Číhání

Číhání https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342750/bmid_cihani-XOc-342750.jpg 4 241 71

Vermontský cyklus série

Dokonce i v tichém Vermontu mohou poklidnou přítomnost rozvrátit hrůzné činy z minulosti. Přátelskou a poklidnou atmosférou odlehlého městečka Canaan ve Vermontu otřásá spor o legalizaci homosexuálních manželství. Mezi lidmi to vře. Staří přátelé si nemohou přijít na jméno. Probouzí se strach, předsudky a násilí. Když je tedy v domě advokáta, který se v případu výrazně angažuje, brutálně zavražděna mladá dívka, detektiv Sonja Testová nabude přesvědčení, že vražda musí mít s ostře sledovanou kauzou nějakou spojitost. Jenže jak se mladá Sonja Testová noří do svého prvního vyšetřování vraždy hlouběji, odhaluje děsivé činy skryté po celá desetiletí a zjišťuje, že za idylickou tváří městečka se ukrývá temnota a zlo páchané na nevinných. A Sonja, matka dvou dětí, udělá všechno pro to, aby nevinné ochránila.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Lie In Wait , 2015

Lotka
22.03.2020 3 z 5

Detektivka s dobře napsaným koncem.

Agatha84
03.03.2020 3 z 5

Příliš hluchých a nezáživných pasáží,jejichž účelem bylo pouze obohacení knihy o pár dalších stránek. A k celkovému dojmu bohužel nepřispěla ani hlavní postava vyšetřovatelky. Příšerně moc mě začínají rozčilovat "matky", které dávají přednost čemukoli před vlastní rodinou. A to ač sama matka nejsem :-)

Nenu
18.02.2020

Tak jsem opět objevila autora, kterého komplet přečtu. Výborné detektivní psycho, postavy i děj propracované do posledního detailu. Nedoporučuji lidem, kteří potřebují detektivku ve které v každé větě tečou potoky krve a akce musí být za každou cenu.

janastok
04.01.2020 4 z 5

Velmi dobrý první díl série. Napínavé, sympatická hrdinka.

vladka321
25.11.2019 5 z 5

Do poslední stránky, do posledního řádku, do poslední věty napínavé a velmi čtivé. Dokonale propracované postavy, skutky, ba dokonce jen myšlenky jak zločince, tak obětí. A ve finále i zločinec se stal obětí a oběť zločincem. Prostě pěkná a propracovaná detektivka.

Schamila
28.10.2019 4 z 5

Tak ta Testová mě vytáčela do nepříčetnosti, jak dávala přednost své práci než rodině, to se tedy autorovi povedlo, jako rozuzlení celého příběhu, to byla také šlupka, stojí za to, přečíst si to

mol378
17.09.2019 5 z 5

Standardní čtivý thriller z prostředí puritánského Vermontu, které ho odlišuje od severské produkce tohoto žánru. Vražda jen jedna, žádný laciný krvák, spíše pátrání po motivacích, vycházejících jednak z dávné minulosti, jednak z nemístně a přehnaně mravopočestného vnímání lidských odlišností a z pokrytectví. Oceňuju také grafickou úpravu knih, moc se mi líbí obálky série i ilustrativní fota. Doporučuji, velmi dobře se čte, má to napětí, jdu na další knihu série.

klemos76
20.08.2019 5 z 5

Dobře napsané.Opravdu napětí až do poslední stránky.

marion111
01.08.2019 5 z 5

Tak tohle se mi moc dobře četlo. Těším se, až se pustím do třetí knihy ze serie.

Izu
04.07.2019 3 z 5

Příběh o fous slabší než Tiché dívky.Co mi vadilo, byl slang a nespisovná řeč, trhalo mi to oči.

L.Helena
16.04.2019 4 z 5

Solidní detektivka. Určitě si přečtu i další z této řady.

Lenka.Vílka
02.04.2019 5 z 5

Víte, co je fajn na tom, že mám rozečných tolik sérií, a většinu knih čtu až hódně dlouho po tom, co vyjdou? Že jsen tuhle sérii mohla číst od prvního dílu. A že to byl dobrý díl!

Už jenom začátek mě dostal. "Tohle je Vermont, my nezamykáme." No právě, sice Vermont, který je jedna velká díra, ale v tom nezamčeném domě dostala holka políbení na čelo kladivem, a jak je nám v anotaci podsunováno, má to něco společného s prací majitele domu.
Jestli to vážně spojitost má, v knize.
A co všechno za vším stojí, v knize.

Celá kniha je taková klidná. Po dlouhé době hrdinka, která je prostě normální. Nepije, nemá trauma z dětství, ani práce (no, možná to ještě přijde) Jenom trochu zanedbává manžela, který jí to nevyčíta, ale láskyplně chápe. Vyšetřovatelka je sympatická a svou ukvapeností zase trochu jiná. Protože ona je prostě jenom ukvapená, ale během toho se nechová jako hlupačka, jak to staví jiní autoři (třeba někam rychle vlítnu a teprve potom si vzpomenu, že bouchačku mám doma, aby to bylo jako by napínavé. Zdravím Roberta a jeho Eriku! Sonja jí vytahuje často a ráda.). Sonja chce prostě pomoct. A to je rozdíl.

Krátké kapitoly, svižné vypravování, ve kterém jde víc než o potoky krve a popis nechuťáren (na to mám taky občas chuť), ale o vhled do lidí, jejich příběhu, vyšetřování formou výslechu. Na tuhle knihu nejspíš musíte mít náladu, řekla bych. A když nálada dorazí, čekejte dobrou jízdu.

MOŽNÝ SPOILER Autor to napsal dobře. Moc dobře. Vlastně nám dá hned několik podezřelých a lehce naznačí možný motiv. Ale zároveň buduje atmosféru, že neustále skáčete z jednoho na druhého. Žádné: psal jsem, došla mi motivace, tak jsem si na posledních dvaceti stranách vymyslel novou postavu, abych z toho vybruslil, a z té jsem udělal vraha. MOŽNÝ SPOILER

Poslední kapitolu jsem četla se zatajeným dechem a zaklapla se slovy: "Ty, kráso!" A došlo mi, jak moc chci číst další knihu autora! Protože ten podraz, který Metla zmiňuje ve svém komentáři, nic podobného jsem v žádné knize ještě nečetla. Na to musel mít autor hodně odvahy, aby kvůli tomu čtenáři nebyli naštvaní. Ale mě se to líbilo.

DericCaster
13.01.2019 4 z 5

Číhání je celkem dobře psaná detektivka. Příběh hezky plyne a přes pár tipů jsem pachatele netrefil... Jen mě lehce zklamal konec... Čekal jsem trochu "víc". Nicméně celkově se mi knížka líbila a určitě stojí za přečtení.

šipek
19.12.2018 4 z 5

Tak mé první setkání s tímto autorem a určitě né poslední.Čtivá detektivka s postupným odkrýváním pravdy a překvapivým závěrem. Kniha má dost zajímavý námět.

septime
23.11.2018 4 z 5

4,5* velká spokojenost
Zajímávý tah autora, kdy na konci prvního dílu naláká čtenáře na díl druhý. Ten pak knihu otevře a zjistí, že nemá s prvním dílem společného lautr nic. Naštěstí jsem to předem věděl a nepřišlo žádné rozčarování.

MMacicekk
21.11.2018 5 z 5

Autor si mě získal už předchozí knihou Tiché dívky a jsem ráda, že ani Číhání mě nezklamalo. Děj mě pohltil už od první kapitoly, ale nečekejte žádný akční a napětím prošpikovaný thriller, ale spíše poklidnou detektivku, která se zaměřuje na poctivou detektivní práci. V ději nenajdete žádná hluchá místa a budete doslova prahnout po další stránce. Rozuzlení je překvapivé, ale natolik věrohodné, že vám zůstane rozum stát. Už se nemůžu dočkat pokračování, které si rozhodně ujít nenechám.

marek9101
07.11.2018 5 z 5

Kniha ostrá jak trenérovy koule... Někdy si říkám, že spisovatelé musí mit nějaké bizarní osobní zkušenosti, že o tom dokážou tak bravůrně psát. Jinak řečeno, nejeden zvrhlej úchyl by po těhlech Rickstadovejch kuchařkách zvlhl. O to víc mě zaráží, že jsem měl někdy pocit, že vím o čem píše. To je děsivé a trošku mě z toho šimrá u zádové praskliny ...gluteus maximus

Sotek43
01.11.2018 5 z 5

Druha kniha od Erica Rickstadta, která se četla jedním dechem. Moc se těším na další knihu.

orinka3
31.10.2018 4 z 5

Čte se to dobře, bezesporu. Děj graduje, do pátrání je včleněno i (už asi povinné) klišé z rodinného života vyšetřovatelky. Postavy věrohodné, autor po kouskách prozrazuje další možnosti vývoje. Ale! Jak je možné, že ač je zjištěna DNA u oběti, už se o ní dál nepíše? Jak je možné, že si podezřelý na útěku zraní ruku, možná zlomí, dají mu pouta a víc se o to zranění nikdo nepostará. Je tam i očividná tisková chyba, s. 380, zbraň, která mu "zbila". Takže strhávám hvězdičku. Jinak jsem si opravdu dobře početla, uznávám.

Danago
22.09.2018 4 z 5

Knihu jsem četla jako první a jde o samostatný příběh. Podle mě je to dobře napsaná detektivka. Originální námět. Napínavá do úplného konce. Velice dobře se mi četla

Eric Rickstad
americká