Věž

Pět osudových hodin požáru právě postavené výškové budovy v New Yorku.....

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28984/vez.jpg 3.634

The Tower (1973)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Mladá fronta

TeaPeter
24.07.2017

Tahle kniha byla jednou ze dvou, které se staly předlohou pro fenomenální film Skleněné peklo. Za sebe musím dodat, že tou slabší knihou. Kniha Skleněné peklo od dvojice Scortia-Robinson mě zaujala více. Kniha Věž mi přišla taková suchá a rozvláčná. Kromě toho mě i rušily zmínky o pozdějším vyšetřování, které pak ani v knize nebylo - proč tam ty zmínky byly to vážně nevím.

adelinka
12.04.2014

do príbehu knihy bol zahrnutý vlastne jeden deň. Kúsok od obchodného centra postastavia vežiak - vysoký mrakodrap. Tesne pred jeho slávnostným otvorením zistia, že niečo nie je v poriadku s jeho inštaláciou a ani napriek tomu slávnosť neodvolajú.....čo všetko sa potom odohrá??

Ivan F
23.09.2013

Kniha, ktorá sa zviezla na módnej vlne katastrofických scenárov, čo by bolo, ak by horelo, ale nielen tak hocikde. Terčom požiaru je mrakodrap a s ním spojené úskalia hasenia výškovej budovy. O niečo slabšia kniha, ako podoobný román Sklenené peklo.

aychend
12.06.2013

Musím se přiznat, že mě to nebavilo tolik, jako Skleněné peklo, které si hned jdu znovu přečíst. Na můj vkus příliš mnoho mluvení, přehrávání pořád stejných frází a myšlenek..., a žádný pořádný popis požáru a hašení... A navíc mi tam chyběl velitel hasičů O'Hallorhan. :-) Tady jsou zajímavé informace o natáčení filmu Skleněné peklo: http://www.csfd.cz/film/23-sklenene-peklo/zajimavosti/

zoew
10.04.2013

O malinko slabší, než Skleněné peklo, ale jinak velmi dobré a záživné čtení. Ale abych nebyla nespravedlivá, možná že byl problém spíš v tom, že jsem tuhle knihu četla ve slovenštině (jsem Češka) a tak to "trochu drhlo".

Alix
05.02.2011

Inspirací pro film "Skleněné peklo" se stala kniha Skleněné peklo dvojice spisovatelů Scortia - Robinson. Z knihy "Věž" si filmaři vzali jen pár drobností.

anyzek
03.02.2011

Věž je opravdu vzrušující kniha plná napětí, roku 1974 se stala inspirací pro filmové zpracování. Film, natočený pod názvem "Skleněné peklo", jsem shlédla se zatajeným dechem. V dnešním čtenáři musí nutně kniha Věž evokovat k peklu, které mnozí lidé skutečně zažili na vlastní kůži (a bohužel, mnozí také nepřežili), při útoku na americká "Dvojčata" 11. září 2001. Od této události mě z této knihy mrazí, autor Věže viděl nebezpečí, které výškové budovy mohou skrývat a bylo to i varováním do budoucna. A láska - ta se nedá zničit, ta je všude s námi a proniká i peklem.

Richard Martin Stern

Richard Martin Stern