011

martina.tim
03.03.2018 5 z 5

Velice silný příběh, který dokáže rozplakat. Není co víc dodat.

JitulHa
02.03.2018 4 z 5

Kniha se točí prakticky jenom kolem samotného Conora a jeho vypořádáním se sám se sebou, ostatní postavy zde pouze dokreslují nezbytné okolnosti, čímž vlastně dotvářejí celý děj. Rovněž, je to vyprávění o tom, že pravda může být někdy dvojznačná a že některé věci můžeme cítit jinak, než by nám bylo milé. Příběh je psán čtivým a poutavým způsobem. Na děj je nahlíženo očima vypravěče, je rozdělen do krátkých kapitol, které jsou navíc proloženy krásnými ilustracemi. Právě ilustrace dodávají knize na takové té tajemné atmosféře, kterou vyzařuje netvor v podobě letitého tisu. Příběh se dá hravě přečíst během jednoho odpoledne. Nicméně nad jeho obsahem lze dumat daleko déle.

sarekaslukova
28.02.2018 5 z 5

No síla, vůbec nechápu že knížka pro děti mě dokázala rozplakat, po dočtení jsem musela hned slyšel svoji mamku a o příběhu ještě dlouho přemýšlet. Je to hezky napsané s myšlenkou pomoci dětem nemít výčitky. Jen co se mi nelíbilo byly doprovázené obrazky.

Sylvanas
28.02.2018 5 z 5

Tuhle knížku jsem měla už skoro rok v seznamu těch, co jsem si chtěla přečíst. Mrzí mě, že jsem to neudělala dřív.
Jsem ráda, že byla napsaná pouze jako jeden díl. Hodně krát jsem četla série, kde se očividně autor snažil napsat toho co nejvíc (aby mohl prodat co nejvíc, si myslím) a nakonec z toho vzešlo cosi, co kolikrát stálo za dvě věci... Jsem panu Nessovi (potažmo paní Dowdové) neskutečně vděčná za to, že tu knížku napsal od srdce a taky tak, aby z ní bylo něco pořádného.
Četla jsem jí jenom dva dny. Pravda, nebyla zrovna jednou z těch delších, ale obecně čtu knížky rychle jen ve dvou případech - když mě nebaví a nebo když je tak skvělá, že nedokážu dělat moc přestávek ve čtení a chci neustále postupovat dál v příběhu. Tohle byl ten druhý případ.
Ta knížka mě nadchla už na začátku, kdy jsem si přečetla „hloupou“ anotaci vzadu na obalu a pak i Slovo autora. Do poslední chvíle jsem nevěděla, co se stane, ale konec mě nezklamal. Naopak jsem se na to cítila připravená - možná jako Conor. Teď můžu naprosto upřímně říct, že to byla jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. A co je na tom nejlepší, mám pocit, že mi i něco dala.
A myslím si, že by se ta kniha Siobhan líbila. Určitě by se jí moc líbila.

safira09
14.02.2018 5 z 5

Kniha přečtena jedním dechem. Příběh mě vtáhl rychle do děje, rozhodne nuti k zamysleni. Skvělé procitene napsano a k tomu krasne ilustrace. Jiz dlouho jsem u knihy tolik nabrecela.

TomTomis
06.02.2018 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Smutná, tak procítěně napsaná. Příběh, který čtenáře vtáhne do sebe. Občas jsem musel knihu na chvíli odložit. I když je kniha zřejmě určena pro mladé čtenáře, neurazí ani dospělé. Ti ji možná pochopí ještě lépe.
Autor převyprávěl cizí příběh. Vložil jistě do něj i kus sebe. Ilustrace knize dodaly na naléhavosti sdělení.
Od P. Nesse jsem další knihy nečetl. Má cenu (po Volání netvora) se do některé z jeho dalších knih pouštět?

mazlak
31.01.2018 5 z 5

Tak tahle kniha mne dostala. Takovou úzkost jsem již dlouho nepociťoval. Kniha byla napsána tak pochopitelně a lidsky, že nemůže být jediného čtenáře, který by děj nepochopil. Nyní si budu muset spravit náladu nějakou komedií, nebo pohádkou.

ssyyllvvaa
31.01.2018 5 z 5

Úžasné, opravdové, dojemné, přečtené jedním dechem a nutící k zamyšlení. Sílu příběhu ještě umocňuje i fantastická grafická úprava. Nádherná kniha !

Majkrofon
14.01.2018 5 z 5

Rozhodne to nie je kniha len pre deti. Tak smutný a osamelý príbeh som veru ešte nečítal, chytilo ma to za srdce a táto kniha vo mne zanechala rôzne pocity, dlho som nad ňou ešte rozmýšlal aj po prečítaní. Výborné, fakt som nečakal, že ma to tak zasiahne.

Denisa153
13.01.2018 5 z 5

Každého určitě chytne za srdce. Neskutečne smutný příběh.

Veronicess
11.01.2018 5 z 5

Krásne, smutné, dojemné.

SelenaDemi428
09.01.2018 5 z 5

Nádherný dojemný čtivý příběh. Přečetla jsem ho během jednoho dne, nemám slov, doopravdy mě chytl za srdce.

Anastazie0810
09.01.2018 5 z 5

Tahle kniha je neskutečná, naprosto dokonalá.
Je to první kniha, kterou jsem od autora četla. Už po jeho úvodních slovech jsem věděla, že to nebude jen obyčejná kniha, že to bude něco víc. (ironie je, že "něco víc" je i název další knihy P. N.)
Příběh malého chlapce a jeho maminky, kterého skoro každou noc navštěvuje netvor a vypráví mu tři přiběhy.
Nechci nějak prozrazovat děj, ale jen chci říct, že je to smutné, dojemné, neuvěřitelné, tragické..atd. Navíc je kniha doplněná naprosto nádhernými ilustracemi Jima Kaye. Rozhodně stojí za koupi.
Filmové zpracování je úžasné. A pokud nebudete na konci ronit slzy jako já, tak už vás rozpláče snad jen Titanic. Tato knížka s stane skvostem vaší knihovny, jako je i mojí.

Lee7
07.01.2018 4 z 5

Kniha byla zajimavá, ale ještě teď vstřebávám. Velmi zajimavě napsáno.

Deaner
06.01.2018 5 z 5

Dočteno během pár hodin. Musím si to nechat projít hlavou...
Den po dočtení mi tahle knížka leží v hlavě, s úsměv na rtech ale se smutkem vnitru. Rád se k téhle knížce někdy vrátím.
První kniha co mě rozbrečela, a to jsem si říkal že to žádná nedokáže.

vodopad152
05.01.2018 4 z 5

Kniha byla super. Do prvního příběhu to bylo naprosto úžasné. Nad prvním příběh jsem fakt hodně dlouho přemýšlela, ale měla jsem pocit, že od té doby to šlo podle mě rychle z kopce. Konec byl sice fajn, ale celkově mě tato kniha vcelku zklamala. Na to kolik jsem na ni slyšela chváli, jsem čekala něco lepšího.

Dija
29.12.2017 5 z 5

Jsem z této knížky natolik vykolejená, že nevím, co smysluplného bych o ní napsala. Snad jen, že rozhodně neplatí, že knížka je pouze pro děti a mládež. Je úplně pro každého. Totálně mě rozbila a budu nad tímto příběhem ještě dlouho přemýšlet. Od začátku jsem tušila, co se stane a stejně mě to totálně dostalo. Atmosféra příběhu je sice trochu ponurá, ale především také kouzelná, což umocňují i krásné ilustrace. Kniha se stává velkým skvostem v mé knihovně. Od teď ji budu všem doporučovat, nechám si ji pro své děti a věřím, že se k ní budu stále vracet.

Beatrisie
13.12.2017 5 z 5

U hodně knížek nebrečím..ale tahle je výjimka.
Krásná knížka.

kyticka152
29.11.2017 5 z 5

Z knihy mám velmi smíšené pocity, ale neuvěřitelně se mi líbila. Netvor jako tatínek, co vypráví pohádky na dobrou noc, ale vždy to nechá v člověku nějaký dojem. Musela jsem nad příběhy přemýšlet, proč vždy skončí, tak zvláštně. A poslední příběh mě dostal. Zároveň jsem měla pocit, že kniha nese jakési poselství ve smyslu: Přát si některé věci není špatné, stále jsme jenom lidé. Ale to co uděláme už má nějaké následky. Určitě Doporučuji k přečtení!!!

Makropulos
20.11.2017 4 z 5

Knížku mi dala přečíst moje třináctiletá vnučka, která si ji sama vybrala v knihkupectví, když jsme vybíraly knížky k jejím narozeninám. Je to velmi dojemný příběh o nutnosti vyrovnat se s krutou pravdou a o skrytých myšlenkách, za které se člověk až stydí, či se jich dokonce bojí. Je to příběh o tom, že ne vždy je všechno takové, jak se zdá, že lidé jsou komplikované bytosti, jejichž mysl velice často odporuje sama sobě, ráda naslouchá konejšivým lžím, i když zná tu strašnou pravdu.
„Svůj život nepíšeš slovy. Píšeš jej skutky. Není důležité, co si myslíš. Význam má jen to, co děláš.“
A nemohu nezmínit nádherné ilustrace, které podtrhují tu tajemnou atmosféru.