Vita nostra

Vita nostra https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383447/mid_vita-nostra-Nw4-383447.jpg 4 134 53

Studovat na vysoké je snem každého středoškoláka. Alexandra ale na Vysokou školu speciálních technologií nastoupila nedobrovolně. Škola v zapadlém provinčním městečku je totiž obestřena tajemnem a z toho, co se kolem ní děje, jde strach. Stejně jako z muže v černých brýlích který ji do školy přivedl a nutí ji plnit prazvláštní úkoly, kvůli nimž se stále hlouběji propadá do světa na hony vzdáleného běžné lidské realitě. Proč byla ona a její spolužáci vybráni? Proč se musejí učit nazpaměť tuny nesmyslných textů? A proč ti, kteří neuspějí u zkoušek, beze stopy mizí?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Vita nostra , 2007

Veruu95
16.06.2019 4 z 5

Originalni, zvlastni a hodne poutavý namet. Knizka se dobre cte, i kdyz obcas vubec nechapete, o co jde. Konec nam toho moc nerekl, ale slysela jsem, ze by mel byt druhy dil, tak tam se snad dozvime vic. Jinak svet je to perfektni, skvela fantasy knizka, spise pro dospele ;)

Blahona
22.04.2019 5 z 5

Kniha mě moc bavila. Je velmi originální a úplně jiná, než ostatní knihy pro YA. Řeší téma strachu. Nutí hodně k zamyšlení. Příběh je uzavřený i když závěr jsem čekala trošku jiný, přesto dává smysl.

lucinka653
03.04.2019 3 z 5

Nejsem si jistá, co napsat. Určitě to bylo něco jiného a originálního, ale v podstatě si z příběhu pamatuju jen začátek a od té chvíle, co se začala přeměňovat, jsem nechápala o čem se píše a v podstatě se to asi nedá, protože nejsem Slovo. Konec byl takový neurčitý. Přemýšlím, jestli přečíst další díl, pokud vyjde, zajímá mě, jak to dopadne a nebylo by to poprvé, co by byl další díl lepší než první.

anibeni
31.03.2019 3 z 5

Tohle byla neobvyklá knížka s neskutečně krásnou obálkou... ovšem co se příběhu týče - nevím, nebylo to úplně ono. Začátek knihy s poněkud bizardním plněním úkolů, nástup na školu, o které nikdo nic neví a podivné předměty, kterým pomalu nikdo nerozumí..

berka4151
19.03.2019 4 z 5

Knížka mě upoutala obálkou, ta je zkrátka dokonalá. Text na začátku mě zklamal a už jsem byla připravená to přetrpět. A najednou jsem zjistila, že mám ze čtení husinu, nervy napjaté. Ano, je to bizární, je to jiné, než bych očekávala, ale je to sakra dobré. Jen bych teda řekla, že pro starší čtenáře.

Nikusscha
11.03.2019 2 z 5

No....jak začít... abych byla upřímná tak kniha mě tedy co se týče obsahu moc nezaujala. Obal knížky je teda moc krásný a proto jsem po něm i sáhla. Nicméně obsah ,osobně pro mě, nebyl žádná hitparáda. Je to hrozná škoda, protože si myslím, že autoři mají potenciál. Tahle knížka mi zkrátka nesedla. První půlka dobré, to se ještě dalo jakžtakž přežvejknout, ale zhruba od 350 strany jsem se do čtení vyloženě nutila. Zbývá mi asi posledních 15 stran a já už se k tomu nemůžu dokopat. Možná pro někoho, kdo má velikou fantasii to nebude špatné čtení, ale já už bych si tuhle knížku nikdy nevybrala. Takže s největší pravděpodobností ji pošlu dál a budu doufat, že si najde jiného čtenáře, který ji ocení lépe než já.

Hels-is-unicorn
01.03.2019 3 z 5

O téhle knížce jsem hodně dlouho nevěděla, co si mám vlastně myslet. Začátek mě totálně znechutil, hanbatiny, blitky a nesmyslné úkoly, to není nic pro mě. Ale jsem moc ráda, že jsem po dvou měsících, co se mi jen tak válela v knihovničce, začala znovu číst. Trvalo mi dost dlouho, než jsem si zvykla na strohý styl vyprávění, ale v průběhu mě napadlo, že to je vlastně pro východní literaturu poměrně obvyklé a že vlastně není důvod, aby mě to nějak zaráželo :-) A tak, jak jsem si původně myslela, že knížku zkusím někde střelit a budu doufat, že se někdo chytne na lep krásné obálky jako já, jsem teď moc ráda, že ji mám. Bylo to něco nového, neotřelého a svým způsobem neuvěřitelně zajímavého. Jen malá výtka knihkupcům (jsem jedním z nich :D), rozhodně bych ji neřadila do literatury pro mládež a už vůbec ne pro děti. Je drzá a sprostá, což by se mládeži možná mohlo líbit, ale tak dospělým způsobem, že se obávám, že ji teenager vůbec nemá šanci pochopit :-)

simona8126
07.02.2019 1 z 5

Opravdu se mi líbí, jak tu někdo píše, že tahle kniha ho nutila číst a číst a číst... Kdybych se kvůli recenzi nezavázala k tomu, že si ji přečtu, odložila bych ji nejspíš hned na začátku. Takhle jsem se ale jen dostala přes spoustu odporného zvracení mincí, kouření, chlastání, souložení, naprosto nepochopitelné vztahy mezi postavami, otravné a nesrozumitelné školní úkoly, filozofování, prostě... Ano, tahle fantasy je každopádně bizarní, ale jestli vyloženě šokující (kdyby mě to šokovalo, aspoň by mě to upoutalo a přimělo číst dál), to tedy nevím. A rozhodně to nebylo krásné, navzdory pár skutečně pěkným popisům prostředí. Tohle dílo ve mně nezanechalo žádné příjemné vzpomínky, jen pocit zklamání, protože obálka je nevšední a nádherná.

JiNowatka
10.12.2018 5 z 5

Za mě naprosto perfektní příběh!!!

Lenka_S
03.12.2018 5 z 5

Tak tahle kniha je Jiná. Od samého začátku čekáte na jakoukoliv indicii, která vám pomůže rozluštit záhadu o co vlastně jde. Stejně jako hlavní hrdinka Saša vůbec nechápete co po ní vlastně chtějí. Autoři vás nechávají v úmyslné nevědomosti co to je vlastně za zvláštní obor, na který byla přijata za tak divných okolností. Musím říct, že se to četlo dobře, děj má spád a dokáže zaujmout, ale myslím, že nad touhle knížkou budu ještě nějaký čas přemýšlet jestli jsem to správně pochopila a možná se k ní časem vrátím.

Zusaninka
05.11.2018 5 z 5

Sú len dva spôsoby dojmov z knihy, bud si ju zamilujete alebo ju nepochopíte. Pre mňa toto však bola perfektná kniha, ešte dlho budem o nej rozmýšľať, čítala som s napätím a zvedavosťou, že o čom to vlastne je. Každú moju teoriu autori hravo po pár stranách zvrátili a opať som sa ocitla v chaose. Mne však toto nestačilo, potrebujem nutne čítať ďalej, pevne verím že sa dočkáme pokračovania.

Měňavka
29.09.2018 5 z 5

Výborné fantasy čtení, které nutí čtenáře k vlastním představám a domýšlení. Trošku bych to přirovanala k Harry Potterovi v kombinaci s Matrixem. Saša studovala na podivné škole a ačkoliv jsem přečetla téměř 500 stran textu, nedozvěděla jsem se, k čemu nebo proč to studium absolvuje. Pro nějaký neznámý svět, který obyčejným lidem skrytý? Proti něčemu, co může lidi ohrožovat?To mě na knize trochu zklamalo = že jsem se nedočkala na konci alespoň nějakého vysvětlení či upřesnění. Přesto to lze brát jako přednost a pobídnutí k přečtení dalšího dílu. Text je strhující, zajímavý a těžko se končí, když už jsou oči unavené. Na obalu je napsáno,že je to četba pro čtenáře od 14let. Mě je skoro 40 a moc mě to bavilo. Mám ráda cizí a neznámé světy :)

kukoviky
16.09.2018 5 z 5

Úžasné!!! Nemohla som sa od knihy odtrhnúť. Čítala som ju každú voľnú chvíľu, minútu, sekundu... :-D V originále by to bol určite ešte oveľa lepší zážitok, ale azbuku by som nedala :-)