Ve vesnici

Ve vesnici https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51588/ve-vesnici-51588.jpg 5 7 3

Výbor z próz významné americké básnířky 20. století. Pro její povídky a vzpomínkové texty, podobně jako pro její poezii, jsou typické přesné popisy krajin a zvířat, smysl pro detail a jemný humor, s nímž pozoruje okolní svět, humor, který se ovšem často pojí s podtónem úzkosti a smutku.

Pablo70
20.12.2023 4 z 5

Jestliže jste si vychutnali její Umění ztrácet, můžete pokračovat prózami Ve vesnici. Zamýšlel jsem se nad tím, zda bych uměl někoho popsat tak, jak ona vystihla svou spolupracovnici v povídce Škola tvůrčího psaní USA.
Úsilí náklonnosti: vzpomínky na Marianne Moorovou mě vedly k tomu, abych si našel další údaje o této zajímavé poetce z New Yorku. Opět mistrný popis, podobně jako ve Vzpomínkách na strýčka Neddyho. A protože od MM ještě u nás nikdo nic nevydal, dovolil jsem si připsat u jejího jména dva kousky (diskuze - báseň Ticho + její citát o poezii).

petrarka72
09.12.2021 5 z 5

Vynikající - díky, Škuchu! Takhle nějak voní dětství... Top 3: Farmářovy děti; Ve vesnici; Vzpomínky na strýčka Neddyho.

Škuch
06.12.2021 5 z 5

Vynikající povídky! Opravdový požitek ze čtení...

americká literatura výbor z díla

Elizabeth Bishop
americká, 1911 - 1979