Včelí jezero

Tři psychologické novely situované do německého maloměsta 19.století. První dvě líčí teskný příběh nenaplněné první lásky, třetí je rozmarným vylíčením šťastné lásky a zároveň seznámením s životem potulných komediantů – loutkařů. Krásný jazyk novel spolu s líbeznými ilustracemi.
Prémie 15. ročníku edice Máj.

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42364/big_vceli-jezero-saB-42364.jpg 3.520
Literatura světová, Novely

Vydáno: , Mladá fronta

Immensee, 1849

Kniha Včelí jezero

haki34

Knihobudková...největší problém bych viděla v tom, že v prostřední novele byla chyba tisku - chyběly stránky 64-až tuším 82....místo toho tam byla pasáž stran 83 až 9něco vložena 2x..takže mi utekl kus příběhu "Na univerzitě"...
Nejvíc komplexní, propracovaný a dotažený se mi zdal příběh poslední - "Paulík komediant"...všechny 3 ale byly kouzelné, romantické, snové...i ta nenaplněná láska ve Včelím jezeře, i tragedie Lorky v "Na univerzitě", i šťastný Paulíkův příběh....první 2 novely mi přišly ale takové odbyté...něco tomu chybělo...příběhy měly mnohem větší potenciál, klidně mohly být novelky ještě delší ;)
Každopádně dobré počtení, líbilo se moc, zvažuji sehnat si výtisk s normálním sledem stran ;))

JankoStirbey
14.12.2020

Tak Immensee, dalo si mi zabrať, resp. Nonosbawsut mi dal zabrať. Za dielom som nehľadal nič hlbšie, no Váš komentár ma podnietil k hľadaniu, asi som nenašiel to na čo ste narážali, no pozerám sa teraz na to trochu inak.

kalache
30.05.2020

...trocha klidu v dnešní uchvátané době...

Nonosbawsut
21.02.2017

Jestli jste to četli jako texty o lásce, pak jste to (přinejmenším v případě samotného Včelího jezera určitě) špatně pochopili. Tohle se jako romantika jenom tváří.

Vera Silent
06.11.2011

Ceska verze obsahuje tri kratke novely: Vceli jezero, Na Univerzite a Paulik komediant. Vsechny hovori o skutecne lasce, Vceli jezero pritom asi nejsilneji, ktera u Storma nekonci happy-endem, jak nas navykly hollywoodske filmy. Horka prichut lasky dela pribehy realistictejsi a ty jsou beztak vypraveny kouzelnym zpusobem se smyslem pro detail v tu pravou chvili.