Vášeň

Vášeň https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493443/bmid_vasen-BoO-493443.jpeg 3 341 341

Královská sága série

Clara Bishopová právě odpromovala na Oxfordu. Po zlých zkušenostech ze vztahu, který nedávno ukončila, nemá ani v nejmenším zájem vyhledávat nové známosti a raději se chce soustředit na své první skutečné zaměstnání. Na naléhání své nejlepší kamarádky a kolegyně ze studií Belle se ale účastní promočního večírku. Belle má v úmyslu seznámit Claru se svým starším bratrem, ale její iniciativa se nesetká s úspěchem. Ve snaze uniknout Belliným dohazovačským plánům se Clara vzdaluje davu a zatouží po tom, co je jí z podstaty bližší než společenský život – po samotě a soukromí. Osud však rozdal jiné karty. Stranou probíhající party se totiž ukrývá ještě někdo. Když ten neznámý přitažlivý a tajemný muž Claru nakonec za podivných okolností políbí, Clara ještě netuší, že těch pár letmých okamžiků, které nemůže dostat z hlavy, obrátí celý její život vzhůru nohama. Velmi brzy se totiž dozví, že ten povědomý cizinec nebyl nikdo jiný než princ Alexander z Cambridge, černá ovce královské rodiny a následník trůnu. Brzy se znovu setkají a roztočí se soukolí plné nebezpečí, nedorozumění, sexu a pochybností. Navíc jsou na každém kroku senzacechtiví paparazzi, kteří se neštítí ničeho. Clara i Alexander si nesou temná a tíživá tajemství z minulosti, a ta je mohou buď důvěrně sblížit, nebo naprosto rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Red

Command Me , 2014

Kristyna189
12.05.2022 3 z 5

Kniha byla fajn ale čekala jsem od ní víc..

ivetapl
25.04.2022 1 z 5

Ach jo... Jak já se na tuhle knihu těšila...
Vidím v tom 50 odstínů ( v bledě modrém doslova) v podání Williama a Kate.
2,5/5⭐
Námět si myslím je skvělý. Zpracování horší. Ale možná je to jen překladem. Nikdy v životě jsem tolikrát nečetla slovo Vagína. Slovní spojení: ,,roztáhl mi vagínu a jako by rozkvetla"... Co to ku*va je?!!!
Dalsi díl si přečtu jen ze dvou důvodů.
1. Další díly mají lepší hodnocení na #goodreads
2. Zajímá mě, jak to dopadne mezi nimi, ale pokud to bude stejné jak tohle, se sérií končím.

Sexu je tam fakt požehnaně. A to by mi nevadilo. Ale opravdu to kazí to časté opakování slov jako vagína, šuk*t atd...
Clara je solidně nerozhodná. Na jedné stránce ho nechce na další si vyčítá proč odešla. Alexandr... Úplně stejný jak Christian z odstínů. Nemůžeš mu sáhnout na břicho, chce aby Clara byla submisivní... Nechce se vázat, ale od prvního dne Claru nenechá být. No a Clara... Ta přijde jak pejsek na zapískani... Zkušenost s jedním chlapem, nikoho nehledá. Najendou bum, nadržená jak opička a nechce aby ji opustil. ‍️
Na to, že je Alexandr princ, tak žádné povinnosti. Královi s královnou nedělá problém se vyjadřovat slovy jako děvka, coura, šuk*ať... To mi moc nesedí.
Další osoba Pepper... Tu bych zfackovala hned.

Ryorka
16.04.2022 odpad!

Nevím jestli je to překladem, ale ten povrchně naivní náhled na život v celém "příběhu" mi představu o tom, že autorka má IQ vymleté inluecerentky poskytl téměř na jistotu. Námět by byl krásnou pohádkou, ale chování hlavních hrdinů jednoznačně všechno zmrvilo.

andulka1406
15.04.2022 2 z 5

Tohle opravdu ne.

mysanda20
13.04.2022 odpad!

Tohle je tragédie

LadyCotton
08.04.2022 1 z 5

Fiktivní příběh z Londýna...
Nevím jestli za to může český překlad, autorka či editor(ka) ale během četby mne velmi často rušily věty i odstavce, které vůbec nedávali smysl...
Ačkoliv příběh potenciál určitě měl, bohužel z toho vyšel chabý pokus o 50 odstínů šedi s princem alá primitivní bijec Vémola. Zcela upřímně nevím co bylo horší, jestli toto nebo zmiňovaných 50 odstínů šedi. Toto alespoň nebylo tak dlouhé.
Takže: pokud máte čas na 350 stránek popisujících jen sex (ale dost primitivním způsobem) a kňučení hlavní hrdinky o tom, že prince miluje ale on jí miloval nemůže... tak směle do toho. Za mě osobně: další díl netřeba....

Riley11
07.04.2022 odpad!

Moc jsem se těšila na tuto knihu. Ale takovou slátaninu jsem dlouho nečetla. Překlad opravdu hrozný, na číču jsem v téhle knize už opravdu alergická. Na to, že Alex je následníkem trůnu má velmi volný program, a Clara byla no nevím jak to pojmenovat, ale vůbec mi nesedla, chvílemi byla naivní a pak zase mrcha. Celkově mi dialogy nedávali smysl.
Na další díl čekat nebudu, za mě opravdu zklamaní.

kristy.books
29.03.2022

Na túto knihu som sa dosť tešila, no kým som sa k nej dostala, čítala som na ňu samé negatívne recenzie, takže sa mi nakoniec do nej ani nechcelo moc púšťať. Začala som ju čítať s malými očakávaniami. Musím sa priznať, že prvú polovicu knihy som nechápala, prečo ju ľudia tak negatívne hodnotili, veď podobných kníh už u nás vyšlo viacero a neboli tak kritizované. Nesadala som si z nej zrovna na zadok, ale zdala sa mi fajn. Vyzeralo to tak, že pôjdem proti prúdu. Potom prišla druhá polovica a ja som začala tieto recenzie chápať. To bola jedna sexuálna scéna za druhou (číča sem, číča tam), až som mala chuť ich začať preskakovať (potom by mi toho už veľa nezostalo). Táto časť knihy zmazala moje pozitívne hodnotenie zo začiatku.

Clara sa mi najskôr zdala celkom rozumná a dúfala som, že sa nedá princom tak ľahko opantať. Bohužiaľ, mýlila som sa. Ja moc nemusím takéto postavy, čo ako by nemajú vlastný názor a robia väčšinou len to, čo im prikáže niekto iný. V poslednej kapitole, po tom všetkom, ako sa k nej Alex zachoval, som už otvárala šampanské, že ho konečne pošle kade-ľahšie a konečne sa za seba postaví... a ona s ním znovu skočila do postele.

Alex je síce princ, ale nemala som pocit, že by mal nejaké povinnosti. Mala som z neho zmiešané pocity, veľa toho skrýval a nikdy som nevedela, čo od neho čakať. Síce navonok pôsobil dominantne, no keď išlo do tuhého, nedokázal sa svojej rodiny nejak viac zoprieť a presadiť si svoje (myslím hlavne na ich názor na jeho vzťah s Clarou). Kráľovská rodia bola veľmi „milá“, jeden člen horší než ten druhý (česť pár výnimkám).

Keď do ich „vzťahu“ prišli nejaké komplikácie, riešili ich sexom, málokedy sa otvorene porozprávali. Boli tu asi dve sexuálne scény, kedy Clara jasne dala najavo, že už nechce pokračovať a Alex napriek tomu pokračoval... síce Clara potom povedala, že sa jej to vlastne páčilo, no aj tak neviem, čo si o tom myslieť.

Koniec zostal otvorený, ale ešte nie som úplne rozhodnutá, či sa pustím aj do pokračovania.

Elize
16.03.2022 2 z 5

Tak tohle bylo celkem zklamání a já se bohužel musím přidat k negativním komentářům. Knížka byla čtivá a rozhodně měla potenciál a tam její klady končí. Hlavní hrdinka je nezajímavá a přestože se autorka snaží, aby působila inteligentně tím, že často používá v přímé řeči pojmy a cizí slova, tak je neskutečná naivka a její největší problém je, že nedokáže držet gaťky hore... hlavní hrdina Alexander je už o něco zajímavější, ale ani tady z toho autorka moc nevytěžila a jeho tajemství jsou předvídatelná a autorka nám je naservíruje zkrátka moc lacino. Často jsem měla pocit, že čtu nějakou o dvě třídy horší variantu 50 odstínů šedi, jelikož jsou zde opakované stereotypy (hrdina, co nesnese dotek, vyžaduje submisi apod.) Další nepovedená věc byly (alespoň za mě) sexuální scény. Nejsem rozhodně puritánka, ale sexuálních scén je v knize zkrátka příliš, hlavní hrdinové se například hádají, řeší i poměrně závažné problémy a o odstavec dál už ze sebe rvou oblečení a především se sexuální scény neustále opakovaly, nebylo v nich nic nového, jen opakující se výrazy (asi 10x během jedné stránky napsané slovo šukat), pocity hlavní hrdinky furt dokola a možná i chyba překladu, ale výrazy jako číča, pleskání apod. působily rušivě a absolutně zde chybí napětí, nebo že by to zkrátka mezi postavami zahořelo, to se říct nedá. Hlavní hrdinové zde zkrátka souloží na každé druhé stránce tak, až je to fyziologicky nemožné... A tím se asi dostávám k hlavnímu bodu a to tomu nejhoršímu, knížka naprosto postrádá uvěřitelnost a je celá hrozně naivní. Výhodou knih je to, že do nich můžete napsat cokoliv, ale musí vám to čtenář věřit a to zde naprosto selhalo. Nechápu proč se to jmenuje královská sága, takzvaný princ nepůsobí, že by měl jakékoliv povinnosti, chová se jen jako bohatý magor s jedním starým obtloustlým chlápkem, který mu dělá ochranku a jeho agenti MI5 nemají na práci nic lepšího než špehovat hlavní hrdinku, jako cože? a královská rodina, zde taky nehraje roli a když už se v knize objeví (asi 2x na pár stran), tak působí silně přitaženě za vlasy, určitě se britská královská rodina baví jen o tom jak kdo s kým šuká a kde je postavený ve společnosti... to bylo úplné fiasko... dávám dvě * za pěknou obálku a čtivost a doufám, že se autorce druhý díl povede líp.

romca4180
08.03.2022 2 z 5

Ani jsem knihu nedočetla.. Myslím, že další díly vyhledávat nebudu a tuto pošlu dál do světa ..

Ralemo
07.03.2022 5 z 5

Divím se, že tato kniha má tak nízké hodnocení. Za mě si zaslouží všechny hvězdičky. Měla vše co erotický román má mít. Sexy hlavního hrdinu, odvážnou hrdinku, spoustu a spoustu sexu, zápletku, drama, jen nemůžu říct, že skončila happy endem.

Každopádně kniha se četla velice hezky, nešlo se odtrhnout. Zajímavé prostředí královské rodiny. Hlavní postavy mi přirostly k srdíčku, moc se těším na další pokračování a doufám, že bude co nejdříve.

michaella03
03.03.2022 3 z 5

Kniha se mi na první pohled líbila, zaujala mě neobvyklá a hezká obálka. Anotace byla snad ještě o chlup lepší, má očekávání se tedy zvyšovala.
Pak přišla rána v podobě procent, která knížka v době mého čtení měla - snad 54 % ? Hodně mě to zarazilo a očekávání klesla.
Ale když to shrnu, bylo to docela příjemné počtení. Ovšem, jsou tu již zmíněné podobnosti s FSOG; nijak mi to ale nevadilo, autorka navíc píše velmi čtivě. Jen mě mrzí jedno - nevím, zda je chyba u autorky či překladatele, ale tak malá a stále stejná slovní zásoba u postelových scén? Prosím prosím, čeština je krásný a květnatý jazyk, nebylo by propříště možné obmněňovat (případně zjemňovat) jednotlivá slova? Knize by to velmi pomohlo, ubralo by to na lacinosti těchto scén.
Také jsem očekvála nějakou "větší" (možná jinou?) roli královské rodiny, nahlédnutí do jejího nitra - myslím z jiného pohledu, než kterého se nám dostalo v příběhu.
Jinak jsem ale celkem spokojená, ráda si přečtu pokračování.

rampapa
21.02.2022 5 z 5

Tak tohle bylo moc krásné.chtela jsem nějakou oddechovou knížku a tohle bylo ono. Krásný příběh. Moc jsem si oblíbila Claru a jsem zvědavá na další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi erotiku a romantiku. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl.

terryaknihy
19.02.2022 1 z 5

Vášeň je pro mě druhým letošním zklamáním :(. Čekala jsem erotický příběh, ze kterého mi bude běhat mráz po zádech, ale nakonec se mi spíš zvedaly chlupy a protáčely oči. Autorka píše čtivě, ale celkový příběh pro mě trochu postrádal smysl. Proč královská rodina, když to vůbec nehrálo roli? Neměl snad žádné povinnosti nebo extra zvyky, mohl to být klasický bohatý týpek… A extrémně mi vadilo to, že když autorka už rozjela erotickou scénu a já se chytala.. tak pak použila slova jako číča, pleskání penisem po zadku, šourek, nebo neustále se opakující slovo š*kat. Jak jsem se moc těšila, tak jsem moc zklamaná a v sérii určitě dál pokračovat nebudu… :(

eliska2126
19.02.2022 4 z 5

Tak jo, u téhle knížky půjdu asi proto proudu, protože já se zařadím do skupiny, která není knihou nijak pohoršena nebo by ji nazývala odpad. Sice to neznamená ani, že je to na 5⭐, ale co se dá dělat.

Když jsem tuhle knihu pořizovala v předobjednávce, ani by mě nenapadlo, že to hned na začátku schytá takové recenze. Proto jsem do toho šla s nulovým očekáváním, prodat se to dá přece vždycky. Hodně lidí psalo, že Vášeň je vlastně takový vykrádačka 50 odstínů šedi a právě proto se jim to nelíbilo. Víte, já Odstíny nečetla, ani to nemám v plánu, takže tohle přirovnání nemůžu úplně potvrdit ani vyvrátit. Ale já vám nevím, nic jsem od toho neočekávala a mně to prostě asi nějak sedlo na aktuální nálady.

Když se mrkneme na postavy, tak tu máme Claru, mladou dívku bohatých rodičů, která právě dodělala vysokou a chystá se do nové práce. A jako druhý charakter tu máme Alexandra, zpočátku tajemného chlápka, který stojí na párty kdesi na balkoně a přemýšlí, jak by odtama co nejrychleji zmizel. No jenže voilá, z Alexandra se nakonec vyklube rovnou britský princ a máme tu příběh. Uznávám, že postavy nemají nijakou hloubku, ale máme tu aspoň nějaká ta tajemství, která odhalujeme. S těmi se autorka vypořádala dobře.

Prostředí se mi taky líbilo. Sice autorka nemusela hned brát královského prince, stačil by i nějaký vévoda nebo prostě jen bohatý týpek, ale aspoň to bylo docela zajímavé.

Autorce se také určitě nedá upřít čtivost, s jakou je příběh psaný. Neměla jsem problém se začíst. Co mi ale opravdu vadilo a teď nevím, jestli to je chyba autorky (originál jsem nečetla) nebo překladatele, bylo časté opakování slov. Slovo číča (které jsem mimochodem měla zafixované jako označení kočky - zvířete) se tam objevilo tolikrát, že to pak už docela rušilo. Takových slov tam bylo víc, bohužel to kolikrát zkazilo celou scénu.

jana5696
18.02.2022 odpad!

Bohužel potvrzuji předešlé recenze.... je to brak. Sice dočtu, ale půjde obratem z domu... Po dloooouhé době jsem nečekala na epub a koupila papírovou knihu, to byla velká chyba... a taky jsem vyjímečně nečetla recenze, další chyba :DDD

Red-haired
15.02.2022 1 z 5

Čekala jsem královský příběh v vášnivým alfa samcem v hlavní roli, dostala jsem rádoby dominantního prince, který si na borce spíš hraje, ale skutek utek. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale to, co hlavní hrdinka Clara na Alexanderovi považuje za taaak sexy, pro mě bylo jen podivnou parodii na Padesát odstínů šedi, a to Odstíny ani nemám ráda.

Během čtení jsem se párkrát opravdu začetla a měla pocit, že příběh konečně nabere správný směr, ale pravda je taková, že jsem nakonec knihu aspoň desetkrát odložila a způsobila mi v únoru nemalou čtecí krizi.

Pokud pomineme fakt, že se nám v příběhu dostane naprosto bezdůvodné insta love, které já nejsem fanouškem, že jsou postavy ploché a většina situací působí naprosto nereálně, tak v této erotické knize ani ta erotika nebyla dobrá.

Místo žhavých scén jsem se dočkala několika opravdu nechutných, které nepostrádaly výrazy jako „šourek“ a „číča“ (a to ani nezmiňuju pleskání), kvůli kterým se spíš ozýval můj dávivý reflex. Ten žhavý alfa samec Alexander často neví, co je předehra, ale ani nemusí, protože hlavní hrdinka je přece mokrá už jen z jeho pohledu, takže stačí jen zasunout a naplní očekávání.

Už jste asi mohli poznat, jak jsem znechucená, takže to nebudeme víc protahovat. Jsem ráda, že některé z vás kniha bavila a máte můj obdiv. Já bohužel tímto dílem skončím a dávám smutnou 1*/5*

2368
13.02.2022 2 z 5

Má prvotina od autorky. Kniha se dobře čte, ale jak zde již zaznělo jsou zde nemalé podobnosti s Odstíny. Celkově neurazí a určitě si přečtu i další díly jelikož mě zajímá zda mě autorka překvapí a bude víc originální.

Majka1979
13.02.2022 5 z 5

Príbeh, ktorý ma zaujal. Prečítala som knihu za dva večery a môžem povedať, že mne to sadlo. Nič ma nerušilo, všetko bolo tak akurát.

Clara, ktorá sa počas jedného večierku nechá zlákať tajomným neznámym k bozku, zisťuje, že ten tajomný neznámy ni je len tak niekto..

A keď sa ju pokúsi kontaktovať a ponúkne jej rozkoš, o akej sa jej ani nezdalo, nedokáže povedať nie.
Jedna vec je sex, rozkoš, túžba a ďalšia vec sú ich fotky na titulných stránkach časopisov.

Dokážu s tým bojovať? Alebo nakoniec budu musieť bojovať aj s niečím iným? Alebo žeby sami so sebou a tým, čo jeden z nich cíti? Ale naozaj len ten jeden?

Ešína
08.02.2022 3 z 5

Kniha se mi líbila, i když jsem očekávala víc. Dějová linka prvního dílu se taky dala už od pár stránek uhodnout. A i když jsem si skoro po celou dobu říkala, že je to další kniha, na kterou po přečtení zapomenu tak to tak není. Dychtím po dalším dílu. Chci vědět jak se vztah Alexandra a Clary bude vyvíjet v dalších pokračování.

Geneva Lee
americká