Viking Vike

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hrdinou této klasické dětské knihy je vikinský chlapec Vike, který je sice malý, ale tak důvtipný a vynalézavý, že se zcela vyrovná válečníkům svého otce, náčelníka Halvara, a na dobyvatelské výpravě vikinskou lodí tatínkovi prokáže neocenitelné služby.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107481/big_viking-vike-yVc-107481.PNG 4.551
Série:

Viking Vike 1.


Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Vicke Viking, 1963


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Viking Vike

TomB.
15. října

(+ SPOILER) Vike je hodně chytrí kluk je mu cca 10 let a je viking . Bilo to dobré a někdy trochu napínavé. Nejvíc se mi líbilo jak na konci mněli válku s vlky a jak v dánském území propašovali hromadu peněz zlata a hedvábí.

Terka_Bohmova
18.07.2020

Hodně se mi líbila Vikeho představivost a schopnost realizovat svoje nápady. Asi nejvíce se mi líbily obrázky, kde je ryba Piloun. Hezké počtení.


PetraaMatouš
04.04.2018

Super čtení před spaním. Prvně jsme ji četli, když malýmu byli 4roky. Pak se k ní vrátil ke konci první třídy, ale jako ke čtené. Má větší písmenka tak se mu to dobře četlo. Při čtení se k nám připojil i manžel a to už je co říct. Kniha je čtivá a humorná.

medvedice3
12.06.2017

S velikou chutí jsem ji předčítala dětem.

Lodja
07.03.2014

Za objevení Vika děkuji naprosté náhodě - se sestrou jsme jely na výlet na kole a v jedné vsi zrovna rušili knihovnu a před ní ležela krabice knih k rozebrání. Já jsem byla toho názoru, že tam najedeme tak maximálně starou červenou knihovnu nebo právnické příručky někdy z padesátých let. Taky že ano a mezi těmito braky se přece jenom našla pořádná četba - ano, přesně tak, byl to Viking Vike. Zalíbil se nám kvůli obrázkům, ale později jsme zjistily, že tato polorozpadlá stará knížečka skrývá poklad.

Přesněji milý a vtipný příběh, s hrdinou, se kterým se děti můžou snadno ztotožnit a mít ho jak svůj vzor (tak to praktikuji já). Protože Viking Vike může při každém dalším přečtení nabídnout něco nového a zároveň to staré dobré se neopotřebuje. A takových knížek není nikdy dost!

moonchild
28.02.2014

Příběhy Vikinga Vika miluju už odmala.Ráda si jí čtu znovu.

Market = )
08.11.2013

Geniální knížky! Jednak podle nich občas děláme akce pro děti ve skautu (spousta námětů na hry, příběh, který děti baví i jen tak ke čtení po večerech a samozřejmě jako správná dětská kniha skýtá i poučení :-) ), jednak se upřímně těšim, až je jednou budu číst svým dětem (a bude mě to bavit minimálně stejně jako je...).

honajz2
14.06.2012

Ne, tahle kniha mi nijak nesedla...