Vážka

Vážka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225312/mid_vazka-eb4-225312.jpg 4 744 744

Lyse-Rose alebo Emilie? Kto je vlastne trojmesačné bábätko, ktoré sa ako jediné zachránilo pri havárii lietadla? Komu Vážka, ako dievčatko nazvali novinári, patrí, o to sa sporia dve rodiny, jedna bohatá, druhá chudobná. Zdá sa, že súkromný detektív po osemnástich rokoch pátrania našiel k tejto záhade kľúč. Jeho telo však našli s prestrelenou hruďou a na nepoznanie spálenou tvárou. No zostal po ňom denník s podrobným opisom pátrania. Príbeh čitateľa vtiahne do deja, ktorý sa odvíja od Vrchu hrôzy v pohorí Jura a napínavo pokračuje cez prestížnu parížsku štvrť Butte-aux-Cailles až po robotnícky Dieppe. Šokujúce rozuzlenie je dielom náhody alebo niekto už od začiatku príbehu manipuluje so všetkými účastníkmi tejto drámy?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

Un avion sans elle , 2012

goldiex
20.06.2016 5 z 5

To, co teď napíšu, bude vlastně takovým malým spoilerem.
Vy, kteří jste Vážku už četli a máte alespoň základní znalosti francouzštiny, mi určitě dáte za pravdu, že se autor v originálním názvu dopustil určitého přešlapu. Proto děkuji překladatelce za český název této výborné a napínavé knihy.

gretl74
19.06.2016 4 z 5

Velmi rozvláčný začátek, solidně napínavý střed a slušné očekávané finále. Mezi všemi těmi mordy v knihách i v seriálech příjemná změna.

KydlochMoris
12.06.2016 5 z 5

Tak tahle kniha mě bavila od začátku až do konce. Nic přehnaného, dobrý děj a slušný závěr.

Šánka
11.06.2016 5 z 5

Já budu jen chválit, kniha mě chytla od první stránky a vzala si veškerý můj volný čas.
Letecké neštěstí a pátrání po totožnosti miminka, jež jediné přežilo. Příběh je velmi napínavý, a i když těch řešení se nenabízí mnoho, autor svým stylem vyprávění mě několikrát donutil změnit pohled na možné rozpletení celé záhady.
Určitě doporučuji všem, kdo mají rádi dramatické a zapamatovatelné příběhy bez drastických popisů.

kneslova
07.06.2016 3 z 5

Zaujal mě námět knihy, ale řeknu vám, to zpracování mě celkem zklamalo, nuda, šedý průměr...

Izu
28.05.2016 3 z 5

Takova krapet uzvanena variace vymeny. Neco podobneho uz davali v Esmeralde v roce 97.

limetka2008
25.05.2016 4 z 5

Jo, dobrý. Konečně zase detektivní příběh, kde není nesmyslně mnoho mrtvých, vražděných narušeným seriovým vrahem neobyčejně krutě ve stylu severských detektivek. Jednu hvězdu ubírám za to, že děj byl hlavně v první části poněkud rozvláčný, svižnost by románu určitě prospěla. Nakonec mne bavila i ta šílená, která mi zpočátku připadala poněkud nevěrohodná.

Illaa
24.05.2016 2 z 5

Kniha mě moc nechytla. Nápad zápletky bych ohodnotila jako skvělý, proto jsem si knihu i vybrala. Provedení a čtivost u mě už pokulhávaly. Strhující byl až závěr, to jsem se neodtrhla.

simurdicka
24.05.2016 3 z 5

kniha se četla dobře, závěr byl nepředvídatelný. Kniha se mi ale zdála moc zdlouhavá.

fruitbueno
13.05.2016 3 z 5

Průměrná detektivka, ve které jsem postrádala hlubší psychologii postav a motivaci.

PetraBery
10.05.2016 4 z 5

Moc pěkné počtení... Je pravda, že v poslední čtvrtině se dalo rozuzlení odhadnout, ale i přesto stála kniha určitě za přečtení. Čtení ubíhá rychle, hlavou mi běžely snad všechny možné varianty, kdo zachráněné dítě asi je... Určitě ráda doporučím, rozhodně čtivé dílo.

radus
09.05.2016 4 z 5

Pěkná, zajímavá knížka se spádným dějem. Konec se dal trošku předvídat, ale i tak mě knížka bavila od začátku do konce.

katy238
07.05.2016 5 z 5

Fantastická kniha. Chytne vás a nepustí. Úžasný zážitek.

bookcase
07.05.2016 5 z 5

Za mě jednoznačně jedno z knižních překvápek tohoto roku. Líbila se mi zápletka i rozuzlení, které jsem odhadla tak napůl.

levánoha
04.05.2016 5 z 5

Po dlouhé době pekná oddechová knížka se zajímavým dějem. Také jsem ji jako ostatní tady přečetla jendím dechem, děj má rychlý spád a nutí vás tak číst dál a dál. Určitě doporučuji přečíst.

mariva
29.04.2016 5 z 5

Před léty jsem viděla film se stejným názvem, myslela jsem, že kniha bude stejná - i tam šlo o hledání malého dítěte (Vážky) po havárii letadla. Víc ale kniha s filmem společného nemá. Byla jsem příjemně překvapená, kniha se výborně četla a neustále mě udržovala v napětí, kým je dívka, která tragédii přežila. V závěru už jsem nedokázala knihu odložit a rozřešení celé záhady bylo překvapivé. Určitě si zaslouží plný počet hvězdiček.

milunka21
26.04.2016 5 z 5

Skvělá,perfektní,napínavá od začátku do konce.To čí je by mě nikdy nenapadlo :-D

libuse9035
16.04.2016

Pro mě super knížka, četla jsem jedním dechem, moc se mě líbila..

Danago
14.04.2016 5 z 5

Knížka je naprosto skvělá, už dlouho sem neměla štěstí na tak dobrou knížku.Neodtrhla sem se od ní dokud sem ji nedočetla do konce.

marketa8548
12.04.2016 5 z 5

Nádherná kniha, od které se člověk nemůže odtrhnout, až do poslední chvíle drží linii i napětí.