Viktorie

Viktorie https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421910/bmid_viktorie-clG-421910.jpg 4 80 29

Pouhý měsíc po svých osmnáctých narozeninách se mladá dívka stává královnou Velké Británie a Irska. Všichni, včetně její rodiny, ji považují za nezralou a nepřipravenou… navíc ovládanou matkou. Jenže mladá dívka od prvního okamžiku podobné názory odmítá. Zavrhuje svoje původní jméno a stává se Viktorií odhodlanou skutečně vládnout podle svého nejlepšího vědomí i svědomí. V jejím okolí se i proto rozjíždí velkolepé soukolí intrik, dohadů a plánů, v nichž hraje velkou roli její nový sekretář lord Melbourne i princ Albert, kterého si má podle dávného ujednání vzít za muže… Strhující případ nejslavnější královny založený částečně na jejích denících a částečně na historických znalostech renomované autorky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Victoria , 2016

KláraHunčarová
01.04.2020 5 z 5

Daisy Goodwinová píše s ohromnou lehkostí a člověk se při čtení ani chvíli nenudí! Doufám v pokračování.

Michalka98
29.03.2020 5 z 5

Seriál zbožňuji, a tak pro mne byla tato kniha naprostou povinností. Daisy Goodwin píše velmi poutavě a díky tomu mám ze seriálu ještě větší zážitek.

cérka
18.03.2020 3 z 5

To je snad poprvé, kdy musím napsat, že se mi seriál líbil mnohem víc než kniha.
Škoda, že se autorka v knize tak málo věnovala okolí a dění kolem královny Viktorie. Kniha a celý příběh tím pro mě ztratil kouzlo doby.

alnahu
17.03.2020 5 z 5

Strhující román o počátku vlády Victorie ,která v pouhých 18 letech usedne na trůn a stane se královnou největší říše v dějinách.Její velkou oporou a rádcem v této těžké roli je stárnoucí lord Melbourne.Její vládu se snaží ovlivnit mnoho mocných mužů,kteří si myslí ,že je to pouze slabá dívka,ale jak velice se zmýlili ,doba její vlády trvala 63 let.
O životě Victorie královně Velké Británie a Irska bylo natočeno několik filmů ,ale také skvělý životopisný seriál.

michaella03
19.01.2020 5 z 5

Před asi třemi lety běžel seriál, který jsem si fakt zamilovala. Potom jsem zjistila, že je i kniha, ale zatím jen v angličtině - a tak jsem doufala, že nám ji přeloží.
Teď se tak stalo, a kniha je vážně skvělá! Čtivá, milou formou podána historie s krásně vykreslenými detaily.
Knížka se mi moc líbila a doufám, že bude i nějaké pokračování :-).

sadlo
15.01.2020

Čtivě psané, nenudím se .Skvělé pro středoškoláky, kteří "nemusí" nudně vyprávěný dějepis .Něco se dozvědí o době panování královny Viktorie. Čili poutavě líčené dějiny Anglie .

bookcase
05.01.2020 5 z 5

O Viktorce mám načteno dost, viděla jsem i seriál, takže pro mě to bylo příjemné připomenutí toho, co o své oblíbené královně vím. Daisy Goodwin píše poutavě a umí vypíchnout detaily.

Yuuki24
13.12.2019 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem viděla prvně seriál a nyní jsem četla knihu můžu říct, že to bylo překrásné. Moc pěkné zpracování historického románu. Odpočinková četba plná dívenky, která se nedala nikdy zapudit cizími názory a vytvořila si vlastní.

Mikiem
16.11.2019