Vějíř a meč. Kapitoly z dějin japonské kultury

Kniha podává čtivě psaný výklad o vývoji japonské vzdělanosti a umění od prehistorické doby až do druhé poloviny 19. století.

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/58155/vejir-a-mec-kapitoly-z-dejin-japons-9CQ-58155.jpg 4.639
Literatura naučná
Vydáno, Panorama

Kniha Vějíř a meč. Kapitoly z dějin japonské kultury

siaga_shotgun

Pěkná. Doporučuji!

jakub2199

Poklad z české kotliny. Takto kvalitně a především čtivě napsaných faktografických knih by mělo být rozhodně více. Autorky si vzaly za cíl nelehký úkol - přiblížit kulturní tradici Japonska o historických počátků státu (cca 6. století) až po reformu meidži (1867). Vzhledem k neuvěřitelnému rozsahu materiálu pro zpracování je kniha nutně pouze výběrem a seznámením s probíranou látkou. Přesto kontextem a rozsahem rozhodně uspěli. Co je na knize nejlepší je její didaktická kvalita. Text je čitelný a především srozumitelný. Snad jedinou výtku, kterou bych pronesl je pro mě nepochopitelné opomenutí literatury samurajské - především taková legenda jako je Mijamoto Musaši není zmíněna vůbec a Cunetomo Jamamoto je zmíněn jen jako vedlejší zmínka v jedné větě. Ale knihu mohu rozhodně doporučit. Pro zájemce o více historie mohu doporučit knihu Dějiny Japonska od Zdeňky Vasilijevové.

NemamRadaKnihy

Myslím, že tahle kniha nepotřebuje ani komentář. Je vynikající.

anarkia
21.05.2018

Naprosto úžasná kniha !

f.enjoy69
06.04.2016

Ačkoliv je název knihy svým způsobem tajemný a "nicneříkající", jedná se o přehled všeho možného z Japonska a jeho kultury. Prosvištíte si dějiny, literaturu, myšlení, umění a další zákoutí všeho, co tvoří život každého Japonce.

Ohromnou výhodou knihy je její čtivost a množství informací, vskutku úžasná věc! :-))