Virtuální světlo

Virtuální světlo

Vítejte v NoCalu a SoCalu, v roce 2005, v sesterských státech Severní a jižní Kalifornie. Národy i společnosti jsou rozdělené seismickými otřesy, bohatstvím a mocí… Lidmi zmítá strach, násilí a vykořisťování. Století přišlo a odešlo a nechalo za sebou ruiny opotřebované moderní éry a prvních chaotických náznaků nového paradigmatu. V Tokiu vyrůstá z trosek po superzemětřesení Godzilla nové město. V San Francisku pan Yamazaki, japonský student antropologie, vyšetřuje hlubší význam pradávné komunity, vytvořené kolem nepoužívaného mostu přes záliv. Mezitím se v Los Angeles Berry Rydell pokouší nějak uživit. Pro bývalého poldu z Tennessee to není nic jednoduchého – nyní, když se televizní společnost rozhodla neuvádět jednu epizodu Policajtů v nesnázích, ve které měl být hlavním aktérem, rozhodne se po nevydařené kariéře v policejním okrsku v Knoxvillu podepsat smlouvu v bezpečnostní ochraně společnosti IntenSecure, kde řídí šestikolý hotspur hussar… Napínavé čtení, odvážný pohled a grafická intenzita Virtuálního světa je provokativní a nezapomenutelný portrét života na začátku dvacátého prvního století....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29486/virtualni-svetlo-29486.jpg 4.249

Bridge (1.)

Virtual Light

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Návrat

ludek.n

První kniha série Bridge. Asi bych souhlasil se slovíčkem "provokativní" ze synopse ke knize, ovšem s popisem "napínavý" a superlativem "nezapomenutelný" už se bohužel nedokáži ztotožnit, ať se snažím jak se snažím. Sama myšlenka zabydleného nepouživáného mostu je sice zajímavá, ale tak nějak nevyužitá. Vlastně se mi po celou dobu čtení knihy zdálo, že si autor jen chystá půdu pro pozdější rozpracování svých nápadů, aniž by měl snahu některý z nich dokončit a uzavřít.

Mayaku
24.07.2017

Nechtěla bych být vůči Virtuálnímu světlu skoupá, ale obávám se, že s Gibsonem jsme si prostě do oka nepadli. Pro jeho strohý, skoro až nezainteresovaný, styl mi z počátku dělalo problémy začíst se. Tyto jsem sice po nějakých čtyřiceti stránkách překonala, ale stejně se nemohu ubránit pocitu, že celý příběh byl takový odtažitý, klouzající po povrchu, nic moc se tam nedělo a z poměrně zajímavé premisy odehrávající se v nepříliš vzdálené budoucnosti (z pohledu roku sepsání) se toho dalo vymáčknout podstatně víc. Bohužel Gibson mě tady moc neoslovil a další knihy ze série už radši vypustím.

kralika
03.08.2016

Výborné. A protože jsem doposud od autora četl jen Neuromancera, tak jsem ještě stále v šoku jak jednoduše napsané to bylo! Ve vzájemném srovnání pochopitelně.

DRALI
16.03.2016

Super!!! Jde o to, že se v tom příběhu zas až tak moc neděje. Ale to vůbec nevadí, protože v podání Gibsona se do toho světa tak jako vtáhnete a děj se hezky pomalu táhne. Jo, chvílemi zbytečně složité čtení (i když o mnoho jednodužší než u celého Sprawlu), čtenář se musí opravdu soustředit, aby mu nic neuniklo (ono stejně unikne) ale stojí to za to! Gibson je prostě originální, jeho sci-fi dokáže být jiné. A to je dobře!!! 90%

Daxie L. Jesus
07.03.2013

Himlhergotkrucifix! Geniální. Tak tomuhle kmůže kterejkoliv Neuromancer lízat paty, jestli vůbec.