Vlčice a Mandragora 1

Události se valí jedna za druhou: schyluje se k velikému střetu s Římem a hrozivé mystérium Teutonského lesa vyplouvá na povrch, stejně jako jiná tajemství. Marobudovo království je ohroženo intrikami a řáděním krvavého přízraku. I panovníkův milostný příběh pěkně zhořkne. A Kroana se ocitá ve vleku dějů, v nichž zachovat si svobodu a lidství bude více než těžké. Navíc musí kráčet cestou, kterou jí připravily mocnosti z jiného světa?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7320/vlcice-a-mandragora-1-25a-7320.jpg 3.855

Vlčice Kroana 2.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Vlčice a Mandragora 1

Jeár13
25.04.2020

Vlčice Kroana je skvělá postava ale děj a dlouhé bitevní pasáže mě ke konci již trochu unavovali a kniha se mi nečetla tak plynule a rychle jako první kniha. Asi to není kniha, kterou bych si s chutí přečetla po druhé. Bohužel je toto podle mě další ze série, kdy se nepodařilo na první špičkovou knihu poutavě navázat.

Nelíísek
04.04.2020

Znatelně horší než první díl vlčice, celkem mě tam vadila až ta velká propletenost, více dějových linii na méně stranách takže v tom čtenář začne mít po chvíli guláš. Opakuje se zde u Alany stejná dějový liniie jako u Kroany dalo by se říci že v některých ohledech je to skoro jako přes kopírák.

Některé dějové liniie mě bavili a celkem svižné vyprávění vás od knihy neodradí mám ale takové rozpolcené názory na jednu stranu dobré ale někde to prostě až moc skřípe a je to jak pěst na oko.

Oproti prvnímu dílu jde Vlčice a mandragora (část první) kvalitativně bohužel dolů.

slawa.cap
09.01.2020

Slabší než první díl. A z Kroany je vedlejší postava. Možná bych hodnotil líp ale děj kolem setkání Alany a Šermy mi přišel až nechutně prvoplánový. Je to výsměch čtenářům, nebo snaha autora dostat na pár stránkách děj zpátky pod kontrolu? Prostě tohle mi zničilo veškerý požitek ze čtení a nebýt zbytek příběhu tak poutavý (včetně prvního dílu), asi bych přestal číst. No uvidím, jestli další díl napraví reputaci.

Allebith
01.09.2017

Řeknu to takhle - proč ne?

Rozhodně to není ten skvělý, jediný a neopakovatelný original prvotiny Vlčice, ale vůbec mi nevadí se po čase vrátit do tohoto universa a bavit se příběhy z bojiště i od krbu. Ono to k tomu totiž taky patří.

Svářeč
26.10.2015

Po vynikající jedničce docela zklamání. Poutavé prostředí a sympatické postavy bohužel táhne dolů dost chaotický příběh. Kniha má sice jen 150 stránek, ale kdybych teď měl zreprodukovat děj, který se na nich odehrává, tak nemám šanci. Postavy jen nekoncepčně chodí z místa na místo, náhodně se potkávají, dějí se jim nepravděpodobné náhody, což občas vede k dost absurdním situacím. Navíc je to tak trochu Vlčice bez vlčice, Kroana totiž na prostředních několika desítkách stran nejen chybí, ale ani se o ní nemluví. V podstatě mi ani nepřišlo, že by měla být hlavní postavou. Uvidím, co druhý díl.

Claudius
29.06.2015

Tento díl, resp. část dílu, vlastně ani moc není o Kroaně. Celkově je tak trochu o ničem, takové vytváření nových hrozeb - striga, jezinky, hrozba bitvy v Teutonském lese. Na tu bitvu se těším, doufám, že se autor trochu vyřádí, i když všichni vědí, jak to nakonec dopadne.

Eviik
29.06.2015

Trochu slabší než první díl, ale stále je to dobré fantasy.

Lusa
30.03.2014

První díl byl úžasný, tak proč nepokračovat v hned v dalším dílu. Zklamaná jsme opravdu nebyla, děj plyne svižně a napínavě, sice je to spíše o osudech tědh dalších, než o Kroaně, ale to vůbec není na škodu.

Faja
Faja