Velké hledání 1

Celá staletí potulní kejklíři vyprávěli příběhy o ztraceném Valerském rohu, bájném rohu, který přivolá mrtvé hrdiny všech věků. Roh byl objeven – jen aby byl vzápětí ukraden spolu s dýkou z Shandar Logotu, na níž závisí život Mata, přítele Randa al´Thora. Nesmírně těžký úkol získat věci zpět teď mladého Randa tíží, protože tím, že bude pokračovat v hledání, se zároveň přiblíží naplnění osudu, kterému se chce zoufale vyhnout. Ale hledání Valerského rohu je jen začátkem Randovy dlouhé cesty k odhalení…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30246/kolo-casu-velke-hledani-30246.jpg 4.231

Kolo času (2.)

The Great Hunt (1990)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Návrat

Covenant
24.06.2015

Asi tak třetinu knihy se nehneme z místa a i když to není nuda, říkal jsem si, jak ještě dlouho. Nakonec vše nabralo dostatečné tempo - trocha krve, neshody mezi přáteli, rozdělení skupin, putování jiným světem, používání síly.....dobrý rozjezd pro následující díl, který nyní čtu a zdá se mi prozatím nejlepší.

petrulka
07.02.2014

V dalším pokračování se děj hezky košatí a rozvíjí, až je třeba si hlídat některé postavy, aby se v nich člověk neztratil. Super popsané paralelní světy, spousta Aes Sedai, poměrně nečekaná posilující pozice jednoho Temného druha..super, čtu dál.