Vážka

Vážka
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225312/mid_vazka-eb4-225312.jpg 4 745 745

Lyse-Rose alebo Emilie? Kto je vlastne trojmesačné bábätko, ktoré sa ako jediné zachránilo pri havárii lietadla? Komu Vážka, ako dievčatko nazvali novinári, patrí, o to sa sporia dve rodiny, jedna bohatá, druhá chudobná. Zdá sa, že súkromný detektív po osemnástich rokoch pátrania našiel k tejto záhade kľúč. Jeho telo však našli s prestrelenou hruďou a na nepoznanie spálenou tvárou. No zostal po ňom denník s podrobným opisom pátrania. Príbeh čitateľa vtiahne do deja, ktorý sa odvíja od Vrchu hrôzy v pohorí Jura a napínavo pokračuje cez prestížnu parížsku štvrť Butte-aux-Cailles až po robotnícky Dieppe. Šokujúce rozuzlenie je dielom náhody alebo niekto už od začiatku príbehu manipuluje so všetkými účastníkmi tejto drámy?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

Un avion sans elle , 2012

Anna 13
17.12.2016 5 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších knih v mém životě...
Pozor: obsahuje vysoké napětí, závratnou gradaci a nespočet nečekaných, ale o to děsivějších zvratů...

Perfetně vykreslená nitra hrdinů, které si oblíbíte i přes jejich špatnosti. A kvalita psaní je špičková...

Co víc dodat? Snad jen to, ať po knize co nejrychleji sáhnete a necháte se unést...

eva.haf
16.12.2016 3 z 5

Snad ještě nikdy mě žádná kniha tak nerozčilovala jako tato. Snad 50 stránek trvalo než jsem dostala odpověď na otázku Proč jednoduše neudělali test DNA? Odpověď mě neuspokojila. Podle autora se v té době testy ještě nedělali, ale tak docela pravda to není. Potom to skákání do různých časů, datum na začátku kapitoly mi nic neříkal, takže těžká orientace, kde se právě nacházíme. Každou chvíli skončila nějaká kapitola v tom nejnapínavějším a než jsme se opět dostali k pokračování už jsem si nepamatovala o co šlo. Kdyby mi kniha nebyla doporučena, asi bych ji odložila už po několika stránkách.

jllv
30.11.2016 3 z 5

Příběh byl zajímavý, ale nesedl mi styl psaní. Jelikož jsem chtěla vědět jak to bylo, tak jsem se nutila knihu přečíst. Ale sedly mi krátké kapitoly (kolem 5 stránek).

Karelvovsik
21.11.2016 4 z 5

Kniha mě bavila i přesto, že děj byl místy rozvláčný, i přes dlouho dopředu tušený závěr.

iveta3689
15.11.2016 5 z 5

Tato kniha mě bavila jako už dlouho žádná. Autor napínal, vždy s koncem kapitoly vyprávěl příběh z jiné stránky. Přestože jsem rozuzlení tušila dlouho+ neubíralo to na zajímavosti.

Etvel
12.11.2016 3 z 5

Velká škoda. Úvod knihy zaujme, čtenář začne být zvědavý. Jenže vlastně není na co. Poslední dobou jsou všechny detektivky strašně překombinované. Jako kdyby autoři neuměli včas skončit. A zničehonic vymyslet úplně novou postavu!!??...no prostě učiněné amaterství.

Arsi007
09.11.2016 5 z 5

Pokud vás stejně jako mě před čtením odrazuje prostá zápletka o výměně dvou dětí, u které vás z fleku napadne zhruba pět různých možností konce tak věřte, že jste se ani s jedním netrefili :D

Kniha ve všech směrech předčila mé očekávání. A to jak v nepředvídatelnosti děje tak v celém příběhu samotném. Vždy, když už si myslíte, že víte, jak to dopadne tak autor přidá další díl skládačky nebo novou zápletku, která vám zpřetrhá veškeré vaše domněnky o tom, jak to celé skončí. Navíc i přesto, že je zde pár negativních postav tak ani jedna vám nebude lhostejná nebo naopak až moc nesympatická.

Osobně knihu doporučuji každému, kdo má rád tajemné příběhy plné záhad a nečekaných rozuzlení a svižné čtení bez zbytečných popisů. Za mě 4 a půl *.

limitkaa
08.11.2016 5 z 5

Skvělá detektivka. Příběh mě moc bavil, ale je potřeba se do něj trochu začíst. Určitě si s chutí přečtu něco dalšího od tohoto autora.

Iva52
07.11.2016 1 z 5

Nic moc.

Adiee19
06.11.2016 3 z 5

Podla recenzii na tuto knizku som od toho ocakavala viac..kniha ma miestami nudila,pribeh bol prekombinovany a mala som fakt problem sa zacitat. Mozno to bolo aj mojou vinou kedze som si hned na zaciatku knihy pozrela nazov v originale a tym padom som vedela ako to dopadne. Ale ako oddychovka dobra :)

sporran
06.11.2016 4 z 5

Kniha mě zaujala už podle popisu. Ač to není můj šálek literatury, tak jsem si říkala, čtivé a zajímavé a přečetla jsem to za dva dny. Příběh hodný zfilmování. Určitě vás chytí a nebude vás nudit v žádné z jeho částí. Juknu i na další knihu Michela Bussiho.

jesterka.as
04.11.2016 4 z 5

Líbil se mi styl psaní a rozuzlení bylo super, napínavé od začátku do konce a konec jsem nečekala ani omylem. Pár nesrovnalostí nebo nedokonalostí tam bylo, ale knížka super :)

josska
30.10.2016 3 z 5

to teda bylo napínavý a ten konec překvapil

JitkaHambi
25.10.2016 4 z 5

Zajímavý příběh už od začátku, psaný zvláštním stylem.Celou dobu jsem byla napjatá, jak to dopadne a konec jsem tedy nečekala.Pecka knížka :-)Doporučuji

ilona6788
21.10.2016 5 z 5

Zajímavý příběh, napínavý. Děj mi nepřišel rozvláčný, naopak. Strhující závěr. Určitě doporučuji knihu přečíst.

lencin
20.10.2016 3 z 5

Zajímavé,ale místy neuvěřitelné a překombinované. Přesto dobře napsané. Doporučuju jako oddechové počtení.

mudr_teena
12.10.2016

Měla jsem stejný problém jako spoustu dalších lidí tady. Nemohla jsem se začíst. Mátly mě příběhy ostatních lidí. SPOILER! - A říkala jsem si jak Credule Grand-Duc je výborný detektiv a vlastně i chudák. Nechal se uvrtat do tohoto těžkého případu. Ale na konci mě pěkně naštval - SPOILER!
Po polovině příběhu jsem se začetla, ale už jen do některých příběhů. Deník Grand-Duca a příběh Marca mě bavil. Ovšem Mathilde de Carville mě neskutečně štvala. A konec? Skvělý..nemohla jsem se odtrhnout a šla spát až v jednu ráno. Musela jsem to dočíst.
Až po konci knihy jsem si přeložila francouzský název...a tady vážně musím pochválit naše překladatele, kteří si dali tu práci se změnou názvu. Francouzský název vlastně prozradí celou zápletku příběhu.
Jo a ještě skvělá obálka!!!!

Půca4
03.10.2016 5 z 5

Knížku jsem našla jen ze zvědavosti a rozhodně nelituji! Hltala jsem každou stránku, nikde jsem se nenudila a nic z toho mi nepřišlo zbytečné nebo přehnané. Takový vážně skvěle napsaný thriller !!! 5*

Merynkaw
03.10.2016 5 z 5

Při čtení první čtvrtiny knihy jsem si nadávala, že jsem si vybrala opět pěkně pitomou knihu. Nic méně po této čtvrtině jsem velmi nerada knihu odkládala, protože příběh začal být zajímavý a napínavý.

Janek
02.10.2016 5 z 5

Originální příběh a senzační styl. Prolínající se příběhy mnoha postav, které z různých důvodů touží poznat pravdu. Kniha nejen o tom, jak je důležité znát svou identitu.