Zlatá kniha komiksů – Václav Šorel

Kompletní vydání všech komiksů, na kterých Václav Šorel pracoval jako scenárista. U každého komiksu se čtenář nově dočte, jaké byly okolnosti a důvody jeho vzniku, a nechybí ani medailonky autorů – Václava Šorela, Františka Kobíka a Jiřího Petráčka. Obsahuje komiksy: Vzpoura mozků Galaxia Tvrz Operace Jericho Zkáza planety Země Biggles Operace Slunce...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96149/velka-kniha-komiksu-abc-zlata-kniha-Qnx-96149.jpg 4.531

Velká kniha komiksů ABC

Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno, XYZ (ČR), Plus

Kniha Zlatá kniha komiksů – Václav Šorel

ČKVS

Super česká komiksová klasika

malyslon

některé komiksy mne až tak nezaujaly, ale Vzpoura mozků je myslím velice nadčasová a aktuální :-)

Vašek63

Hodnocení jen za Bigglese. Ten je skvělý.

Inozuka
10.09.2018

Vzpoura mozků, Galaxie, Tvrz, Operace Jericho naprosto skvělé, návrat zpět do dětských let, kdy jsem hltal tyhle příběhy v ábíčku. Spojení Šorelova scénáře s perfektní Kobíkovou kresbou vytváří komiks na světové úrovni. Zbývající příběhy - Zkáza planety Země, Operace Slunce a Biggles - rovněž dobré, ale Petráčkova kresba je ve srovnání s Kobíkovou prostě slabší. Na konci knihy je k vidění pár stránek Operace Slunce, kterou začal Kobík kreslit, leč nedokončil a dle mého názoru je to úplně jiná liga - detailnější a dynamičtější kresba, která by dala scénáři úplně jiné grády.

Privilegius
07.01.2018

Pohodové retro čtení. Vrátil jsem se o hodně roků zpět, kdy jsem to louskal v Ábíčku.

Bilky
09.12.2015

Klasika českého komixu a zároveň nádherný darček pre chalanské duše vo veku od 9 po 99 rokov! :)
K dokonalej pocte majstra Šorela a veľmi pekne spracovanej knihy mi chýbal snáď len väčší priestor pre zákulisie vzniku tohoktorého seriálu, rozumej komixu. Aj keď dielo obsahuje stručnú históriu spolupráce týchto nestorov českého kresleného sci-fi aj ich stručné predstavenie - tak moju zvedavosť to neukojilo ;) a nostalgia odpustí kostrbaté polopatistické dialógy či naivnučký dej - PRÍBEH je základ! A z týchto by mal radosť aj Karel Čapek...

Je jasné, že dnešným deckám v dobe CGI animácií tieto retro prežitky asi už nebudú voňať ako nám - ale čo keď..? ;) keď mňa tieto kresby doviedli k scifi a fantastike a nikdy som nepotreboval tie od Marvelu: a tak všetci takto budú odteraz robiť! Lebo bohuotcuprisahám dám všetky tie americké braky podpáliť...hups, pardón, trochu som sa nechal uniesť do inej doby ;)

Odporúčam: malým školákom aj veľkým záškolákom, všetkým s fantáziou pre spomienku aj tým bez fantázie ako darček pre tých druhých ;) 97%

steppen-wolf
14.10.2015

Jsem třicátník, co v dětství četl ABC (80. a 90. léta). Hodnocení této kníhy je čirá vzpomínka na dětství. Nemohu jinak....

Rawen616
22.05.2015

Dobrodružné, zábavné a krásně naivní s výtečnou retro kresbou. Skvělá záležitost jak pro pamětníky tak i pro zájemce o historii komiksu u nás.