Osudové pouto

Osudové pouto https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520824/bmid_osudove-pouto-vlci-zverokruhu-Nef-520824.jpg 4 211 211

Erotická fantasy série pokračuje. Ayla, vyvrženec smečky Raka, našla své místo ve třinácté smečce Hadonoše. Když je její nová rodina napadena smečkou Lvů, Ayla za ni statečně bojuje. Nakonec ji Lvi unesou. Alfa vůdce Jordan, její Slunečními čarodějkami vyvolený partner, s ní má totiž velké plány. Odolá Ayla partnerskému poutu? Dokáže se znovu vrátit ke své smečce a především ke Kadenovi, který je pro ni tím jediným a pravým? A jak se postaví k dalším odhalením o své rodině a Slunečních čarodějkách?... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Cosmopolis

Star Cursed , 2021

Tesset
27.12.2023 3 z 5

Za mě to bylo lepší než první díl, i když mi přijde, že děj pomalu ustupuje erotickým scénám. Příběh se moc neposunul, ale dám šanci dalšímu dílu a uvidíme, kam nás zavede.

TerryDee
19.12.2023 5 z 5

Dvojka pokračuje přesně tam, kde skončila jednička. Ayla je u smečky Lva, která ji unesla. A její druh Jordan ji chce za každou cenu. Což se Ayle nelíbí, protože ona chce zpět k Hadonošům a především k Aidenovi.

Každou stránkou jsem si přála, aby se tam objevil Aiden se svými lidmi. A když se tak stalo, tak jsem měla chuť ho praštit něčí po hlavě. Nicméně k jeho dobru se vzpamatoval a konečně udělal ten krok, na který jsme tak netrpělivě čekali. Jejich společné chvíle jsem si neskutečně užívala.

Věděla jsem, že se něco pokazí. Takže jsem si jen říkala, kdy a jak. A když to nastalo, tak jsem nestačila zírat. A zase je to utnuté v tom nejhorším možném momentě. Takže, kdy vyjde další dil?

nela3812
07.12.2023 4 z 5

Této sérii jsem upřímně příliš nefandila. O to víc jsem překvapená sama ze sebe, když hltám každou další stránku. Není to žádné náročné čtení, ale je to napínavé, místy vzrušující a především originální.

Tohle je příběh především pro fanoušky znamení, horoskopů a konstelací hvězd. Jednotlivé klany jsou vystavěny přesně podle charakteristik daných znamení a ja věřím, že se v nich snadno najdete! No, a pokud máte rádi erotiku, budete se vám to líbit také. Od předchozího dílu se autorka polepšila a přidala více erotických scén, takže bych to už nyní právem nazývala erotickou literaturou. Řeknu vám k tomu jen jedno - jsou to vážně zvířata! Pro více detailů se musíte sami ponořit do příběhu.

Rozhodně zde není nouze o překvapivé odhalení a zvraty. Autorka se pokusila přidat také několik akčnějších scén, nicméně to není úplně její parketa. Nevyzařuje z toho ta správná atmosféra, kdy souboj prožíváte společně s postavami a jednoduše vás to vtáhne. Doufám však, že se v tomto ohledu do příštího dílu posune, protože podle konce hádám, že nás čeká více akce a opět méně erotiky. Tak uvidíme!

Nemůžu si pomoct, ale často se mi v hlavě zjevovaly bojové scény z Twilight. Hodně s tím má co dělat i hlavní hrdinka, která je svým způsobem podobně připitomělá a na můj vkus velmi vztahovačná. Hodně se svému znamení raka vymyká a typická charakteristika na ní prostě vůbec nesedí. Ani po dvou dílech jsem si k ní nedokázala najít cestu a za všech postav mě právě ona baví nejméně. Což by mohl být v dalších dílech už skutečně problém, protože je to především o ní a její minulosti....

hodnocení: 4/5

ZapisnikTerky
21.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Jakou sérii o vlkodlacích jste četli

Když jsem se dostala k druhému dílu série Vlci zvěrokruhu, už jsem byla totálně natěšená.

Tahle možná trochu nenápadná série může klamat. Ale najdete v ní super vystavený příběh, který graduje, má crossovery, že nestíháte kulit oči a přitom všechno zapadá do sebe.

V tomto dílu se dozvídáme něco víc o Aylině původu a taky se nám dokresluje náš milostný trojúhelník, i když to pravé ořechové přijde až v dalším díle - teda doufám . A taky se těším, protože ten konec?

Mimochodem, za mě to žádný trojúhelník není, protože Aylin protějšek je jasný od první chvilky a já jsem z něj mimo stejně jako Ayla .

Kniha se čte tak dobře jako první díl. Stránky ubíhají pod rukama a najednou bum, je konec. Klidně na jedno posezení, protože s touhle kráskou nevnímáte čas.

Moc mě baví, jak jsou jednotlivá znamení vystavěná. Mají různé odpovídající schopnosti a i chování odpovídá danému rodu. Třeba majetnickost vlků je perfektní .

Není to nijak moc náročné čtení. Dokonce možná odhadnete spoustu zvratů, ale víte co? Já jsem si chtěla u knihy odpočinout a přitom si užít bojové scény, sexy vlky, romantiku a trochu té magie. A to přesně jsem dostala.

Obálka: Možná jsou na mě tyhle obálky moc křiklavé, ale líbí se mi motivy v pozadí.

Verdikt: Tohle prostě chcete číst. Akce, romantika a peprné chvilky ve fantasy knize? Já tedy doufám, že další díl bude brzy, protože ho otevřu hned, jak přijde .

TheMelorry
17.11.2023 4 z 5

Stejně jako u prvního dílu, jsem i tentokrát velmi spokojená a nadšená. Pokračujeme v podstatě tam, kde předchozí díl skončil a zas je to spoustu nečekaných zvratů, akce a originální tématiky vlčích smeček.
Autorka umí dobře čtivě psát a udržet čtenáře napnutého. Pozitivně mě překvapily erotické scény, se kterými jsem měla minulý díl celkem problém. Teď už jsou popsány podstatně lépe.
Jedinou nevýhodou, i když očekávanou, je zas neskutečně otevřený konec, který čtenáře zanechá ve zmatku a s nutkavou potřebou dalšího dílu.

MAU256
13.11.2023 5 z 5

Druhý díl série se nese v duchu prvního - velmi čtivé. No samozřejmě, že jsem se nepoučila a začala číst sérii, u které nemám všechny díly, jenže další díl prostě nutně potřebujete :-)))))). Doufám, že nás autorka nenechá moc dlouho čekat.

M.C.SMITH
09.11.2023 4 z 5

Velká spokojenost.
Vůbec jsem nečekala, že by mne tato série mohla tak moc bavit a hle, do čtení jsem se zažrala a nemohla jsem přestat, dokud jsem knihu nedočetla.
Teď netrpělivě vyhlížím další díl.
Jsem opravdu nedočkavá, musím vědět, jak to všechno dopadne.
Parádní čtení.

vandalindakova
08.11.2023 4 z 5

Osudové pouto je druhý díl poutavé new adult série Vlci zvěrokruhu. Stejně jako první kniha, i tato obsahuje jak fantasy zápletku, nová fakta, která do daného prostředí zapadnou, tak i ty pikantnější scény, kterých mi přišlo ale o něco méně a hlavně lépe napsány. Díky bohu, že výrazy jako jeskyňka a skulinka a mnohé další, se odsud vyškrtly, a já už neměla záchvaty smíchu u čtení smut scének. V tomto ohledu jsem osobně já velmi spokojená a vidím zlepšení. Stejnou spokojenost cítím i ze zápletky a právě budování prostředí, které vtáhne čtenáře do sebe. Celou knížku přečtete jedním dechem, a nejlépe bych tím dechem rovnou skákala do dílu dalšího, protože ten napjatý konec zase? To je utrpení! :D
Jediné minus, které tu stále trochu vnímám, je občasné chování hlavní hrdinky, která má vnímání šneka, a každý si stihne všechno domyslet dřív, jak ona. Výsledně je to ale velmi zábavná oddechová a pikantní romantasy.

dam.si.knihu
06.11.2023 3 z 5

Určitě už jste slyšeli o této vlčí romanci, která vyšla tento rok pod nakladatelstvím @cosmopolis. Teď vyšel druhý díl, který navazuje tam, kde skončil ten první. Co autorka umí je udržet čtenáře u knihy. Byť to není nic, z čeho bych si sedla na zadek a nebudu asi tak nadšená, jako ostatní čtenáři, tak v celku je to originální příběh a vždy skončí tak, že potřebujete další díl.
Trochu mě mrzí, že v příběhu je to trochu jak na houpačce. Nic moc se neděje, a pak přijde spousta akce najednou, která skončí stejně rychle, jako začne. Za mě je kolikrát méně více.
Není tajemstvím, že tahle série je nabitá erotikou a říkám Vám, že tady to dostává úplně jiný rozměr, a byť je to trochu zvrhlé, tak spojení zvířecí touhy je vlastně originální.
Určitě se těším na další díl a jsem zvědavá, co si autorka tentokrát připraví. Takže kdo má rád jednodušší, erotické fantasy, kde jsou hlavními hrdiny vlci, tak nešlápne vedle!

jana1874
01.11.2023 4 z 5

Prvních 100 stránek se pro mě trochu vleklo, kromě jednoho odhalení (které jsem vůbec nečekala) a jedné záležitosti týkající se Aylina původu se tam toho moc nedělo, hodně činností a myšlenek hrdinky se opakovalo.

Po téhle první 1/3 to začalo být zajímavé a děj se vic rozjej. Kniha je stejně jako první díl hodně čtivá, a jak nemá moc stránek, tak je přečtená opravdu rychle. Bylo tu objasněno i pár dalších schopností, které jednotlivé smečky mají, to se mi moc líbilo.

Za mě vítaný plus je, že tady byly milostné scény popsány lépe než v prvním díle a vyhnuli se tu nějakým výrazům, které byly v jedničce

A ten konec ? To snad ne, budu s napětím očekávat pokračování a doufám, že bude brzy

Prokrastinuji
30.10.2023 4 z 5

Na pokračování Třináctého znamení jsem se moc těšila, a jsem ráda, že jsme se ho dočkali ještě letos. Opět nechyběla čtivost, a nebyla nouze o žhavé scény Podle mě překladově na českém knižním trhu prostě vlkodlaci chybí (jasně, nějaké knihy máme, ale mohlo by jich být víc), a já mám pro tyhle nadpřirozené bytosti slabost Osudové pouto plynule navazuje na první díl, a pokud jste nějaké věci stihli stejně jako já pozapomenout, nezoufejte, rychle se zorientujete. Nicméně s druhým dílem mě trochu opustilo počáteční nadšení pro tuhle sérii. Co mě mrzí je určitý šablonovitost Akce jako by ustupovala na úkor vývoje hlavní hrdinky, ale jak už jsem naznačovala v recenzi na první díl, Ayla mi úplně nesedla. Samozřejmě v příběhu nechybí ani zvraty, ale vnímám ho jako více utahanější. Btw. Zdá se mi to, nebo vylepšili překlad peprných scén?

3,5/5

KajinaH722
28.10.2023 5 z 5

Tak ani druhý díl této série nezklamal. Nic tam nechybělo, drama, touha,erotika, boj,romantika a napětí. Nemám ráda otevřené konce, ale to tak u sériích bývá, takže si budu muset počkat na další díl, kde dozvíme zase nové věci a doufám,že hlavně ty pozitivní. Těším se na další díl.

havrmoni
28.10.2023 5 z 5

To je naprosto příšerný tyhle otevřený konce. Normálně bych to zakázala. Další díl bůh ví kdy a zrovna takový hezky rozjetý díl. Ach jo.

NicaCola
26.10.2023 5 z 5

Tento díl se mi líbil stejně jako ten první. Nechyběla romantika, erotika, akce a napětí. Těším se na další díl a pokračování téhle super série :)

sd1992
25.10.2023 5 z 5

Za spolupraci dekuji @grada_cz @cosmopolis_cz <3

Ackoliv si to smecka Hadonosu mysli, Ayla od nich neodesla dobrovolne.. neodesla kvuli poutu k Jordanovi, ale proto aby ochranila svoji smecku pred Lvy.. a jim taky spadla do sparu a stala se jejich zajatkyni.. Jordan, by udelal vse, aby Aylu zlomil a donutil ji prijmout pozici alfasamice po jeho boku.. coz by nemelo byt tak slozite, poji je partnerske pouto. Ayla ale z nejakeho duvodu dokaze Jordanovi odolavat a zustat tak verna Kadenovi, ktery veri, ze jej zradila!! Jeji silna vule ji ale nedovoli podvolit se Lvum, kteri touzi po moci a chteji ostatni smecky zverokruhu podrobit sve vlade. Pred Aylou ceka nelehky ukol - osvobodit se zajeti, presvedcit vlastni smecku, ze neni zradce a skocit do boje proti svemu druhovi, ktery ji chce vyuzit jen jako loutku ve sve valce o nadvladu.

mozna svym zpusobem pujdu trosku proti proudu :D Cetla jsem par recenzi a spouste ctenarum pripada tento dil “vycpavkovy.. ja to mam zas naopak :D Me bavil vic nez prvni x) Knihu jsem dlouho odkladala, ale kdyz jsem ji lapla, tak me od zacatku bavila <3 postavy mi byly sympatictejsi vic nez predtim, Kadena zeru <3 a jsem zvedava na dalsi interakci Jordana, Miri a Weasleyho!!!.. konec samozrejme skoncil opet totalnim cliffhangerem, ale tak to uz jsem cekala :DD Jsem zvedava co chystaji Slunecni i Mesicni carodejky, tohle me tam fakt bavi !! Za me super dil <3

4,5*

stelloušek
22.10.2023 5 z 5

Hrozně jsem se těšila na druhý díl téhle série a nezklamal mě. První díl skončil hodně otevřeně a začátek v druhém hned navazuje. Děj byl napínavý, romantický a některé části byly hodně nečekané. Konec byl zase velmi otevřený a už se nemůžu dočkat na další díl.

nada3314
17.10.2023 5 z 5

Erotická fantasy série pokračuje.

Nemohla jsem se dočkat druhého dílu a po přečtení jsem opět nadšená, tak jako při prvním. Druhý díl krásně navazuje a neměla jsem vůbec problém se zorientovat. Fantasy s vlky mě opět přenesla do nostalgie, kterou jsem si užívala plnými doušky. Já tyhle knihy občas prostě potřebuji. Teď mám období, že bych mohla číst jenom takové „jednodušší příběhy“ ale to nic nemění na tom, že mě to neskutečně bavilo. Nechápu, ale u těchto knih ty stránky letí 2x tak rychleji. Všechny otázky z prvního dílu byly zodpovězeny a my se dočkaly i nějakých dalších překvapení. Erotické scény jsou vkusně napsané i když je příběh spíš pro mladší čtenářky, tak i já jsem si tam našla své. A ten konec? Zase? No jooo, autorka ví jak mě napínat. Takže pro nadšence jako jsem já skvělé čtení, nemůžu jinak než doporučit!

Mamka_cte
16.10.2023 5 z 5

Oba díly jsou neskutečně čtivé a plné žhavých scén a vzrušení, ale nechybí ani nějaký ten boj, tajemství a hlavně sexy vlci!

Moc se mi líbí vyobrazený svět klanů vlků, kdy každý klan má své teritorium a svou "moc". Například hadonoši - léčivé sliny, ale zároveň i jed. Nechybí ani čarodějky a s nimi spojená moc.

Knihy mě bavily od začátku do konce a nemůžu říct jediné mínus.
A co je největší plus této série? Chemie mezi Kadenem a Aylou! SAKRA! Miluju to jejich zvířecí spojení a tu jiskru.

Čím nás autorka totálně nešetří jsou konce. Proto jsem musela okamžitě koupit druhý díl, ale ona to v druhém díle udělala ještě horší a já teď snad nevydržím čekat! POTŘEBUJI další díl.

Tuto sérii doporučuji nejen nadšencům do fantasy, ale VŠEM knihomolům! Věřte mi, že vás to pohltí tak jako mě. MILUJU.

Red-haired
15.10.2023 3 z 5

Nebudeme si nic nalhávat. Už první díl byl spíš takovým guilty pleasure počtením, které hrálo na nostalgickou vlkodlačí strunu a táhlo vášnivou romantickou linkou, ale já z něj právě z těchto důvodů byla nakonec nadšená. Druhý díl mi však přišel jako mnohem větší bizár a samotný příběh na kvalitě utrpěl o něco víc než v prvním díle.

Jediný velký zvrat byl za mě nechutný a raději bych ho tam neměla, jinak se v knize k ničemu moc důležitému nedostaneme. Užijete si tady věznění, útěk, věznění, plánování a skončíte těsně před velkým odhalením. Ano, je to výplňkový díl jak poleno!

Dokonce i ty vášnivé scény byly místy až moc „zvířecí“ a já si tu krev, pach a špínu zrovna neužívala. Nemůžu ale říct, že bych se nudila. Kniha je i přes minimum důležitých zvratů opět čtivá a nad bizarností toho všeho jsem se docela nasmála.

Momentálně váhám, zda se do pokračování série pouštět, ale byla by nejspíš škoda nedozvědět se, jak to dopadne, když je to vlastně docela zábavné odpočinkové počtení. Tentokrát hodnotím 3*/5*

anna7852
13.10.2023 4 z 5

Pěkný pokračování, užila jsem si knihu jako první díl.
Jen bych omezila "partnerské pouto"
Na můj vkus to tam bylo až mockrát zmíněné