Velký bobek

Hrdinské putování hovnivého muže trávicí soustavou. Vydavatelství Yinachi přichází s další knihou pro děti a rodiče. Příběh o putování potravy v našem těle seznámí malé i velké čtenáře formou dobrodružného příběhu se zapeklitostmi lidského trávení. Bohatě ilustrovanou knížkou ve formátu rodokapsu nás provází humorná postava vypravěče Velkého Bobka. Autory jsou spisovatelka Milada Rezková, ilustrátor Lukáš Urbánek a grafik Jakub Kaše, kteří v minulosti společně vydali již několik ceněných dětských knih, v loňském roce například ve stejné edici knihu o strachu Neboj, neboj! V průběhu příprav vydání knihy autoři konzultovali texty s odborníky, především s RNDr. Danou Douděrovou, Ph.D., z Akademie věd České republiky, která do tématu přinesla pohled na mikrobiom a jeho roli při trávení z hlediska současné vědy. Základní lidský metabolický biochemický proces převyprávěný formou dobrodružného příběhu. Konečně a právě včas! Protože žijeme v době, která je rychlá a my nemáme čas přemýšlet nad tím, co jíme a kolikrát nemáme čas si ani odskočit. Protože žijeme v době, kterou střeva a trávení ovlivňují mnohem více, než si dokážeme představit a přiznat. Od stresů, zaražených výrazů očí, přes imunitní onemocnění až po pocity na prd. A protože pocit v břiše určuje naše nastavení i světonázor, a poslouchání břicha je dávno zapomenutá disciplína, kterou musíme v dětech oživit, aby nebyli chodící mozci. Takže pozor! Napětí a zábava hladově vyhlížejí děti i dospělé na každé stránce! Vyprávění je opředeno poetikou divokého západu a dávných indiánských legend. Cesta trávicím traktem, jako hrdinská pouť. Úchvatné ilustrace, dechberoucí komiksové pasáže. Kniha netradičním způsobem seznámí čtenáře s tím, jak funguje jeden z nejběžnějších procesů lidského těla, trávení. Velký Bobek. Zkušený muž. Stařešina. Býval soustem, byl polknut, odevzdal ze sebe lidskému tělu vše důležité, aby byl nakonec vyloučen v podobě všem důvěrně známé. V podobě nechtěné a všemi opovrhované. Velký Bobek poutavě vypráví o svojí cestě útrobami Sedícího Býka. O setkání s Moudrým Manitou, o přátelství a nájezdech bojovníků z kmene Enzymů. A vypráví toho ještě mnohem víc. Víte, že kůň nedokáže zvracet? Kolik hřišť na badminton by zabrala plocha tenkého střeva? Víte, že to vše skryté je nesmírně důležité pro život? I tohle Velký Bobek ví....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/392456/velky-bobek-6YT-392456.jpg 54
Literatura naučná, Zdraví, Pro děti a mládež
Vydáno, Yinachi

Kniha Velký bobek

broskev28

Se synem (14) už druhý rok objíždíme nemocnice a hledáme, kde je v jeho trávicí soustavě zrada. Odebrali mu nejprve žlučník, potom část dvanáctníku a pořád jsme ještě neskončili. Takže dostal k narozeninám tuhle knížku; ne aby zjistil, jak vlastně ta naše trávicí soustava funguje - to už ví ze školy, ale spíš aby to dokázal brát trochu s nadhledem a humorem. Trávení sice možná je jeden z nejběžnějších procesů v lidském těle, ale když právě nefunguje, je to velké trápení, to můžeme oba potvrdit.
Milada Rezková + ilustrátoři rozhodně nezklamali. Doposud jsem znala a obdivovala pouze její Babočky, ale tohle bylo asi ještě lepší: velmi nápadité zpracování textu i ilustrací, důležité informace podané velmi zábavnou a přijatelnou formou, zvláštní mi připadal i použitý papír a naprosto skvělá byla záložka do knihy! Už jen pouhé listování knihou představuje úplný ohňostroj nápadů jazykových i ilustrátorských, jedním slovem požitek.
Nedokážu odhadnout, kolik let by měl mít čtenář, aby se v textu orientoval, pobavil i poučil, ale já jsem se bavila skvěle a rozhodně doporučuju!

Maryška

Pestré, chytré, zábavné a přitom nabité důležitými informacemi. Děti jsou nadšené a já taky! Obdivuji autory, po Neboj, neboj! další rozsáhlé dílo, pečlivě a profesionálně připravené.

Tobika

Skvělá kniha. Popisuje cestu trávicí soustavou jako dobrodružný příběh. Vtipně udělaná kniha a zároveň naučná. Doporučuji!