Ve světě Rýbrcoula a hastrmanů / In der Welt von Rübezahl und den Wassermännern

Ve světě Rýbrcoula a hastrmanů / In der Welt von Rübezahl und den Wassermännern https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491314/bmid_ve-svete-rybrcoula-a-hastrmanu-in-d-K7Y-491314.jpg 3 2 1

Varan.Nilsky
25.03.2023 4 z 5

Ano, kniha mohla být zpracována o něco lépe. Ano, vím že je určená pro děti, ale nějaký historický kontext na úvod nebo na závěr, pro dospělého (a vlastně i zvídavého dětského) čtenáře by neuškodil. Také překlad do němčiny byl místy nepovedený (ve většina případů bylo přídavné jméno český nesprávně přeloženo jako "tschechisch", správně by mělo být "böhmisch". Na druhou stranu, knížku lze získat zadarmo, stačí o ni požádat vydavatele, a také obecně cením jakoukoliv snahu o "obrození" této kulturní složky naší země, které jsme se po 2. sv. válce násilně zbavili. Koho tato tématika zajímá, doporučuji podobnou knihu Babička vypravuje / Großmutter erzählt z Orlických hor.

dvojjazyčná vydání

2019  65%Balkán, bejby!
2021  60%Ve světě Rýbrcoula a hastrmanů / In der Welt von Rübezahl und den Wassermännern

Kniha Ve světě Rýbrcoula a hastrmanů / In der Welt von Rübezahl und den Wassermännern je v