Ve stínu

Ve stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473480/bmid_ve-stinu-gzY-473480.jpg 4 100 30

Dvě sestry. Jedna krásná, chytrá a úspěšná, druhá její protiklad. Alespoň Lidmila si to o sobě myslí. Celý život všem ustupovala, snažila se být dokonalou dcerou, matkou i manželkou, a přesto je ve svých třiceti nespokojená téměř se vším: se svým vzhledem, se zaměstnáním, s bydlením, dokonce ani manželství s Petrem ji nenaplňuje. Je přesvědčená, že šťastná by byla jen tehdy, pokud by žila život své půvabněj ší a úspěšnější sestry Lenky. Hnána pomýlenou touhou po spravedlnosti, vydává se Lidmila na cestu za představou o vlastním štěstí, na níž postupně ztrácí víc, než získá. Zrada však nejde vzít zpět a Lidmila si příliš pozdě uvědomuje, že to, po čem celou dobu toužila, je mnohem blíž, než si myslela. Dostane ještě druhou šanci?... celý text

Andy79
09.09.2021 5 z 5

Chtěla jsem dát 4 hvězdičky, ale jak už tu napsala mi-nu-lo, za ten konec dávám o hvězdičku víc.

mi-nul-o
02.09.2021 5 z 5

Za ten konec.. bych dala klidně deset hvězdiček..

zuzik03
15.08.2021 5 z 5

Mimořádná kniha, velice čtivá, nemohla jsem se odtrhnout. Běžní lidé, které máme všichni kolem sebe a možná jsme i jedni z nich, rozehrávají pribeh, který je uveritelny, občas předvídatelný a pak se zase zamotává. Střídavě jsem měla pocit, ze by si nekteri zasloužili par facek, aby se probrali, ale když si vezmu, jaká traumata si mnozí nesou z detstvi, tak se vlastně tem situacím v knize ani tak nedivím. Pribeh vás přiměje premyslet nad sebou samým, nad svou minulosti, pohnutkami a chováním. Kniha jednoznačně stojí za přečtení.

PavkaM
14.08.2021 5 z 5

Přečteno skoro na jeden zátah a musím říct, že to rozhodně stálo za to.

Acinore
12.08.2021 4 z 5

Bylo to jako z dob románů Lenky Lanczove, ale jen z dospěláckého prostředí.. Hrozně povědomé, jako bych už.. někdy.. Pocit dejavu :) samotné je mi čerstvých 30, mám manžela, děti a život opravdu není tak růžový, jak by si člověk přál, ale zároveň ani tak hrozný, jak by přece jen mohl ještě být.. Příjemné oddychové čtení :)

tittanie
01.08.2021

Ze začátku jsem si říkala, že to bude obyčejná knížka, kterou přečtu a rychle na ni zapomenu. Po chvíli čtení jsem musela svou domněnku musela přehodnotit. Dokonce jsem musela chvilkama přestat číst, abych to všechno vydýchala.
Člověka to nutí přemýšlet nad vším okolo sebe.

lissa2017
26.07.2021 5 z 5

Tak mám přečteno a co dodat..... Kvalitní, inteligentní, vtipná kniha s hlubším tématem, která mne přiměla k zamyšlení nad vztahy a vším kolem mně, prostě nad životem. Ne každá kniha to umí. Kniha Ve stínu je super a jako vášnivá čtenářka mohu říci, že ji řadím mezi bestsellery.

alnahu
16.07.2021 4 z 5

Příběh dvou sester, které byly sice věkem od sebe něco málo přes rok ,ale každá byla naprosto jiná. Trápení té starší začalo již v dětství ,kdy rodiče dávali mladší dceři přednost před tou druhou a ta musela stále ustupovat-samozřejmě tím vznikla mezi nimi obrovská rivalita- což pokračovalo i v dospělosti .Kniha plná mouder z které bychom se měli i trochu poučit a vážit si toho co máme. Kniha je psána poutavě ,takže se nemůžete od ní odtrhnout ,ale je v podstatě velmi smutná.

Dela111
16.07.2021 4 z 5

"Zoufalý lidi dělaj zoufalý věci."
Tento citát asi nejlépe vystihuje celou knihu. Začíná to sourozeneckou rivalitou, pokračuje upřednostňováním jednoho dítěte před druhým a končí činem nešťastného člověka.

Námětem jsou zde samé léty prověřené pravdy - pomstou někomu ublížíme nejvíc sami sobě, křivdy z dětství si lidé nesou do dospělosti, jak málo si vážíme toho co máme, dokud o to nepřijdeme a další.
Všechno jsou to samá silná témata, ale zpracování a snad i to, že je zde těch životních mouder celkem dost, na mě působilo bohužel až klišoidně.
Zároveň ale musím přiznat, že mimo hodně předvídatelný závěr, mě to bavilo, je to poutavě napsané a přečetla jsem to téměř na jeden zátah.
Když to sečtu, je to u mě za 4*, ale trochu slabší.

Majdoslava
16.07.2021 5 z 5

Velice silná kniha, kterou ani pár dní po přečtení nemůžu dostat z hlavy.