Velmi osobní kniha o zdraví

Velmi osobní kniha o zdraví
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377808/bmid_velmi-osobni-kniha-o-zdravi-dkB-377808.jpg 4 528 528

„Jak dát tělu to nejlepší v dnešní uspěchané době? Tipy od nejvlivnější české expertky v oblasti zdravého životního stylu.“ Jsme obyvatelé přepychové části Země. Máme dostatek vody a jídla. Můžeme studovat podle chuti a zájmů, většina z nás si vybírá, co bude v životě dělat. Pokud onemocníme, jsme obklopeni kvalitní dostupnou péčí a blahobytem. Zároveň jsou ale mnozí věčně unavení, přejedení, nespokojení a stále ve spěchu. Může to být jinak? Ano! Univerzální recept nemám, ale nabízím střípky ověřených doporučení a nápadů, jak o sebe v tomto hektickém světě co nejlépe pečovat.... celý text

simona5r
27.01.2019 4 z 5

Kniha, jak název vypovídá, je plná osobních názorů Margit na zdravý životní styl. Základ je velmi jednoduchý, v knize se velmi často opakuji, což už mě dost nebavilo, ale na druhou stranu, opakování je matka moudrosti. Přestože se o toto téma zajímám a mnoho již vím, přesto pro mě bylo v knize několik překvapujících zjištění a podnětů k zamyšlení.

araB
26.01.2019 4 z 5

Asi tak ctvrtina knihy pro mne byla nezajimava, co se tyce osobniho zivota, kde kdy bydlela a co tam jedla, ale to je asi vec vkusu. Nekoho to muze zajimat. Zbytek velice dobre napsany, jednoduse, srozumitelne, nektere kapitolky uplne zmenily pohled na nemoci a zivot, za to palec nahoru. Nejvice jsem se zamyslela nad kapitolou o rezanych kytkach, z pohledu autorky jsem se na to nikdy nepodivala a to jsem clovek odsuzujici rezane kvetiny. Jedine, o cem bych s autorkou polemizovala jsou homeopatika a bachovky.. Podle me by se jejich propagace proste mela zakazat. Ale to je na debatu :)

Tojsempreceja
22.01.2019 1 z 5

Kniha by se neměla brát příliš doslova (přece jen se jedná hlavně o názory samotné autorky), někdy jsem totiž měla pocit, že je ve mě i okolo mě tolik jedů, že musím zákonitě do minuty umřít. Jinak mně nic nového nepřinesla, většina informací z knihy se dá dohledat na blogu/Youtube Margit. Ještě si doporučuji projít zdroje za každou kapitolou. V některých mi přišlo, že si autorka vybrala jen části, které se jí hodily.

meggimeggi
15.01.2019 5 z 5

Velmi čtivě napsaná kniha se zajímavými informacemi, inspiracemi a nadhledem. Pěkná a přehledná grafika. Doporučuju všem, co se zajímají (nejen) o zdraví a stravu.

zlatkr
14.01.2019 4 z 5

Velice hezky zpracovaná kniha,krásné ilustrace. Některé pasáže mě trochu nudily jiné zase byly nadmíru zajímavé (dotýká se i tématu jako je porod,očkování,kosmetika...)

Sandalkar
14.01.2019 4 z 5

Hezky napsaná kniha, která dokáže nasměřovat a inspirovat. Druhá část pro mě byla výrazně čtivější a zajímavější. Rozsah a kvalita materiálu, které paní Margit nabízí (nejen v knize) veřejnosti je obdivuhodný. Její zázemí ovšem také. Na každý z nás může budovat rodový statek, procestovat celý svět nebo si vyzkoušet rodit každé ze svých dětí v jiném státu. Otázky, které otevírá, a jejich řešení, si ale každý můžeme přebrat sami :-)

sporran
13.01.2019 4 z 5

Graficky velmi pěkně udělaná kniha. Spousty věcí k zamyšlení, něco uvedeno na pravou míru. A základem jsou kvalitní potraviny z regionální produkce. Některé věci se stále opakují, něco je pak rozepsáno pouze zkratkovitě.

VeruB
09.01.2019 5 z 5

Kniha je velmi krásně graficky zpracovaná, texty v ní nic nenutící a inspirativní, velmi povedený počin. Četlo se svižně a úplně samo.

zuzana6711
08.01.2019 5 z 5

Tato kniha by měla pro všechny povinná.

Elen.aja
05.01.2019 5 z 5

Strizlive komentovany ruzne soucasne trendy ve vyzive a dobra doporuceni...

vila_z_lesa
28.12.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, velmi čtivá a hlavně přínosná. Konečně kniha, která mě nasměrovala správným směrem.

medvedice3
27.12.2018 5 z 5

Název knihy plně odpovídá obsahu - velmi osobní kniha. A jedna z mála, která fanaticky nezatracuje a nepřikazuje, co se smí ču nesmí. Jen shrnuje a konstatuje. Tak, aby se každý mohl zamyslet, promyslet, najít svoji cestu.

DominaCZ
27.12.2018 1 z 5

Už ta anotace mě téměř rozesmála a že "grafické vyobrazení knihy" znamenají malovaní panáčci a hrnečky, mezi kterými jsou chytrá slova jako NESNAŽME SE SVÉ POZNATKY MESIÁŠSKY ŠÍŘIT, což je vtipné především proto, že je tato mně osobně absolutně neznámá paní (že prý nejvlivnější expertka??? V životě o ní neslyšela...) není žádná výhra je patrné.

Hra na "zdravý" živ.styl je dnes běžná, ale nelze ji tak nějak splnit, proto jsou tyhle knihy zbytečné, stejně jako tuny řečí a stránek o tom, co je všude k sehnání / čtení / slyšení.
Hlavně je otravné neustálé info o ní, co jak kdy kde ona.

Ta kniha je souhrn všeho, co už známe.
Zavání mi to příliš ezo bio sluníčkovou snahou o nabádání k tomuto životu stylu no poo atd a to snad nikdo nechce...

Takže pro ťulpasy začátečníky, které může až vyděsit, možná dobré, nevím. Zkušeného rozumného nadchnout nemůže, není čím.

marketa6511
26.12.2018 4 z 5

Fajn knížka, kterou se dá jen tak listovat, ale taky se dá celá prostě přečíst. A kdo se chce zorientovat v tom, jak zdravěji žít a uvažovat, tak pro toho ideální.

Lotka
23.11.2018 4 z 5

Vcelku jasná doporučení o jídle a zmivotním stylu a jak to bude, záleží jen na nás. Podáno lidsky a se zdravým rozumem. Mimo jiné, velmi krásně graficky zpracovaná.

elenai
25.10.2018 4 z 5

Paní Margit už nějakou dobu sleduju a považuju ji za rozumnou a inspirativní ženu. Na knihu jsem byla tedy velmi zvědavá. V části první mě zase toho tolik nepřekvapilo, v částech dalších jsem pobrala kupu inspirace i z toho mála, co bylo napsáno. V tomto případě neplatí méně je více. Paní Margit mohla klidně vydat i delší bichli a já bych si ji s chutí přečetla. Takhle budu doufat, že třeba někdy vyjde Velmi osobní kniha o zdraví 2. :-) A propos, ne se vším napsaným souhlasím, ale respektuju její názory. Pokud má člověk alespoň trochu zdravého rozumu, hravě si sesumíruje, co je pro něj dobré a co ne.

miuk
12.09.2018 2 z 5

Pro mě nic nového, spíše jen soupis toho, co už znám. Ale pro začátečníka, někoho, kdo se neorientuje, je to dobré shrnutí. Ale! Velmi oceňuju grafickou stránku knihy! To se moc povedlo.

annasglamour034
01.09.2018 3 z 5

Osobně mi to přišlo velmi zdlouhavé a některé informace prochází celou knížkou. Knížka však o sobě je poučná a krásně ilustrovaná. Pro ty, kteří se zajímají více o zdravý životní styl, přírodu a hledají více informací v jedné knize doporučuji :)

Katka81
19.08.2018 4 z 5

Stránky Margit sleduji již dlouho, proto její názory znám. Kniha mi je jen doplnila především o osobní život. Knihu jsem zakoupila ze zvědavosti. Hodnotím kladně především grafickou úpravu. Často mi ale v tématech chyběla hloubka, jakoby se nechtěla nikoho dotknout. Je jasné, že dnes je to těžké - mají se jíst ryby nebo, ne? Oleje a jaké? ...myslím, že to chce brát s nadhledem a mít co stravu nejpestřejší.
Farmářské výrobky kupuji již dlouho, protože především v Praze to není problém, nemusí být 100% bio. Jak již tady zaznělo s mnohým co v knize píše souhlasím a s některými věcmi ne - hlavně s úrovní českého porodnictví a s tím, že já na rozdíl od ní někdy po konvenčním léku sáhnu a určitě považuji preventivní vyšetření za důležitá.
Rozhodně ale bude kniha velmi poučná pro lidi, kteří doposud o své stravě nepřemýšleli. Jak je vidět z ohlasů z internetu se osvěta Margit daří a za to jí patří velké dík!

katerina6763
11.08.2018 4 z 5

Základní informace o správné stravě sepsány jednoduše. Kniha se krásně četla, některé informace jsem si pouze připomněla, některé si doplnila. I když v určitých oblastech mám trochu jiný názor na věc než paní Margit. Ovšem i tak mě kniha nadchla svou jednoduchostí, kterou předkládá základní pravidla pro zdravý a kvalitní život.