Vila na Sadové

Každý starý dům má svá tajemství... Historický román, který přináší dva nezávislé, ale prolínající se příběhy, odehrávající se ve vile na Sadové ulici v Ostravě v minulosti a přítomnosti. Zčásti román fiktivní, zčásti skutečný. 1941 Reinhard Heydrich nastupuje do úřadu zastupujícího říšského protektora a Johann Proske začíná v pohodlí luxusní vily na Sadové ulici psát svůj deník. Muž na prahu šedesátky, přední úředník kanceláře starosty Moravské Ostravy. Na první pohled ustrašený byrokrat však hraje dvojí hru. Původního majitele vily, celou jeho rodinu i cennou sbírku uměleckých předmětů ukrývá… 2013 Realitní agentka Roberta, přáteli nazývaná Bo. Životem protřelá padesátnice, které nechybí vtip, inteligence a skvělý úsudek. Se svým bývalým manželem vlastní úspěšnou firmu. Jejich společná minulost sahá ale mnohem dál. Do Bosny, kde před 20 lety pracovali jako elitní agenti Ministerstva vnitra. Tuto dobrodružnou část života už ale mají dávno za sebou. Alespoň si to mysleli… O vilu na Sadové, kterou jejich společnost prodává, se začne zajímat tajemný kupec. Při pátrání po jeho identitě odhalí podezřele mnoho indicií souvisejících s jejich bosenskou minulostí. Někdo krutý a chladnokrevný se je rozhodl najít a pomstít se. Hra "kdo s koho" začíná... Dva příběhy, dva osudy, minulost a současnost. A tajemství, které všechno spojuje… Skvěle namíchaný koktejl napětí, literární fikce, historických událostí a skutečných postav protektorátní Ostravy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246758/vila-na-sadove-ULK-246758.jpg 3.7283

Makléřka Bo 1.

Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Fragment (ČR)

Kniha Vila na Sadové

lenkavildomcova

No nevím... Dočetla jsem, ale asi jen proto, že místa, kde se vše odehrává dobře znám. Taky ostravština mi byla příjemná, jako bych mluvila s babičkou. Děj byl překombinovaný a Bo jak nesmrtelná teta. Úryvky z válečného deníku mě některé bavily některé nudily.

Katka2382

No upřímně,ze začátku žadný zázrak,i jsem chvilku přemýšlela že knihu odložím.Ale pak to dostalo docela spád a už to frčelo.Ty úryvky z minulosti na mě taky působily spíše rušivě,hlavně ke konci.Celkově dílo hodnotím jako čtivé a pro mne jako takovou exkurzi do jiného žánru.

akinomV

Tak z knihy mám rozporuplné pocity. Celkově byla dost dlouhá a zbytečně moc místopopisná - ke konci jsem už musela trošičku přeskakovat, abych vydržela číst. Historická linka byla opravdu zajímavá, ta současná už mi chvílemi šla na nervy. Jako ano, žena v určitém věku už může mít jisté problémy, ale autor se na ně tak zaměřil, že už jsem byla vyloženě alergická, pokud jsem někde zahlédla slovo "gaťky". Akční zápletka byl dobrý nápad, ale provedení ve stylu Jamese Bonda už tolik ne. Nemohu knihu úplně zatratit, ale je to takový průměr...

jarda007

Nejak mi to nesedlo, nedocteno...

Limonadovyjoe

Kniha o jedné vile a pár obrazech, které nedají spát.
Pořád jsem myslela že dám čtyři hvězdy ale za ten závěr si kniha zaslouží pět.
Výborná béčková detektivka popisující střet s mafiány během pěti dní v Ostravě. Velké plus autorovi za přesný místopis, bydlím vedle Keltičkovy ulice a díky tomu jsem měla pocit, že se tohle opravdu děje za domem. Zmínka o bezdomovkyni Zuzaně už byla jen třešinkou pro nás místní.
Mafiánská část se střídá s úryvky z deníku ze čtyřicátých let, z počátku knihy hezké zpestření,ke konci knihy možná spíše rušivý element odpoutávající od sakra napínavého děje s Bo. Naturalita mi v knize vůbec nevadila, spíš naopak, v jedné části mě oční nervy řezaly neuvěřitelně :) a pokud děj knížky pociťujete na vlastní kůži, je to pro autora velká pochvala. Takže i když se hlavní hrdinka zdá jako mix Walkera a Mcgyvera vůbec nevadí. Jsem nadšená a i mě mrzí, že jsem se ke knížce dokopala tak pozdě, dostala jsem úplně něco jiného, než co slibuje obálka.

Xendrra

Neprecetla jsem si anotaci. Jake bylo moje prekvapeni, kdyz se po trochu vleklem uvodu rozjela takova kovbojka :)

Soucasna dejova linka me moc bavila, obzvlast odbocky do nedavne balkanske historie. To mam rada. A taky mam rada beckovy akcnaky, tak jsem i sceny pritazene za vlasy slupla i s navijakem.

Valecna dejova linka byla moc dojemna. Autora deniku jsem si jako cloveka naprosto zamilovala. Obcas mi z ni bylo moc smutno, ale libilo se mi jak byla i pres vsechny valecny sracky plna nadeje a lasky.

Pokud nekomu vadily caste popisy vylucovacich scen, doporucuji knihu Skleneny pokoj. V te jsou tak caste a tak priserne sexualni sceny, ze vas pak par uniku moci nerozhazi.

Kniha byla tak napinava, ze jsem ji precetla za dva dny. A dokonce jsem zkousla i to pouzivani "mi" misto "mne" ve tretim pade, ktere normalne nemuzu vystat.

Hvezdicku ale precejen musim ubrat za nedotazeny konec. Zustalo mi nejak moc nezodpovezenych otazek.
Pokud mi je zodpovi navazujici dila, rada zmenim hodnoceni na 100 %. Takhle kniha si podle me spatny hodnoceni nezaslouzi.

vlkcz

Ale upachtěné 3*. Hlavně za tu válečnou linku. Kdyby se autor soustředil jen na ní, udělal by lépe. Ale možná by ji svým slovním průjmem "zprasil" stejně jako tu současnou část. Ta je navíc na spoustě míst tak nepravděpodobná a nelogická, až to bolí.
A autorova fascinace různými tělesnými tekutinami, to už je skoro na diagnózu.

Kimeček

James Bond v sukni, ale jinak čtivé, napínavé a vlastně dvě knihy v jednom.

Prodavači ostatků
Prodavači ostatků
Nikola Šuhaj loupežník
Nikola Šuhaj loupežník
Království meče
Království meče
Velký král Přemysl Otakar I.
Velký král Přemysl Otakar I.