Violette

Violette https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426697/bmid_violette-JHn-426697.jpg 4 19 5

V série

< 6. díl

Všechno zlé je k něčemu dobré... V okamžiku, kdy mladičkou Cecile Penhallanovou přepadnou španělští bandité, netuší, že se právě setkává se svou životní láskou. A podobný osud potká po letech i její temperamentní dceru Tamsyn, pro oči fialek a křehkou postavu nazývanou La Violette - Fialka. Dobrodružný život jejích rodičů ji nesmazatelně poznamenal. Její nezkrotná povaha a smysl pro spravedlnost ji přimějí pomáhat španělským povstalcům v boji proti Napoleonovi. Jednoho dne padne do zajetí, z něhož ji vysvobodí plukovník Julian Saint Simon - avšak jedině proto, aby její vědomosti posloužili Angličanům. Následuje celá průtrž událostí, protože Tamsyn se nemíní stát poslušnou figurkou na šachovnici mocných mužů. Právě naopak - je rozhodnuta využít jejich slabostí ve svůj prospěch...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Wist

Violet , 1995

Kniholenka9
16.08.2022 3 z 5

Tuto historickou romanci doporučuji, Julian i Tamsyn mi byli sympatičtí a kniha se hezky četla.

pegasek
16.07.2022 5 z 5

Při této knize jsem se skvěle bavila. Humor, erotika, sarkasmus, napětí, zápletky a i láska.

Květinka008
28.09.2018 5 z 5

Vše na pravém místě - sympatické postavy, hlavní hrdinka odvážná a lehce přidrzlá potvora, zajímavé prostředí, věrohodnost příběhu a jeho ukotvení v konkrétní době... Oddechovka na pár večerů po náročné práci. Takhle kniha by si zasloužila víc než vydání v levné edici.

DaPo
26.02.2018 4 z 5

Líbil se mi námět založený na historických událostech dané doby, reálnost prostředí, skvěle propracované povahové rysy hrdinů - škrobenost a chladné chování Angličanů, temperament a bezprostřednost hlavní hrdinky... jediná výtka... některé dějové situace mi přišly zbytečně krátké - málo rozvinuté; některé zase autorka zbytečně moc rozepisuje... knihu jako celek doporučuji...

Andulienka
05.02.2013 5 z 5

Pri tejto knihe som sa aj bavila...hmm, fakt dobre napísané. Dlho, predlho mi ležala v knižnici a neľutujem, že som sa ju rozhodla konečne prečítat. Mala v sebe všetko, čo vyžaduje ženská duša :)

Kniha Violette je v