Vlaková loupež po česku

POŠTOVNÍ VAGÓN PLNÝ PENĚZ – LÁKAVÁ KOŘIST UŽ OD DOB VZNIKU ŽELEZNICE. České devadesátky jsou v plném proudu. Každý chce vydělat. Poctivou prací na poště se ale jmění získává jen ztuha. Mladá Česká republika potřebuje vlastní měnu a do všech stran ji pomáhají rozvézt poštovní vlaky. Pro tři mladé pošťáky z Ostravy a jednoho hornického vysloužilce je to velká výzva. Prostředí znají dokonale. Bude dokonale fungovat i jejich plán vlakové loupeže?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457427/vlakova-loupez-po-cesku-6iT-457427.jpg 51
Romány, Literatura česká
Vydáno, Klika

Kniha Vlaková loupež po česku

SBH

Zářivé zjevení na nebi české literatury. Bylo to skvělé! Napínavé, zábavné, dobře napsané, čtivé, vtipné. Román převyšuje úroveň padesáti procent překladové literatury na pultech.
Už předmluva mě chytila a od začátku jsem se vezla na vlně radostného úžasu. Celý román je rozdělen do krátkých kapitol, což zvyšovalo čtivost. Autor skvěle vykreslil atmosféru. Charaktery postav jsou popsané úsporně a trefně, osobitě, nepletly se mi, ačkoli jich bylo požehnaně. Pošťácký slang vyvolal intenzivní dojem autenticity. Rozsáhlý popis genealogie Vargovic rodiny sice zpomalil děj, ale byl nesmírně zábavný.
Sice jsem zastáncem biblického: Nepokradeš!, nicméně tady jsem partičce vykuků držela palce až do konce. Celé mi to přišlo fakt dobře vymyšlené (snad se nejedná o proveditelný návod) včetně mafiánské zápletky. A ta klička v samotném závěru, prostě lahůdka.
Rozhodně doporučuji.

české detektivky české krimi

Autor knihy

Kniha Vlaková loupež po česku je v

Právě čtených4x