(Ves)mírná patálie

(Ves)mírná patálie https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454578/bmid_ves-mirna-patalie-ZNi-454578.jpg 5 1 1

Malí zelení mužíčci zpovzdálí kontrolují naši planetu. Problémy nastanou, když se do kontroly pustí zblízka ještě v čase, kdy lidé věří na vodníky ...

Laifaner
04.02.2021 5 z 5

Tato útlá kniha tvořená jedinou středně dlouhou povídkou je nepatrná co do rozsahu, ale zásadní co do obsahu pro lidstvo! No dobře, tak pro Čechy určitě ale!
Zkrátka je to o tom, že nás malí zelení mužíčci opravdu pozorují, že i u nich bují protekce, neschopnost a nezodpovědnost a že někdy se průšvih nejlépe ututlá tak, že se řekne všem. A co s tím vším má společného Karel Jaromír Erben? A kdo to vůbec je Karel Jaromír Erben? A proč vlastně sbíral všechny ty pohádky? A o Dänikenovi ani nemluvě.
Ivan Mls je podle mne geniální fabulátor, který se i na banální a notoricky známou událost dokáže podívat z úplně jiné strany a naopak dlouholetou záhadu vysvětlit zcela triviálním způsobem. Je také mistr zkratky, a tím myslím opravdu zkratky, s ním si rovněž uvědomíte, kolik běžně používaných obratů prostě u mimozemšťanů nemůžete použít a také pochopíte, že spousta věcí bylo námi lidmi špatně pochopeno, protože byly myšleny v dobrém.
Asi takhle: kdo má rád humor ve sci-fi, pro toho bude tahle kniha (a vůbec cokoliv od Ivana Mlse) mana nebeská, vlastně přímo vesmírná!

Ivan Mls
česká, 1961
2009  100%Stručná historie dobytí Pluta
2013  100%Vítejte, milí mimozemšťané!
2010  100%(Ves)mírná patálie
2010  100%Blízké setkání divného druhu