Vize Gerarda

Kniha amerického spisovatele Jacka Kerouaca. Je to jediná Kerouacova kniha, kde se zabývá vlastním dětstvím spojeným se smrtí jeho osmiletého bratra Gerarda. V době smrti Gerarda byly Kerouacovi čtyři roky. Bratrova smrt měla na pozdější Kerouacovu práci značný vliv.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26724/vize-gerarda.jpg 4.145

Visions of Gerard (1963)

Vydáno:, Votobia

3nitka
26.08.2014

Áno, je pravda, že Kerouaca milujem. A viem, že nie som objektívna pri udeľovaní hviezdičiek pri jeho knihách. Ale objavila som ho v čase, keď som to potrebovala a ovplyvnil ma na celý život. Túto knihu som dostala ako darček od mojej sestry a dlho som plakala od šťastia.

fanczy
25.09.2013

Do teď jsem četl pouze Kerouakovy knihy ze života na cestě a musím bohužel říct, že tato kniha mě nenadchla. Na můj vkus až příliš křesťanské, častokrát je zmiňován Avalokitešvára, ale bohužel já v tom viděl pouze náboženský obraz Ježíše. Kdyby mi nebylo líto vyhozených peněz, tak bych tu útlou knížečku asi ani nedočetl, ALE udělal bych chybu. Na posledních stránkách po Gerardově smrti si mě opět získal poetičností svých slov a vizí, bohužel to ale nestačilo na to, abych měl chuť si tohle dílko znovu přečíst.

HarryHaller

V dobách, kdy jsem Kerouaca četl a miloval a toužil žít, tak jak on psal, se mi do rukou dostal i tento něžný a milý příběh. A musím říct že to nebyla ta správná doba. Kerouac v něm předvedl protipél Big Sur, který je jeho největším experimentem a já se nemohu dočkat, až si tuto přečtu znovu a snad ji ocením lépe.