Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387996/bmid_ver-mi-dhv-387996.jpg 4 1077 352

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Believe Me , 2018

mirka71
23.02.2020 4 z 5

Zase nesympatické postavy, trochu mi vadil děj psaný ve stylu filmového scénáře, a chaos, od půlky knihy jsem se v tom dost ztrácela. Četla jsem asi před čtyřmi týdny a teď zjišťuji, že už se mi děj knížky přesně nevybavuje. Tvrzení, že se jedná o tajemný thriller je poněkud přehnané.
Ale i tak věřím, že své čtenáře si určitě najde.

Katt15
19.02.2020 4 z 5

hodně jsem se ztrácela,ale když to všechno začalo dávat smysl, byla jsem velice překvapená. Kniha se mi četla moc hezky a rychle. doporučuji k přečtení

vekkr
18.02.2020 4 z 5

Audiokniha. Trochu předvídatelné a trochu neuvěřitelné.

anebar
16.02.2020 4 z 5

Je to kniha, kterou už autor napsal, ale neměla úspěch, tak ji přepsal a vydal znovu po úspěchu knihy "Ta přede mnou". Udělal dobře. Část knihy se prolíná se stylem scénáře, takže kapitoly rychle ubíhají. Jak tu píšou ostatní, je potřeba u čtení trochu přemýšlet, co je scénář a co je realita, ale jakmile jste v půlce, už rozdílnosti vnímáte automaticky a líbí se vám, jak to do sebe hezky zapadá.

siginek9
09.02.2020 4 z 5

Obcas jsem se ztracela v realite, ale jinak se mi moc libila a precetla jsem ji jednim dechem.....urcite ano, ano a zase ano

Lelaqu
09.02.2020 5 z 5

Věř mi, druhá kniha autora Ta přede mnou. Musím říct, že ačkoli je tato kniha méně hodnocená, tak se mi líbila o něco víc. Nejspíše to zapříčinil konec Té přede mnou, ale i tak jsou obě skvělými kusy, které si musí přečíst každý milovník thrillerů. Co se týče námětu, Věř mi mě zaujala o něco více. Někomu by mohl vadit trochu zmatený děj, který často přeskakuje. Kolikrát jsem si klepala na čelo, co se to tam děje, ale na konci je vše vysvětleno. Nevím jestli jsem to čekala či ne, protože se to postupem kapitol měnilo, ale musím říct, že autor si s psychickou stránkou knihy pohrál velmi dobře. Delaney má skvělý styl psaní, kratší kapitoly a děj se netáhne.

Allla9
05.02.2020 5 z 5

Komu věřit? Tajemné a napínavé od začátku až do konce.

Hvězdinka
03.02.2020 5 z 5

Opět úžasné čtení, ten typ knih, kdy mě mrzí, že už je konec. Neuvěřitelně čtivé, originální, skvělé. Do samotného závěru nevíte, komu věřit, kdo hraje už přes pomyslnou hranici. Moc doporučuji.

HanaNov
29.01.2020 3 z 5

Já jsem se v tom popravdě úplně ztratila...

Kniha má dobrý nápad, to se musí nechat! A v konečném důsledku uznávám, že kdyby děj nebyl veden tak složitě a "maskovaně", aby čtenář alespoň tušil, na čem je, tak by to bylo skvělé!
Hned od začátku mi trochu vadily pasáže psané ve stylu scénáře. Na to už jsem v jedné knize z divadelního prostředí narazila a taky mi to vadilo. Ale to by nebylo tak podstatné, to je můj problém, protože jako celek se to četlo moc dobře. Nicméně tím, jak se autor opakovaně snažil čtenáře zmást, aby opravdu až do konce nebylo zřejmé, kdo je kdo, a jak to všechno ve skutečnosti je, tak to nakonec byl takový zmatek, že jsem se v tom přestala orientovat. Prostě té "falešnosti" a nepravdivosti bylo na můj vkus až moc. Děj "přehráváním" a neustálým pozměňováním charakterů trošku ztrácel na dynamice a konečné rozuzlení mi pak trochu skřípalo, nedávalo smysl. Očekávám, že se v tom lehce ztratil i sám autor:)
Ale jako nápad to bylo moc zajímavé, i čtivé to bylo, akorát bych uvítala větší čtenářskou jistotu v charakterech postav i v tom, co je realita a co ne.

Myrayra
13.01.2020 5 z 5

Super kniha, do poslední chvíle jsem nevěděla co je lež a co je pravda..

sabca
13.01.2020 3 z 5

Mně kniha zklamala. Zdála se mi moc překombinovaná. Někdy jsem se v ději ztrácela proto pouze 3 hvězdičky. Knihu Ta přede mnou jsem ještě nečetla, tak doufám, že bude lepší.

Vakalik
04.01.2020 3 z 5

Začátek byl takový rozpačitý, nicméně pak se děj rozjede. Líbí se mi zápletka, chvíli je z toho člověka až zmatený. Konec vše vyjasní.

Opatov
18.12.2019 4 z 5

Po přečtení knihy Ta přede mnou, jsem byla zvědavá, čím autor překvapí.
Role volavky, na kterou mladá žena dlouhodobě přistoupila, je dobré napsaná.
Až do úplného konce čtenář neví, na čem je. I když konec trochu neuvěřitelný.
Ale jo, líbilo se mi to.

novina
16.12.2019 5 z 5

Pro mě napínavé od začátku do konce, do poslední chvíle jsem nevěděla kdo Stellu zavraždil. Autorův styl psaní se mi moc líbí a těším se na další knihu.

Safinka
02.12.2019 5 z 5

Od začátku do konce skvělá kniha, napjatý přiběh.

jasmína
28.11.2019 5 z 5

Po delší době mi byla dost nesympatická hlavní hrdinka, ale tím, že jsem do konce knihy nevěděla, na čem jsem, to si zaslouží plný počet hvězdiček.

Fzuzik
25.11.2019 3 z 5

Četla jsem od autora knihu Ta přede mnou a byla jsem nadšená. Proto jsem zvolila i tuhle s velkým očekáváním.
Mám z děje rozporuplné pocity. Z hlediska psychologického si s námi autor zahrál velice zajímavou hru.
Bohužel jsem se v ději naprosto ztratila v jednu chvíli. Hodnotila bych to jako velmi poutavý začátek, nudný střed a nečekaný konec. :)

ElaMi
23.11.2019 5 z 5

Toto je prvá kniha, ktorú som prečítala z tohto žánru. Trochu som sa toho bála, ale musím povedať, že kniha sa mi páčila. Prečítala som ju behom dvoch dní, má skvelý dej a koniec nečakaný a prepracovaný, takže odporúčam

anája
16.11.2019 5 z 5

Po některých komentářích jsem se málem nechala ovlivnit. Ale musím říct , že se to neskutečně rozjelo a bylo to jiné než většina psychothrilleru. Mělo to náboj a skryté kouzlo až mě z toho mrazilo.... Dobře vymyšlené opravdu. Zajímave bylo v poděkování to, že autor už jednou knihu vydal pod jiným jménem, ale tenkrát nápad špatně uchopil a po sedmnácti letech znovu přepracoval a vydal.....

cluci
09.11.2019 5 z 5

Nečtu thrillery, ani nic napínavého, krvelačného,.. a přece. Dostala jsem knihu jako dárek, jako překvapení. Chvilku pokukovala z otevřené knihovny, ale měla jsem z ní respekt. Nakonec po ní sáhla. Kniha je čtivá, má dynamický děj, a rychle dospějete ke konci.
V knize jsou zmíněna Baudelairova poezie Květy zla, jenž snoubí děj a dávají mu tak zásadní význam. Nastávají časté zvraty, občas je budete čekat a možná ani konec vás nijak nezaskočí.
Přesto se mi kniha líbila, byla jsem často jako na trní a běda, když mne potřeboval někdo vyrušit. Takových překvapení si nechám líbit více. Určitě přečtu titul od stejného autora "Ta přede mnou"