Vejce a já

Vejce a já
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31529/bmid_vejce-a-ja-mV1-31529.jpg 4 2872 2872

Humorné vyprávění Betty MacDonald, ve kterém líčí své zážitky na slepičí farmě, kterou spolu s manželem Bobem založili a zvelebili v zapadlém koutě amerického venkova.

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Odeon

The Egg and I , 1945

tamdr
17.02.2021 4 z 5

humorně laděná kniha,odpočinkové čtení

Leona333
14.02.2021 5 z 5

Tato kniha od Betty MacDonaldové, je prodchnuta porozuměním pro lidské slabosti, které dodávají jejímu humornému způsobu vyprávění a ironickému pohledu, zvláštní důvěrnou atmosféru, kterou si mojí pozornost rozhodně získala...
Kniha je obsahem rozdělena do několika částí, které díky trefným kapitolám dost často vyčarují úsměv ve tváři.

Radkas87
14.02.2021 3 z 5

Moc me to nenadchlo, stale jsem cekala kdy se zacne neco dit a najednou jsem byla na posledni strane. Jako oddechovka asi dobre, ale prislo mi to proste jako nejake tlachani zname...

LadyToTy
09.02.2021 3 z 5

I když je to kniha z dřívějších let. Jsou pasáže, ve kterých jsem se s hlavni hrdinkou hodně ztotoznila. Kniha se četla velmi dobře.

GeRaltzRiVie01
07.02.2021 5 z 5

Tak především to musela být hodně fajn ženská. Taková ta osoba, která najde na všem špatném něco dobrého. Příkladem mohou být buranští sousedé s dobrým srdcem.

Ticiana
05.02.2021 4 z 5

Kniha je o životě na farmě a v horách. Nedokážu si představit, jak to ženy v ty době mohli vse stíhat. A kolik se toho změnilo za par desetiletí. Člověk se začne ptát, která doba byla lepsi...

lailaj
31.01.2021 2 z 5

Z téhle knihy jsem dost v rozpacích. Na začátku jsem měla pocit, že se spisovatelka ženě k nějakému pěknému příběhu a tak jen shrne úvod , ale na to to bylo moc dlouhé. Jen jsem v knížce nenašla odlehčení, prostě nudné vyprávění o životě na farmě

Ylka
28.01.2021

Tuto knihu nás "nutili" číst už na základní škole a já tenkrát nemohla vůbec pochopit proč. Teď po letech se do této knihy začítám a chápu, že Vejce a já je kniha, jejiž nadhled, moudrost a vtip člověk pochopí po určitých životních zkušenostech, potom si ji zamiluje a hltá každé slovíčko a kapitolu. Miluju autoričin styl psaní, Betty se čte jedním dechem a máte pocit, jako byste s autorkou sami příběh prožívali. Stejně je ale mnohem lepší, než knihu zhltnout na jeden zátah, číst si ji hezky postupně, třeba při odpoledním odpočinku s kávou a nasávat tu atmosféru divokých amerických hor. Co je na celé knížce nejhezčí? Že nezáleží kolik let od jejího napsání uplynulo, stejně máte pocit, že některé kapitoly jsou jakoby z vašeho života. :)

sara5144
24.01.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha pro ženy, které se dostanou do potíží. Betty je jako milá kamarádka se kterou se dobře povídá. Kniha je jako babinec naplněný psychologickým rozebráním a veselým pohledem všech trablů žen od dětství až po manželství, nemoci a nepřízně osudu, bídu, osamělost, necitlivého partnera, mnoho dětí a snahu sama uživit celou rodinu a nezbláznit se z toho...s tím vším mi Betty pomohla, na pohovorech žádostí o práci jsem se řídila jejími radami, že umíte cokoliv a poté se dostávala do podobných trapasů a smála se v duchu...nic se neděje...všechno se dá napravit...nevyšlo to teď a tady, nevadí příště...mám ji prostě ráda a knihu předříkávám dcerám i vnučkách a pokaždé pláčeme smíchem...

Red_Fox
24.01.2021 4 z 5

Přestože s hlavní hrdinkou vstáváte se slepicemi, pak do úmoru pečujete o celé hospodářství a ráno se hádáte se Sporákem, jde o pohodovou oddechovku. Kohoutková voda a elektřina jsou pro mnohé z nás samozřejmostí a já za to v teple domova nekonečně děkuju. :D Jde vidět, že si musela Betty tím vším projít na vlastní kůži. Díky tomu je kniha autentická a dobře se čte.

Nicole_picole
22.01.2021 5 z 5

Naprosto vynikající. Popis obyčejných činností, které si mi už ani neumíme představit. Že na praní je třeba přinést vodu ze studny, ohřát ji na kamnech, pod které musíte nasekat dříví a pak prát ručně v neckách. Skvělé!!

VeruMalfoy
21.01.2021 3 z 5

Děj krásně plynul. Život na farmě byl nádherně, humorně popsán z pohledu ženy, manželky hospodáře, zaměřujícího se na chov slepic. Ze začátku mě knížka místy nudila, ale pak se to zlomilo a začala mě bavit.

nai.ivka
18.01.2021 5 z 5

Četla jsem několikrát. Sáhnu po ní, když se chci potěšit pěknou češtinou a odpočinout si a přečíst něco vtipného. Na vesnici jsem také náplava a dokonce máme takového neuvěřitelně vyčůraného souseda jako Betty.

Aligator805
15.01.2021 4 z 5

Milé, pohodové čtení.

Karimah
14.01.2021 3 z 5

Nudné čtení

osman111
13.01.2021 3 z 5

Nenáročná oddychovka. Místy zábavná, ale často taky ne. Nemám pocit, že by mě to nějak obohatilo a další autorčiny knížky už vyhledávat nebudu. Zaujalo mě však budování farmy a barvitý popis venkovských strastí.

Kacatko86
10.01.2021 4 z 5

Hezká, úsměvná a milá kniha

Luvy
05.01.2021 5 z 5

Vtipne, dojemne, roztomile a hlavne - psane s nadhledem. Obdivuju autorku a jeji schopnost, nedelat si s nicim hlavu, stejne jako hlavni postavu v knize.

Lily101
22.12.2020 4 z 5

Máte pocit, že máte těžkou práci? Že vést k tomu ještě domácnost je šílené? Nebo proč se ženy věnovaly dřív “jen” domácnosti? Pak je pro Vás tato kniha ta pravá!

Místy byla kniha hodně vleklá až těžkopádná (tak cca prvních 100 stran souvisle, pak už jen občas), ale byla podnětná. A bylo zajímavé moci nahlédnout, jak obdobně jako dnes (myslím, co tak vím od známých a přátel-neb jsem ještě bezdětná), se lišily názory na výchovu.

Kate72
14.12.2020 3 z 5

Docela jsem se musela přemlouvat, abych knížku vůbec dočetla a vtipné mi to nepřišlo ani trochu. Prostě a jednoduše tohle čtení mi nesedlo.