Volání divočiny (adaptace)

Volání divočiny (adaptace) https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23505/bmid_volani-divociny-pMS-23505.png 4 131 32

Pes je ukraden svému pánovi v Kalifornii a několikrát prodán. Ve větší části příběhu žije tvrdým životem ve smečce saňových psů u drsných lidí. Seznámí se však s vlkem a nakonec neodolá volání divočiny a stane se po bojích se silnými vlky vůdcem vlčí smečky. Kniha je přizpůsobena dětem středního a staršího školního věku. Anglický text je adaptován, v úvodu je stránka o autorovi a přehled hrdinů knížky s jejich vzájemnými vztahy a správnou výslovností anglických jmen. Je tu mnoho černobílých ilustrací.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

The Call of the Wild , 1903

olle3
27.10.2020 5 z 5

Verdikt: Hodně bych se divil, kdybych kdy na lepší příběh v hlavní roli se psem narazil.

Ginosaji
03.09.2020 5 z 5

Úchvatné, napínavé a smutné volání. Oceňuji autorův úvodní popis prostředí i Bucka. Nic zdlouhavého ani zbytečného. Jde se v podstatě rovnou na věc.
Jazykově i tematicky je dílo velmi zdařilé a jelikož mám slabost pro psy, způsobilo mi i psychické šrámy. Konkrétně muž v červeném kabátu.

Rawen616
31.07.2020 3 z 5

Popravdě řečeno to na mě udělalo větší dojem než leckterá motivační literatura a přitom by se to jako motivační literatura dalo krásně použít. Na počátku je hlavní hrdina postaven výzvě a násilně vytržen ze své komfortní zóny a buď začne makat a bude nejlepší nebo nepřežije. Nic mezi tím. Ve finálním aktu nakonec poznává neuvěřitelnou moc nově nabyté síly a svobody. A narozdíl od většiny motivačních příruček je to dobře napsané:-) Zkrátka klasický London s jeho podmanivou úctou k drsné přírodě a jejím nesmlouvavým zákonům. Jo a důležitý poznatek - celé je to o psech a psané z pohledu psa. Ale rozhodně nečekejte žádný dojemný příběh o přátelských hafáncích. Psí svět je krutý a proto zde také působí daleko uvěřitelněji.

blackoutzuzi
20.05.2020 5 z 5

Primárně je důležité si říct - ano, tohle je ideální kniha pro všechny milovníky zvířat, především pejsků, ovšem je důležité počítat s tím, že se nejedná o příběh, ve kterém pejsci běhají šťastně po louce a večer se navrací do svých teplých pelíšků. Volání divočiny je příběh plný dobrodružství, přátelství, odvahy a touhy, ale také krutosti.

Nyangumi
14.05.2020

Nádherný příběh přerodu domestikovaného psa ve vlka. Pěkný byl také vztah psa a jeho posledního majitele.

hellena1523
03.05.2020

Krásné čtení, zejména pro milovníky zvířat a přírody.

ArwenAragorn
04.01.2017

Příjemné, čtivé, pro ty, kdo milují zvířata jako dělané.

BiiZet
09.05.2015 5 z 5

Volání divočiny mi doslova vyrazilo dech. Opravdu klobouk dolů autorovi za mistrné vyprávění očima psa. Ani chvilku jsem se nestihla nudit, tak moc poutavé vyprávění nám nabízí tato útlá kniha. :)

nelcisko
23.03.2014 3 z 5

Pravda, četla jsem jen Volání divočiny a bohužel jsem se nedostala dál, takže Povídky z Aljašky přečtené nemám :) Ale zas tak moc mi to nevadí, jelikož jsem se dlouho musela překonávat k tomu, abych vůbec dočetla Volání divočiny. Příběh je to určitě nevídaný a svým vyprávěním i místy velmi zajímavý. Bohužel mě nenadchnul natolik, abych si knihu vzala do ruky po druhé, nebo abych si myslela, že bych si mohla přečíst nějaké další kousky Londona. Někomu bude určitě vyhovovat, ale u mě příliš nezabodoval.

lushi
10.01.2014

Volání divočiny je ze souboru povídek bezesporu nejpoutavější a nejzajímavější, nemáme mnoho příběhů vyprávěných z pohledu zvířat. Ostatní povídky jsem si přečetla, abych "tu knihu přece dočetla". Všechny příběhy se drží života v nezkrotné divočině, většina je příběhem o přežití, všechny jsou natolik čtivé, že dokáží upoutat i dvaadvacetiletou holku. U mladších kluků (a holek) ale bude oblíbenější :)

janacheca
29.09.2011 4 z 5

Dobrá knížka na prázdniny pro starší děti (10-15 let). A dospělí se k ní mohou po letech nostalgicky vrátit.

G.i.r.a
30.11.-0001 5 z 5

Vzpomínky spojené s touto knihou jsou k nezaplacení.. Doporučuji každému, jako vhodné čtivo pro malé čtenáře - v této knize se seznámí se smrtí takovou formou, která neublíží a pomůže mu tuto problematiku lépe přiblížit.