Vegetace České republiky 2 - Ruderální, plevelová, skalní a suťová vegetace

Vegetace České republiky 2 - Ruderální, plevelová, skalní a suťová vegetace https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34063/vegetace-ceske-republiky-ruderalni-plevelova-skalni-a-sutova-vegetace-34063.jpg 5 1 0

Plánovaná čtyřdílná monografie Vegetace České republiky systematicky shrnuje znalosti o typech přirozených i člověkem ovlivněných rostlinných společenstev vyskytujících se na našem území. Popisuje jejich floristickou skladbu, ekologii, dynamiku, rozšíření a hospodářský význam ve strukturovaném textu, který je bohatě doplněn barevnými fotografiemi porostů, mapami rozšíření, grafy a srovnávacími tabulkami druhového složení. Současně navrhuje kriticky revidovanou klasifikaci rostlinných společenstev, která vznikla na základě analýzy několik desítek tisíc fytocenologických snímků obsažených v České národní fytocenologické databázi. První díl monografie vyšel v roce 2007 a byl věnován travinné a keříčkové vegetaci. Druhý díl bude věnován převážně vegetaci člověkem vytvořených a silně ovlivněných stanovišť, jako jsou polní kultury, intravilány měst a vesnic nebo okolí komunikací. Současně tento díl přinese charakteristiku vegetace skal, zdí a sutí. Kniha je základní referenční příručkou pro přírodovědce, ochránce přírody, zemědělce, učitele, studenty i všechny ostatní zájemce o biodiverzitu České republiky.... celý text

příroda rostliny, flóra

Milan Chytrý
česká, 1967
2001  100%Katalog biotopů České republiky
2007  100%Vegetace České republiky - Travinná a keříčková vegetace
2011  100%Vegetace České republiky 3. - Vodní a mokřadní vegetace
2009  100%Vegetace České republiky 2 - Ruderální, plevelová, skalní a suťová vegetace
2014  0%Vegetace České republiky 4.

Kniha Vegetace České republiky 2 - Ruderální, plevelová, skalní a suťová vegetace je v