Vířivka

Vířivka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406378/bmid_virivka-lgh-406378.jpg 4 474 164

Jaké to je začít OPRAVDU znovu? Helena se vrací po dvanácti letech z vězení. Začíná znovu od nuly a žije ze dne na den. Pronajme si garsonku s vířivkou uprostřed pokoje, najde si práci, přítele… Postupně zjišťuje, že se zase dokáže radovat. Nicméně minulost, kterou pečlivě skrývá, na ni zaútočí…

ladyka
29.08.2020 3 z 5

Jednohubka se zajímavým tématem-návratu ženy do života po výkonu trestu ve vězení a jejím hledání svobody i "na svobodě". Četlo se lehce, ale dávám jen tři hvězdičky za příliš strohé pojetí. Strohost jako styl mi nevadí, jiní autoři dokáží stroze psát a přitom čtenáře niterně oslovat, ale to bohužel není případ této knížky. Škoda, že autorka nedokázala příběh rozpracovat, přišlo mi to šité horkou jehlou.

PetraBery
01.07.2020 4 z 5

Kniha krátká počtem stránek, ale silná obsahem. Helena se po návratu z vězení snaží začít žít nový život. Vzhledem k minulosti to ale není právě jednoduché. Svižně psané, vulgární výrazy mě neurážely, prostě výborná jednohubka.

betth
08.06.2020 3 z 5

Velmi čtivé, svižně psané. Na můj styl příliš vulgarismů.

S.H.
01.06.2020 5 z 5

Úžasně napsaná kniha se silným příběhem. Četla se velmi dobře.

Kočičáci
04.05.2020 4 z 5

Vířívka od Lucie Konečné je krátká, čtivá jednohubka, avšak se silným obsahem.
Helena nás provede svým životem, který se jí zhroutil, když se dostala do vězení a zůstala na světě úplně sama. Po dlouhých letech má opět naskočit zpět do běžného světa a daří se jí to jen díky pomoci psycholožky a kurátorky. Ovšem temnota z původního manželského soužití ji opět pomaličku pohlcuje.
Jaké to je být obětí domácího násilí? Je těžké poznat psychopata, manipulátora a násilníka?
Ještě že existují Boží mlýny...

Katka2382
01.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha,přečetla jsem ji jedním dechem za večer.Jen bych si přála aby všichni tihle Otové se navždy smažili v pekle.

hanka0630
28.04.2020 5 z 5

Přečteno za odpoledne, nebylo možné se odtrhnout. Doporučuji!

sahha
17.04.2020 4 z 5

Skvělá jednohubka, která ve vás zanechá příjemný pocit.

LéňaM
14.04.2020 5 z 5

Kniha na jeden zatah.
Pěkná, čtivá,jednoducha a moc zajímavý příběh

Marta13
13.04.2020 5 z 5

Super čtivý příběh :-) ....

Modrásek16
11.04.2020 5 z 5

Moc hezká kniha.

hopen
26.03.2020 4 z 5

Velice dobře napsaná kniha,která se nedala odložit :-)

zeja
26.03.2020 5 z 5

Knížka se četla sama. :-)

Ouninka
17.03.2020 5 z 5

Teda páni.... skvělá jednohubka, velice svižně napsaný příběh, který jsem doslova hltala. Přečteno za pár hodin na jeden zátah, nešlo jinak... těším se na další knihy od této paní spisovatelky ????. Moc doporučuji a závidím všem, co tuto krásku ještě nečetli!

DAGISIKI
29.02.2020 4 z 5

Kniha se dobře čte,zajímavý příběh,nic zdlouhavého,sympatické postavy.

adriane9
11.02.2020 4 z 5

Málo stránek, ale hodně silný příběh. Nevěřila jsem, soucítila a fandila zároveň. Skvělá prvotina spisovatelky a těším se na další!

wicca.w
10.02.2020 5 z 5

Výborná knížečka.

monulam
07.02.2020 4 z 5

Kniha je krátká, ale děj je svižný a zajímavý. Hrdinka působí podivínsky než se rozkryje příběh její minulosti. Za mě moc dobrá kniha

lucievachovaxx
31.01.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle! Je jednoduchá, ale se silným příběhem.

Domka901
22.01.2020 5 z 5

Knížka přečtená za noc! Silný příběh na pár stránkách. Paráda!