Viking Vike a rudoocí rváči

Viking Vike a rudoocí rváči https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87874/viking-vike-a-rudooci-rvaci-87874.jpg 5 33 8

Viking Vike série

Volné pokračování příběhů malého Vikinga, který se tentokrát vypraví do Anglie.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Vicke Viking lurar de rödögda , 1965

Drakobrouk
26.03.2023 5 z 5

Líbilo se mi to moc ale lepší byl první díl, protože byl míň divný. A modré meče se osvědčili :). A přesekávat skálu se obecně nevyplatí.

slamenka
23.05.2019 4 z 5

Mě viking Vike prostě baví, už od dětství :-)

MOu598
23.05.2017 4 z 5

Četla jsem v květnu 2007. Podle mých poznámek:
Super knížka.

marmota-b
14.10.2015 5 z 5

"Samochvála smrdí," řekl Halvar a zacpal si nos; a tímto projevem humoru tváří v tvář nepříteli u mě Halvar značně stoupl v ceně a autor se zařadil mezi často citované.

moonchild
28.02.2014 5 z 5

Skvělé pokračování.Viking Vike patří mezi mé oblíbené knihy pro děti.

Market = )
08.11.2013 5 z 5

Geniální knížky! Jednak podle nich občas děláme akce pro děti ve skautu (spousta námětů na hry, příběh, který děti baví i jen tak ke čtení po večerech a samozřejmě jako správná dětská kniha skýtá i poučení :-) ), jednak se upřímně těšim, až je jednou budu číst svým dětem (a bude mě to bavit minimálně stejně jako je...).

HTO
06.11.2012 5 z 5

Geniální – ostatně mám Vika od prvního přečtení zařazeného mezi tím nejlepším v dětské literatuře – a možná ještě zábavnější než první díl. Vtipu a vtipů je tady jak vln na moři, a k tomu pořádný kus moudrosti. Dnes jsem si na tuto knihu vzpomněl u Eisnerova díla Chrám i tvrz – tolik ke kvalitě překladu – díky Sverkerovi z Dublinu, který vyzývá lidi na souboj tak, že jednomu po druhém řekne, že je ouchcapek. A kolikrát si člověk vzpomene na velmože z Uppsaly a Birky, od nichž se Halvar naučil mluvit sem, mluvit tam, vymlouvat se, přemlouvat, domlouvat a umlouvat, ale určitého neříct nic a pak začít říkat všechno, co už řekl, ještě jednou, jenomže pomaleji.

„Halvar složil obyčejného medvěda na lopatky za minutu. Ve Flaku to byl rekord – pokud byste ovšem nepočítali případy, kdy někdo medvědovi podtrhl nohy. Halvar zápasil poctivě a medvědům nohy nepodtrhával.“

honajz2
24.06.2012