Vešla do moře

Je to už dvacet šet let, co Megan Batesová v odlehlé vsi u skotského pobřeží vešla do moře a nadobro zmizela. Její tělo se nikdy nenašlo, ale její dcera Violet stále doufá. Požádá o pomoc Cala McGilla, který umí v moři najít téměř cokoli. Avšak jeho přítomnost v uzavřené komunitě, rozdělené dávnými vášněmi a záští, vyvolává neklid. Zdá se, že hodně lidí nestojí o to, aby dávná tajemství vyplula na povrch....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/355866/vesla-do-more-P6i-355866.jpg 446

Cal McGill (2.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

The Woman who Walked into the Sea (2013)

Kniha Vešla do moře

Angie_Missfit

Docela dobrá kniha o dávném tajemství, lásce a intrikách. Na detektivku je podle mého názoru příliš pomalá, spíše bych ji označila za psychologický román, ale nijak špatný. Líbilo se mi společně s hlavními postavami pomalu pronikat do spletitých mezilidských vztahů v rámci malého ospalého městečka a uvažovat, kdo je klaďas a kdo záporák. Zajímavé bylo i nahlédnutí do praxe pana oceánografa, ale upřímně řečeno se mi kniha nedokázala dostat zcela pod kůži, pohltit mě a zaujmout natolik, že bych klidně celou noc četla, jen abych se dozvěděla, jak to dopadne. Všechny postavy včetně těch hlavních mi přišly zvláštním způsobem odtažité vůči čtenáři, jako by ukazovaly jen jednu část ze sebe a tu druhou před sebou navzájem i před čtenářem tajily. Po delší době od přečtení už se mi ani ke knize nevybavují žádné emoce. Kniha není na dovolenou nebo na dlouhé zimní večery špatná, zároveň to alespoň pro mě není srdcovka, ke které bych se ráda vracela. 60%.

zuzana4291
27.11.2018

Tak začátek knihy byl docela nudný, pak jsem se do knihy začetla a nemohla jsem se odtrhnout. Celkový dojem z knihy je tak trochu chaotický. Kniha je velmi dobře napsaná a velmi hezky se čte. Zklamal mě konec a rozezlení celé zápletky. A i když je jedna hlavní postav Oceánograf, který pomáhá řešit zmizelé lidi v moři pomocí proudů a počasí atd. Tak je tato osoba dost v pozadí. Čekala jsem od této postavy trochu více angažovanosti a podílení se na případu.

Clara_C
20.08.2018

Zkraje jsem si říkala, že jsem si asi neměla kupovat druhý díl, ale jak jsem se postupně začítala do propletence vztahů na ostrově a odkrývání minulosti, příběh mě zaujal. Není to úplně detektivka, spíš příběh s detektivní zápletkou, ale mám takové životní skládačky ráda. Paradoxně mě z příjemného toku vyprávění vyrušil pouze Calův výzkum v moři, když zkoušel zda se mohly dva jinak velké a těžké předměty vyplavit na stejném místě, protože jeho závěr neměl stejně na nic vliv :) Ale risknu i třetí knihu a budu doufat, že nezklame.

Kočičáci
30.07.2018

Je to tak trochu netradiční detektivka, protože Cal není klasický drsný vyšetřovatel s bouchačkou u pasu, je to profík oceánograf, který rozumí mořským a oceánským proudům a větrům a na vlastní triko pátrá po různých věcech ale častěji hlavně po mrtvolách. Zda se mu podaří rozluštit čtvrt století starou záhadu, kdy žena jen tak vešla do moře, ale už z něj nevyplavala, to si budete muset přečíst.
Příběh vás zavede do skotského Poltownu, uzavřené komunity, která chce svoje tajemství nechat spát. K životu ho ale přivede paní A. (mimochodem hrozně nesympatická peklířka), která se tím chce všem pomstít. Svým dopisem přivede do městečka mladou Violet, která začne pátrat po stopách své matky. Pátrání je svede dohromady s Calem, se kterým budou postupně odkrývat stará tajemství.

Aya81
11.06.2018

Kniha se mi líbila i dobře četla, ale asi nebude z tech,které bych si pamatovala i po čase.

Peršanka
11.05.2018

Slibný začátek, zápletka taky dobrá, ale spousta vaty, celkově zklamání. Možná by to lépe vyznělo jako TV krimi/romantický seriál...

Pavlnka
22.04.2018

Pěkná, zajímavá, dobře se čte. Je taková poklidná, ale to jí neubírá na napínavosti.

Liduka
15.04.2018

Opět skvělá kniha od autora a líbila se mi více než ta první. MALÝ SPOILER: Paní Andersonová napíše Violet anonymní dopis se jménem její skutečné matky, aby se tak pomstila rodině pozůstalých, která se po smrti její paní Diany Ritchieové, k ní chová povýšeně a velmi hrubě. Oni ale netuší, že Diana měla tajemství, které paní A. střežila. Teď však svůj slib hodlá porušit, aby učinila spravedlnosti za dost.

Mark Douglas-Home
britská, 1951