Galaxia

Galaxia https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223848/mid_galaxia-mJG-223848.jpg 4 42 11

Vzpoura mozků série

Dobrodružný příběh o hvězdoletu Galaxia vycházel jako komiks v 80. letech 20. století na zadní straně časopisu ABC s ilustracemi Františka Kobíka. Dva astronauti ztracení ve vesmíru proletí červí dírou a náhodou objeví jinou Zemi, která byla zničena neznámou katastrofou, ale kde stále existuje život. Setkají se s jejími obyvateli a čelí obřímu hmyzu. Obrovští sršni, pavouci a mravenci jsou důsledkem genetických pokusů, které se vymkly kontrole. I druhý díl románové trilogie Vzpoura mozků nás zavede do budoucnosti, která nemusí být zas tak vzdálená…... celý text

PastorMal13
13.07.2023 5 z 5

Skvělé rozšíření původního komiksu. Stále se však jedná o nostalgickou záležitost.

Adapa
11.02.2023 5 z 5

Tak na tomto jsem v 80. letech vyrůstal. Byla doba, kdy jsem to znal nazpaměť.

Dnes by to bylo dávno překonané, možná by to i zapadlo. Ale pro mě to má pořád své kouzlo. Rád jsem se vrátil do svého dětství, kdy jsem se poprvé dozvěděl, že existuje červí díra, kdy jsem nadšeně sledoval příběh Petra a Jana v daleké části vesmíru.

jan.para
10.09.2022 5 z 5

Láska mého dětství. Četl jsem to snad 100x

Ladislav73
29.05.2022 5 z 5

Přečteno resp. i posloucháno jako rozhlasová hra díky ČV 2022 Kniha od autora z mého dětství. (Kniha je podstatně lepší a podrobnější než rozhlasová hra)
Nelze zapomenout na legendární komiks a dychtivé čekání na nové ABC, kde vycházel.

Jelikož jde o druhý díl trilogie, na který navazuje závěrečný díl s názvem Odysseus (který jako komiks nevyšel a je tedy pro mě neznámý), určitě budu ve čtení pokračovat.

Tak jako první díl "Vzpora mozků" byl
inspirován obavou z přetechnizované společnosti, tak i tento díl je inspirován obavou tentokrát z následků výbuchu vědeckého komplexu a následné růstové mutace hmyzu.

tlllk
20.04.2021 2 z 5

Prišlo mi to infantilné aj pri zohľadnení všetkých okolností vzniku. Nedávno som videl na Netflixe Láska a Príšery, žeby sa inšpirovali týmto dielom ....

Rilian
08.05.2020 3 z 5

Komiks je klasika, dnes krásná pro svoji nostalgickou atmosféru a dobrodružný příběh. V knize se samozřejmě projeví nedokonalost celého děje. Tři hvězdičky dávám tedy za nostalgii a klasické zpracování v ABC. Samozřejmě pro dospělého je četba už něco jiného, ale proto je nutné se oprostit od logiky a vychutnat si návrat do dětských let. Taková díla se opravdu těžko hodnotí. Čtenář si musí ujasnit, jestli hodnotí kvalitu díla, nadčasovost, nostalgickou hodnotu nebo význam díla pro svoji a budoucí dobu. V tomto případě se přikláním určitě k nostalgii a významu Galaxie pro český komiks.

tanuki
22.03.2018 4 z 5

Příběh sám o sobě je trochu děravý a z dnešního pohledu by mne asi tolik neoslovil. Ale když je Vám deset let a žijete ve stínu srpu a kladiva, kde nejsou k dostání ani obyčejné banány, a najednou máte možnost cestovat vesmírem, pobíjet obří pavouky a zachraňovat zelenovlasé krásky v nesnázích, tak to dobrodružství berete úplně jinak a už Vám ho nikdo nevezme ani po letech.

Kefidlo
01.01.2016 3 z 5

cca +10% oproti komixu

Ikkju
20.10.2015

Meteorit který trefí vypínač jediné žijící stáze, krásně šroubované výrazy jako stabilizační pěna, anihalátory aktivovány (hodně dlouho mi leželo v hlavě, co to je ten aktivován, wiki tenkrát ještě nebyla) a to vše trpělivě vyčekané a čtené na zadních stránkách ABC.

Ladys
12.12.2014 4 z 5

Chtěl jsem dát tři, ale nakonec dávám čtyři hvězdy.
Bohužel mi není deset let a to, co v prvním díle fungovalo, tady nebylo. . Alespoň pro dávno odrostlého čtenáře. Příběh je totiž vyprávěn tak nějak ploše. Nevyčnívá žádná postava, ani žádný dějový zvrat. Za to ty tři hvězdy.
Ale napětí nechybí a ve výsledku dobrý příběh Vás vtáhne. A za to právě ty čtyři hvězdy.
Pro věčné děti a jejich děti jasná volba!
Občas při čtení jukněte, jestli Vám něco nelétá za hlavou :-)
A samozřejmě se těším na pokračování. 31.8. 2015 má být na pultech :-)

martinstefko
20.11.2014 2 z 5

Václav Šorel rozhodně není špatný autor, ale jednoznačně je mnohem lepším komiksovým scénáristou než prozaikem. Alespoň pokud bych měl soudit na základě této knihy. Kniha se nečte příliš dobře, nedokáže strhnout. Velkou výhodou nejsou ani vložené kresby Františka Kobíka, které někdy nejsou ani vhodně volené a nejsou dokreslením děje. Tohle samozřejmě nepadá na vrub autora, ale toho, kdo dával knihu dohromady. Je to škoda, ale tak dnes je trend retra, tak se vracíme ke starším věcem. Výraznějším počinem však rozhodně bylo opětovné vydání Šorelových komiksů, které jsou i po letech skvělé. "Galaxia" v románovém provedení nemá čím oslnit. Bohužel.

Václav Šorel
česká, 1937 - 2020