Vířivka

Vířivka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406378/bmid_virivka-lgh-406378.jpg 4 474 164

Jaké to je začít OPRAVDU znovu? Helena se vrací po dvanácti letech z vězení. Začíná znovu od nuly a žije ze dne na den. Pronajme si garsonku s vířivkou uprostřed pokoje, najde si práci, přítele… Postupně zjišťuje, že se zase dokáže radovat. Nicméně minulost, kterou pečlivě skrývá, na ni zaútočí…

magnolia
14.06.2019 4 z 5

Knížka sympatická na pohled a čtivá od první věty po tu poslední. Ne moc obvyklé téma návratu ženy k normálnímu životu, po propuštění z vězení a téma domácího násilí, a nejen to. Dobře napsané postavy a myšlenkové pochody hlavní hrdinky. Ještě tak 5-10 stránek navíc by vylepšilo závěr a lépe uzavřelo jednotlivé osobní příběhy, ale i tak - doporučuji.

ritz
14.06.2019 5 z 5

Moc pěkné, moc čtivé, zajímavý příběh.

evice26
08.06.2019 4 z 5

Na čtení knihy jsem se moc těšila. Zaujaly mě totiž i seriály, ke kterým psala paní Lucie scénář (Přístav, Ententýky, Svatby v Benátkách...) Kniha mě nezklamala, nedala se odložit. Malinkou výtku bych měla, mohla by být delší .-)

Medovnice
07.06.2019 4 z 5

Úsporný styl, který se dobře čte. Prostý a jednoduchý text, který si na nic nehraje a po kterém nakonec zbyde poměrně hluboký dojem. Mohu doporučit jako jednohubku na jedno odpoledne.

Clara del Valle
04.06.2019 5 z 5

To byla teda nálož! Silný příběh, závažné téma. Hodně se mi líbil úsporný styl příběhu, připomínalo mi to mojí oblíbenou autorku Helle Helle. Doporučuji!

Milena1967
03.06.2019 5 z 5

Krátké, pěkné...

Marčullkas
01.06.2019 5 z 5

Tohle beru jako jednohubku, která vás pohltí. Chci další a delší příběh :)

Limonadovyjoe
29.05.2019 5 z 5

Původně jsem nechtěla dát tak vysoké hodnocení, protože do cca půlky knihy jsem myslela, že to bude jedna z těch knih, u kterých po pár dnech nebudete vědět o čem byla. Ale tohle se vám sakra zaryje pod kůži! 133 stran je takový bonbonek, teda spíše hodně hořký bonbón a doporučuji ho scucnout najednou.
Autorka si krásně hraje s pokřiveným usudkem čtenáře...SPOILER - Co si taky myslet o ženské co seděla 12 let v base .. postupně se Helena odkrývá a vy ji začínáte fandit a dokonce se přistihnete, že byste v její situaci udělali to samé a možná i dříve. Ota je pěkná svině, a zaslouží si vše co dostal. Bohužel tyto věci se neodehrávají jen v románech, takových Otů je dost.. stejně tak i Helen, které se neustále vracejí a nechávají se ponižovat a ubližovat si.

cecetka
26.05.2019 5 z 5

(SPOILER) Tohle se mi libilo moc. Vlastne ani nevim, co k tomu napsat. Hodne smutny pribeh domaciho nasili s tragickym koncem, ale popsany zpetne ve vzpominkach. Velice hezky napsane. Kniha je kratka, ma jen 136 stran, ale v pribehu je vse, co ctenar potrebuje vedet. Hrozne tajemstvi, ktere se postupne odkryva a vysvetluje. Nikdy nevime, co se deje za zavrenymi dvermi cizich domovu.

Kvetulina
21.05.2019 5 z 5

Krátké, pěkné, smutné - líbilo se, víc není, co dodat.

P4vlin4
20.05.2019 4 z 5

Krátký, ale zajímavý příběh.

veru_nedvedova
14.05.2019 3 z 5

Tato kniha je zvláštní. Zvláštní je hlavní postava, zvláštní jsou postavy kolem a zvláštní je styl psaní. Věty jsou velmi krátké, strohé a nejsou vůbec nijak zabarvené.
Nápad dobrý, ale málo rozpracovaný.

Simbli
13.05.2019 4 z 5

Moc mě to bavilo. Jak hlavní postava, tak způsob, jakým je kniha psaná.

Ála41
05.05.2019 5 z 5

Moc se mi líbila. Přečetla jsem ji za 2 dny, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Napínavá, jiná... Proste za mě palec nahoru.

Miretti
02.05.2019 5 z 5

Útlá kniha s velkým příběhem. Obávala jsem se jistých klišé, ale byla jsem mile překvapena. Psáno svižně a poutavě. Určitě doporučuji.

JanaDor
23.04.2019 5 z 5

Jak někdo může tak moc někoho týrat fyzicky nebo psychicky. Jak dokonalý může být člověk manipulátorem a záludně umí ubližovat. Jak moc je k tomu okolí pokrytecké a zavírá oči před pravdou. Nebo jak moc se umí agresor skrývat, že si toho nikdo nevšimne.
Velmi dobře je vykreslena psychika oběti i viníka. Román je krátký, ale velmi čtivý a působivý. Soustředí se na Helenu, ale zároveň poznáváme i okolí a její přátelé, kteří svým způsobem na toto přátelství také doplatí. Vířivka je symbol očisty a relaxu. Čtenář to pochopí už během čtení a v závěru si vzpomene na karmu. Vše špatné i dobré se ti jednou vrátí. Ať je to později, ale vrátí…..

Ivuska.09
19.04.2019 5 z 5

Nejsem zastáncem knih, které mají pár stránek. Než stihnu postavy dokonale poznat, je konec. Tahle kniha je uzounká, ale uznávám, že je naprosto skvělá. Vůbec jsem nečekala, že v ní bude ukrytý takovýto dokonalý příběh. Helena je velmi silná žena, která trpěla za jiné. Zvrat, ke kterému ke konci došlo, jsem vůbec nečekala. Moc doporučuji.

jahlina
19.04.2019 5 z 5

Skvělý minimalistický příběh. Přečetla jsme jedním dechem.

Knižní střípky
18.04.2019 3 z 5

Tato horká novinka z nakladatelství MOTTO mě hodně překvapila. Obecně mám ke knihám s malým počtem stran primární nedůvěru, připadá mi, že tam nebude prostor jít do hloubky a příběh bude klouzat po povrchu. Vířivka je ovšem příběh, který Vás i na těch 136 stranách zasáhne. Autorka se s ničím nemaže. Příběh Heleny, která se po dvanácti letech ve vězení vrací zpět na svobodu je podán bez zbytečných příkras, které by zde byly jedině na škodu. Vířivka je příběh o jednom hodně těžkém novém začátku. Heleně jsem hodně fandila a věřím, že nebudu jediná.

PetiJelinkova
18.04.2019 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Škoda jen tak rychle utnutého konce.