Vodní hrob

Vodní hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535707/bmid_vodni-hrob-660fcf4422908.jpg 4 139 139

Novinář Marek Vráz série

< 7. díl

Novinář Marek "Terence" Vráz se setkává s umírající ženou, která chce na poslední chvíli ulevit svému svědomí. Svěří se mu, že před lety tajně porodila a pak zabila své dítě. Terence se snaží ověřit pravdivost jejího příběhu, naráží však na nesrovnalosti a v ženině vyprávění objevuje větší a větší trhliny. Nakonec však zjistí, že věci, které si žena pamatuje, nejsou zdaleka tak hrozivé, jako skutečnost.... celý text

Dandy1
23.04.2023 3 z 5

Četlo se to dobře. Tři hvězdy dávám za nejasný konec. To nemám ráda.

yonda
07.04.2023 3 z 5

Tohle nebyla zrovna klasická detektivka. Zločin který se možná stal před spoustou let a možná byl jen výplod fantazie se ani moc vyšetřovat nedá. Rozuzlení bylo pro mě trochu nejasné, ale protože mám ráda autorův styl psaní, užila jsem si to.

martineknatasa
02.04.2023 4 z 5

Čtivá kniha, jen ten konec?? Škoda, ale i tak autor zůstává v mých oblíbených a těším se na jeho další knihy.

LaCoccinelle
30.03.2023 4 z 5

Přečteno za odpoledne. Čtivé, jako všechny knížky od Goffy. Jen konec je pro mě poněkud rozpačitý... Takže 4/5.

Arkagas
28.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Příjemná jednohubka na jedno odpoledne ze série novinář Marek Vráz. České prostředí a postava ženy, která umírá na rakovinu a potřebuje někomu od policie svěřit své tajemství, se kterým nechce zemřít. Údajně porodila a zabila své dítě, které měla s farářem. Jenže mysl ženy je už zastřená, pod sedativy a ne vše se ve skutečnosti odehrálo tak, jak si myslí. Marek se tak jako reportér vydává na místo jejích vzpomínek, aby odhalil pravdu. Setkává se s místními, vyhledá tehdejšího faráře, který si na mladou dívku pamatuje, ale dítě spolu nikdy mít nemohli, neboť na něm a jeho bratru dvojčeti dělal v Osvětimi pokusy sám Mengele.
Je to svižné, zábavné a celý příběh odkrýváte společně s Markem.
A plus za krásný přebal knížky.

jan37
26.03.2023 3 z 5

Tento díl patří ke slabším ze série. Vlastne přemýšlím nad tím, jak to vůbec dopadlo

cucik14
17.03.2023 5 z 5

Autorovy knihy a styl psaní mám moc ráda, ovšem musím souhlasit, že tento díl byl trošku slabší.

katka.oo
13.03.2023 4 z 5

Audiokniha ... skvělá krimi jednohubka, poslech na pár hodin, trochu slabší než ostatní Goffovy knížky s Terencem, ale i tak dobré, dobře načtené, příjemný poslech.

Atanone
07.03.2023 4 z 5

Marek Vráz byl sice pro mě i přes věkovou blízkost krapet nečitelný, ale přičítám to na vrub tomu, že jsem kvůli letošní ČV naskočila do knižní série literárně nepolíbená předchozími díly. Na druhou stranu možná právě moje lehká averze na dnes tak moderní seriálové psaní je důvod, proč jsem se jí tak trochu vyhýbala.
Co se týče příběhu, bavil mě. Po velmi pozorném přečtení Markova rozhovoru s otcem Gabrielem jsem si vykonstruovala zápletku, která se naštěstí vůbec nepotvrdila, přestože se nabízela, a to já mám moc ráda.
A Jan Bond mě fakt dostal, stejně jako dohledaná Pohľadnica. Děkuji.

Nuttelka
05.03.2023 4 z 5

(Audiokniha)
Jak vyjde nové audio od Martina Goffy, hned kupuju a pouštím do uší, většinou to jsou takové jednohubky na jedno odpoledne :-) Opět jsem se ráda setkala s Terencem, tento díl je spíš takový "odpočinkový". Také co už bysme od Terence chtěli, je mu skoro 50 let, ale tím samozřejmě nemyslím nic špatného :-) Jen ten Honza Maxián mi už k němu opravdu nesedí, na Terencům věk má hlas velmi "mladistvý".

jehanys
05.03.2023 3 z 5

Podle mého názoru asi nejslabší kniha od pana Goffi. Jeho knihy jsem vždy přečetl jedním dechem,ale tentokrát tomu tak nebylo. Nevím. O to víc se těším na Mika. Přesto ale panu Goffovi díky za jeho knihy.

janina66
02.03.2023 4 z 5

Opět skvělé čtení na pár hodin.
Ale jedna z těch slabších případů Terence.
Celé vyšetřování bylo přehledné, ale během 2 posledních kapitol urychlený konec a zbývá zde pár otazníků. Nemám ráda nejasné konce. Tak snad příště.

jaroiva
28.02.2023 4 z 5

To, že je to tak krátké, knize tentokrát moc nesvědčí. Snesla bych podrobnější vysvětlení.
Ale budiž. Standardně čtivé (resp. dobře poslouchatelné).

Ulala
23.02.2023 5 z 5

Temné téma z hluboké minulosti a ještě k tomu dobře zpracované. Co lepšího může být.

haski
25.01.2023 5 z 5

Goffa se mi zkrátka líbí. Mám ráda jeho knihy z typicky českého prostředí. Příběh je čtivý, postavy působí přirozeně, ze života. Jenom mám tentokrát pocit, že to bylo trochu slabší, pomalejší rozjezd..., ale konec to zachránil.
Už se těším na další kousek z jeho dílny

Swissman
19.01.2023 4 z 5

Kniha je čtivá, v tomhle Goffa prostě nemůže zklamat! Příběh je zajímavý. Rozhodně se nedá říct, že bychom s Terencem řešili pořád to samé. Ale těch otazníků po přečtení knihy zbylo, alespoň na můj vkus, zbytečně moc. Takže pravidlo lichých a sudých dílů za mě platí i nadále.

4xbabča
17.01.2023 4 z 5

Zajímavý příběh, který se snaží novinář MarekTerence Vráz svým usilovným pátráním vyřešit, je moc pěkné a chvílemi i docela napínavé čtení.

Wabinka
14.01.2023 4 z 5

Dočkali jsme se už sedmého Terencova případu. A jsem ráda, že M. Goffu má múza stále v oblibě a píše docela dost rychle. I když tentokrát možná kniha trošku slabší než ostatní, ale stále fajn a určitě stojí za přečtení.

Emma27
13.01.2023 5 z 5

Přečteno za odpoledne.Kniha se mi líbila.Příběh byl zajimavý,napínavy,ale trochu slabší než predchozí knihy.

Maks11
09.01.2023 5 z 5

Na každou novou knížku čekám a musím hned číst. Jen taková otázka,taky jste si pustili tu písničku? Kdo přečetl ten ví..

Martin Goffa
česká, 1973